Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
albiNOS 01

Układanie grafiku

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wyszło, że teraz jednym z moich obowiązków jest układanie grafików. Gdy byłem po tamtej stronie, to temat wydawał się banalnie prosty. Gdy siadłem za biurkiem, to zaczęło się... Gdy tylko puściłem w system luźne planowanie na przyszły miesiąc, to: Jedna koleżanka musiała wziąć tabletkę, druga się popłakała a trzecia przestała odzywać. Ze trzech się znalazło co 10 dni pod rząd musieli by dumać do roboty a jeden ma dwa razy więcej popołudniowek niż inny, za to inna ma dwa razy mniej popołudniowek niż jeszcze inni. Do tego okazuje się, że w poniedziałki, kiedy jest rano największy kocioł, to będzie za mało ludzi, plus potrzeba ich to tu to tam na sobotę czy niedzielę, a urlopy się zaczynają  wszyscy albo wkur...ni albo obrażeni. 

A jak tam u Was sytuacja wygląda, ps, zapomniałem dodać, że trzy razy mi grafik kadry cofały, bo co trzeci weekend ma być cały wolny. Jak żyć? Jak żyć? 

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, albiNOS 01 napisał(-a):

Tak wyszło, że teraz jednym z moich obowiązków jest układanie grafików. Gdy byłem po tamtej stronie, to temat wydawał się banalnie prosty. Gdy siadłem za biurkiem, to zaczęło się... Gdy tylko puściłem w system luźne planowanie na przyszły miesiąc, to: Jedna koleżanka musiała wziąć tabletkę, druga się popłakała a trzecia przestała odzywać. Ze trzech się znalazło co 10 dni pod rząd musieli by dumać do roboty a jeden ma dwa razy więcej popołudniowek niż inny, za to inna ma dwa razy mniej popołudniowek niż jeszcze inni. Do tego okazuje się, że w poniedziałki, kiedy jest rano największy kocioł, to będzie za mało ludzi, plus potrzeba ich to tu to tam na sobotę czy niedzielę, a urlopy się zaczynają  wszyscy albo wkur...ni albo obrażeni. 

A jak tam u Was sytuacja wygląda, ps, zapomniałem dodać, że trzy razy mi grafik kadry cofały, bo co trzeci weekend ma być cały wolny. Jak żyć? Jak żyć? 

 

 

Hehe zawsze uwielbialem ukladanie grafikow... cos jak rozwiazywanie lamiglowki albo krzyzowki :) 

Nie zostales przeszkolony? Dla ilu osob ukladasz grafik? Sklep, stacja benzynowa, produkcja? Nie mogles bazowac na poprzednich grafikach?

 

Z doswiadczenia powiem: Nie uda Ci sie zadowolic wszystkich pracownikow, zawsze bedzie ktos niezadowolony (co nie znaczy, ze nie nalezy oprobowac - ale to juz kwestia podejscia do kierownia zespolem). Ustal granice, ktorych bedziesz sie trzymal (w zaleznosci od polityki firmy, ale np: pracownik moze poprosic o jedna zmiane w miesiacu, a reszta zamian ma byc uzgodniona miedzy pracownikami, sami maja szukac sobie zastepstwa).

 

Jakbys mial pytania to wal, choc 10 lat tego nie robilem 😉


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Kolega wyżej napisał...

Trochę krzyżówka , trochę puzzle..

Handel ? Produkcja? Obsługa produkcji?

Praca 24/7 ?

Jak duży zespół?

Jeszcze coś pamiętam... 

Możemy się wspólnie zastanowić.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wychodziłem z założenia, że należy sztywno ustawić tylko minimalną wymaganą ilość pracowników a resztę tak ustawiać, żeby "wszystkim" pasowało.

Patrzyłem co najmniej 3 miesiące w przód i jeśli dziś np

ktoś był w jakiś sposób poszkodowany,  to w kolejnym miesiącu miał łatwiej.

Nigdy nie będzie 100% zadowolonych,  ale tak jak wyżej- pracownicy niektóre rzeczy muszą ustalać między sobą. 

Jeśli tego nie będą robić, to niestety Ty musisz zdecydować kto ma lepiej, a kto gorzej. 

Nie da się iść wszystkim na rękę..

Najważniejsze, żebyś Ty miał spokój, czyli prawidłową (minimalną) obsadę każdego dnia i te wikendy dla kadr, żeby się zgadzały..

 

Te pierwsze 2misiące są dla Ciebie stracone, bo teraz za wiele nie zmienisz w układzie na maj, a w maju, to sugeruję zabierz się za grafik przed 10-tym, szablon surowego daj ważniejszym pracownikom, niech wprowadzą swoje poprawki i po kolejnej Twojej korekcie może będzie ok...

 

Dużo zależy też od dojrzałości pracowników, bo z "dzisiejszą młodzieżą" to chyba byłoby dużo trudniej niż z młodzieżą 30lat temu.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układanie grafiku przećwicz jak najszybciej , bo w perspektywie wakacyjne miesiące i urlopy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu, a teraz wysokie są🤣 

Chyba, za karę tą fuchę dostałaś, nie zazdroszczę układania grafiku w firmie😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedź do innej jednostki  i za dobrą flaszkę lub kilka weź grafiki z poprzednich miesięcy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobają mi się Wasze rady. Przyznam, że niektóre nie przyszły mi do głowy, ale na pewno zrobię statystykę ,,przejebaności" czyli tak by ogólnie średnio każdemu tyle samo wypadało flepowych dyżurów. Różnica jest taka, że na rano zwykły dyżur polega na tym, że samemu sobie ktoś robotę układa, i tak naprawdę czy będzie pracował czy nie to już jego sprawa, jak się wyrabia z przydzieloną robotą. Gorzej, jak ma się popołudnie i dyżur interwencyjny, zwłaszcza piątek lub sobotę. To jest już walka o przetrwanie. Na szczęście niema nocek.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja Ci nie zazdroszczę ale przez 8 lat robiłem dla 80-100 osób i w sumie to lubiłem. Wiadomo, że nie każdemu wszystko będzie pasowało ale teraz Ci co są na moim stanowisku tak dobrze nie ogarniają muszę ich sprawdzać 😀

U mnie praca 4 zmiany 24h świątek, piątek 😀


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem ci - każ im przynieść grafik bo inaczej ty zrobisz go tak jak chcesz. 
pierwsze  2 x sie burzyli za 3 x mialem rano przyniesiony i ciasto


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym miesiącu poszło dosyć gładko. Zrobiłem dodatkowa tabelkę z tym kto ile tych gorszych dyżurów dostał i w ten sposób wiem jak mocno ktoś jest obciążony, by uniknąć sytuacji, że jeden zasówa a drugi leży. Jak komuś nie pasuje ilość dyżurów na 14 to mu pokazuje ile mają inni i wtedy kończy się temat. Nikt nie ma więcej niż 11, ci z kilku dniowymi urlopami oczywiście mniej. Skończyły się czasy, że kto miał urlop to robił tylko do 15:00.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.