Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Osito

Proste pytanie o datownik - Casio Vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

 

Koledzy mam małe pytanie, gdyż nie posiadam obecnie takiego zegarka i nie mogę sam tego zweryfikować.

Czy w takich modelach jak na poniższym zdjęciu, czy też ich bransoletowych odpowiednikach, jest coś takiego jak pamięć daty, jeżeli chodzi o krótsze miesiące?   Mam na myśli to czy np. taki zegarek wie, że marzec jest dłuższy od kwietnia, czy też że listopad jest krótszy od grudnia?

A może trzeba to zawsze korygować ręcznie ?

 

Casio W59.jpg

Edytowane przez Osito

?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ????????? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Osito napisał(-a):

 Mam na myśli to czy np. taki zegarek wie, że marzec jest dłuższy od kwietnia, czy też że listopad jest krótszy od grudnia?

Wie, jeśli dobrze pamiętam to tylko luty był 28-dniowy wiec raz na 4 lata trzeba korygować. Ale stu procentowej pewności nie mam😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, andrzejp1242 napisał(-a):

Wie, jeśli dobrze pamiętam to tylko luty był 28-dniowy wiec raz na 4 lata trzeba korygować. Ale stu procentowej pewności nie mam😉

 

  • Styczeń – 31 dni
  • Luty – 28 dni (w roku przestępnym 29)
  • Marzec – 31 dni
  • Kwiecień – 30 dni
  • Maj – 31 dni
  • Czerwiec – 30 dni
  • Lipiec – 31 dni
  • Sierpień – 31 dni
  • Wrzesień – 30 dni
  • Październik – 31 dni
  • Listopad – 30 dni
  • Grudzień – 31 dni

Przedstawiam zatem powód mojego pytania. Z grubsza można powiedzieć, że prawie połowa miesięcy w roku, różni się długością i byłem ciekawy, czy takie Casio, jest na tyle sprytne, że wie o tym :)

 

Osobiście posiadam jedynie Casio z tak zwanym multi calendarem, chyba tak to się nazywa, ale tutaj mam już zaprogramowane wszystkie lata włącznie do 2099, więc nie trzeba już nic ręcznie korygować, natomiast potrzebował bym dowiedzieć się jak to jest w tych prostszych modelach, takich jak na zdjęciu z pierwszego postu.

Edytowane przez Osito

?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ????????? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, tak jak napisałeś, zegarki które mają możliwość ustawienia roku, prawdopodobnie panują nad długością poszczególnych miesięcy i nie trzeba tego ciągle ręcznie korygować :)

Natomiast modele które pokazałem na zdjęciu w pierwszym poście, oraz takie jak chociażby: A164WA, A168WA - z tego co widzę, raczej nie posiadają możliwości operowania rokiem, jest tylko dzień miesiąca i miesiąc, więc moje pytanie nadal pozostaje otwarte.

 

Może akurat ktoś z czytających ten wątek, posiada podobny zegarek i mógł by jeszcze pomóc rozwiać wątpliwości, jak to jest z pamięcią krótszych i dłuższych miesięcy w tych modelach Casio.


?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ????????? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musialbys wejsc w ustawienia. Bo to ze nie pokazuja na glownym ekranie nie znaczy ze podczas ustawiania daty nie wpisujesz roku. 
 

podejdz do jakiegos sklepu i sprawdz albo po module sciagnij instrukcje i zobacz

 

Ale moim zdaniem na 99% ustawiasz rok


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.