Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Vonsh

Citizen vs Gerlach

Rekomendowane odpowiedzi

AKTUALIZACJA 01.05.2022: Zmieniłem zdanie i chcę wybrać coś innego, właściwe pytanie o zegarek jest kilka postów niżej.

-----------

-----------

 

Czołem,
mam do tej pory 2 zegarki automatyczne - Wostok i Orient. Jednak fakt, że obydwa muszę oddać do naprawy ze względu na awarie różnych typów sprawił, że zacząłem się rozglądać za trzecim, tym razem na baterię.
Po długiej selekcji wyłoniłem dwójkę kandydatów:

 

Solarny Casio Edifice EFS-S570DC-1AUEF

https://www.crazytime.pl/product-pol-24040-Zegarek-meski-CASIO-Edifice-EFS-S570DC-1AUEF.html

 

oraz

 

Kwarcowa Adriatica A8307.51R6Q

https://www.zegarek.net/zegarki-adriatica/zegarek-a8307.51r6q

 

W kwestii wyglądu to poradzę sobie sam, ale mam pytania odnośnie jakości w.w.

Mianowicie, który Waszym zdaniem (jeśli mieliście do czynienia z zegarkami tych producentów/półki cenowej) powinien być lepszy pod kątem bezawaryjności mechanizmu, ale również jakości materiałów (np. stal/bransoleta)? Jak takie modele przeważnie się prezentują (również z wyglądu) po latach? (zakładam normalne użytkowanie, nie uprawiam w nich sportów ekstremalnych).

To i wszelka inna argumentacja mile widziana. Z góry dziękuję.

 

 

Edytowane przez Vonsh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No normalnie bym powiedział że jak kwarc to tylko japoński. Co prawda żaden z tych mechanizmów nie bedzie jakiś super, ale miyota jakoś tak ma lepsze opinie na forum. Rondy w szwacjarach to najczęsciej taniutkie mechanizmy ( o awaryjności sie nie wypowiem bo nie miałem). Ale w tym przypadku:

- adriatica zwyczajnie ciekawsza i ładniejsza

- z tymi czarnymi powłokami to różnie bywa, i jak już sie porysują to potrafią wyglądać dużo gorzej niż normalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adriatika ładniejsza, ale to prosty kwarc.  Casio  bardziej zaawansowany technicznie.  Trudny wybór, najlepiej  kupić oba.🙂

Edytowane przez Euryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważylbym citizena Eco drive, a z tych to Casio.

 

Edytowane przez petruss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałbym solara od Citka. W tym budżecie można wie nawet tytan i szafir namierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W okolicach 800 PLN to już bym się rozejrzał za czymś od Citizena z mechanizmem Eco-drive. Będzie lepszy od obu kandydatów. Byle ze szkłem szafirowym.

A wybierając spomiędzy tych dwóch, to kierowałbym się sercem.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kwarc to tylko od japończyków. Ojcowie bateryjek robią mega kwarvmce w każdym przedziale cenowym.

 

Jak chcesz super duoer sztos to rozważ, czy nie lepiej dozbierać i w budżecie 2k nie zakupić np casio oceanusa


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem sobie co tu pisaliście i postanowiłem zamówić solara od Citizena bądź rodzimego gerlacha w kwarcu. Trafił mi się nawet szafir + tytan w jednym wypadku

 

https://www.e-zegarki.pl/zegarek-meski-citizen-military-bm8560-88le

 

Opcja numer dwa jest nasza polska, mianowicie Gerlach Enigma oczywiście z bransoletą + paskiem

http://sklep.gerlach.org.pl/index.php?route=product/product&filter_name=enigma&product_id=98

 

 

Czy są to potencjalne zakupy "na lata"? Chciałbym mieć jeden główny zegarek to codziennego noszenia przez dekady.

 

 

PS: jaka jest żywotność takich fluorescencyjnych wskazówek czy indeksów? Czy da się je w razie czego jakoś regenerować?

 

Edytowane przez Vonsh
dodatkowe pytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cześć, Citizen z napędem Eco-Drive to dobry wybór zapewniający bezobsługowa pracę przez lata, a zapewne nawet kilkanaście lat. Szafirowe szkiełko na plus w zegarku codziennym, jedynym problemem jeśli można tak to ująć jest materiał koperty. Co prawda sam nie miałem nigdy zegarka w tytanowej kopercie, ale widziałem tu na forum dużo fotek takich zegarków użytkowanych przez dłuższy czas, które zbierają sporo rys, obtarć i wgniotek. Są również Citizeny tytanowe z utwardzane powierzchnia, nie pamiętam jak to jest określane super tytanium?. W każdym razie fajny model wizualnie wybrałeś i niech się dobrze nosi po zakupie. Co do zamiany paska na branse po zakupie to się nie wypowiem zawsze można zapytać sprzedawcę. 

Edytowane przez tofiks_th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Vonsh napisał(-a):

Czy są to potencjalne zakupy "na lata"? Chciałbym mieć jeden główny zegarek to codziennego noszenia przez dekady.

 

Zegarki kwarcowe za 1.000 PLN to nie są raczej zegarki przewidziane na dekady pracy. Mogą pracować dekady ale nie muszą. W eco-drive np. starzeją się akumulatory i nie ma gwarancji, że za 15 lat a potem za następne 15 lat będą dostępne zamienniki. Tanie mechanizmy kwarcowe potrafią być wyposażone w plastikowe elementy, które się wycierają i po latach też zamienniki mogą nie być dostępne. Zegarek kwarcowy w tej cenie to raczej nabytek do noszenia aż się zużyje/zepsuje i do wymiany na inny zegarek. Dla eco-drive to około 15 lat z powodu akumulatora. Po pierwszych 15 latach pewnie będzie jeszcze można kupić i wymienić taki akumulator. Po następnych 15 latach - może być już trudno.

Jeżeli zegarek ma być na dekady, to raczej powinien być to solidny zegarek mechaniczny z popularnym mechanizmem w środku, bo do takiego mechanizmu serwis i części będą dostępne przez dekady. Sam zobacz ile na rynku i na rękach użytkowników znajdziesz dzisiaj kwarcowych zegarków z lat 70-tych i 80-tych a ile zegarków mechanicznych z lat 50-tych i 60-tych ubiegłego wieku. Przegląd, naprawa, regulacja i kolejne lata pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.