Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robson 123

Tissot PRC 200 z Vinded, jak zostałem oszukany

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie wiem czy to dobry dział, jeśli nie proszę o umieszczenie tematu w poprawnym dziale, 

Krótka historia jak zostałem zrobiony w konia na stronie vinded. Znalazłem ogłoszenie pt: Nowy zegarek Tissot prc 200, 1200 zł, pisze do gościa czy aktualne i czy zegarek faktycznie jest nowy,  bo zauważyłem na fotkach że leżą z boku ogniwa bransolety, czyli była skracana,

Więc pytam czy nowy czy taki jednak używany ale jak nowy,

Dostaje odpowiedź, zegarek jest nowy nie noszony, na zegarku nie ma nawet minimalnej ryski, ja sprzedaje bo go nie noszę a potrzebuje gotówki, bransoleta była skrócona w dniu zakupu w sklepie😱.

Myślę ok, na pewno parę razy ubrany ale rys nie będzie, zamówiłem, paczka przyszła, otwieram i zonk, rysy na zapięciu, rysy na deklu od spodu, rysy na bransolecie wytarte od noszenia, a na dodatek ktoś otwierał dekiel siuboktetem, i go ostro zmasakrował,

 

Piszę od razu do gościa że zegarek jest noszony, ma ewidentnie rysy które powstały od noszenia, wysyłam mu fotki, a on mi twierdzi że zegarek jest nowy, jak wysyłał to rys nie było, i że to ja specjalnie po rysowałem ten zegarek aby mu teraz oddać 😡, oczywiście miałem ochronę z vinded, sprawę zgłosiłem, zegarek mam odesłać, a pieniądze mają mi przelać z powrotem, jednakże gościu mnie teraz cały czas straszy że ja mu po rysowałem specjalnie zegarek i będzie mnie zgłaszał, jak to ujął, to odpowiednich organów które mnie sprowadza z powrotem na ziemię 🤔

 

 

IMG_20220426_105841521_HDR.jpg

IMG_20220426_105848201_HDR.jpg

IMG_20220426_110135206_HDR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jaki mamy morał z Twojej historii? 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morał 🤔, Pokazanie jacy ludzie są bezczelni ?, Temat dotyczy zegarka, forum jest o tematyce zegarkowej, więc nikogo nie powinno dziwić że chciałem się podzielić swoją przygodą z zakupami zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio szukałeś dowodów (innych niż zdrowy rozsądek) na to że nowy Tissot za 1/3 ceny sprzedawany przez gościa który wystawia nowe Tag Heuery Carrera za 3k jest oryginalny. Może zatem morał jest taki że powinieneś kupić zegarek w sklepie. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem że opisując swoją przygodę na forum zegarkowym o zakupie zegarka, sprawie oburzenie innych użytkowników, najmocniej przepraszam.

 

A wracając do tematu tissota za 1/3 ceny, pytałem jak rozpoznać podróbkę od oryginału, nie sugerując się ceną, warto dokładniej zapoznać się z tematem, niż od razu próbować ugryźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Robson 123 napisał(-a):

oczywiście miałem ochronę z vinded, sprawę zgłosiłem, zegarek mam odesłać, a pieniądze mają mi przelać z powrotem, jednakże gościu mnie teraz cały czas straszy że ja mu po rysowałem specjalnie zegarek i będzie mnie zgłaszał, jak to ujął, to odpowiednich organów które mnie sprowadza z powrotem na ziemię

 

Tym bardziej zwrócić i nie odpuszczać, na przyszłość vinted omijać łukiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam Twoją kolejną historię zakupową i faktycznie jest tak jak napisałeś - masz pecha do zegarków, bo jak coś kupisz, to albo popsuty, albo uszkodzony. Życie jeszcze Cię niczego nie nauczyło? Może już jest czas wyciągnąć wnioski i jak napisał Filip, zacząć kupować w sklepie stacjonarnym. Może wtedy pech przeskoczy na kogoś innego. ;)

 

 

 

Bez urazy. 🤝


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Czytam Twoją kolejną historię zakupową i faktycznie jest tak jak napisałeś - masz pecha do zegarków, bo jak coś kupisz, to albo popsuty, albo uszkodzony. Życie jeszcze Cię niczego nie nauczyło? Może już jest czas wyciągnąć wnioski i jak napisał Filip, zacząć kupować w sklepie stacjonarnym. Może wtedy pech przeskoczy na kogoś innego. ;)

 

 

 

Bez urazy. 🤝

 

Czy wszyscy sprzedający na olx allegro itp to oszuści ? Myślę że większość to uczciwi ludzie, sam sprzedawałem zegarki na olx, czy jestem oszustem ?, Kupujący byli zadowoleni, więc nie jestem, sam wiele razy kupiłem i byłem mega zadowolony, a że trafiłem kilka razy jak trafiłem to faktycznie pech.

Swoją historią podzieliłem się w dziale allegro eBay i inne aukcje, nie dla współczucia, wydaje mi się że jest to dział dla osób które kupują/kupili lub rozważają zakup gdzie indziej niż sklep stacjonarny, a więc taka moja historia może pomóc w decyzji,

Tym bardziej zdziwiło mnie oburzenie jednego z szanowanych tu użytkowników, brakowało tylko słowa : dobrze ci tak 😱.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nie wszyscy to oszuści. Sporo tutejszych forumowiczów sprzedaje swoje skarby na allegro i olx. Masz po prostu pecha. Poza tym są marki/modele zegarków powiedzmy częściej podrabianych. A wciśnięcie komuś używki i to ostro zjechanej jako nówki to po prostu chamstwo. Inaczej nie mogę określić, bo mnie moderatorzy zjedzą ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz, od kogo konkretnie ten zegarek kupiłeś, to wtedy będzie nauka. Ja vinted nie badałem pod kątem zegarkowym, bo czasu brak, ale zakładam, że można tam coś dobrego wyrwać w dobrej cenie, bo rynek gaciowy i spece od zegarków pewnie nieczęsto tam bywają ;)


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie demonizujmy vinted. Ja sprzedałem tam swojego Tissota jakiś czas temu, odbiór osobisty więc nie było żadnych niejasności. Bardzo miło sobie porozmawiałem o zegarkach z kupującym, a on mógł dokładnie zobaczyć i przymierzyć to, co kupował. Na każdej platformie można spotkać oszustów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że cudów nie ma. Okazja, żeby kupić coś za 1/3 ceny jest tak rzadka, że należy zakładać z automatu, że to kit. A jeśli chcesz spróbować - to czemu nie, ale z pełną świadomością ruletki. Oczywiście, zdarzają się niespodziewane sytuacje, że ktoś potrzebuje kasy ale... Chyba szybciej do lombardu pójdzie. Tak myślę. Więc chyba lepiej na dobre promocje/wyprzedaże polować w zaufanych sklepach, niż na cud ceny na OLX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/d/oferta/okazja-zegarek-tissot-CID87-IDOfWna.html

 

Wystawił nowe ogłoszenie, teraz jest że zegarek jest używany, wcześniej było że jest nowy, nie noszony, bez najmniejszych rysek 😱, a i cena była 1200 zł, 

 

 

Jeśli chodzi o stronę vindet, to złego słowa o niej nie mogę powiedzieć, wszystko przebiegało sprawnie, przyszła paczka, zgłosiłem że jest niezgodna z zamówieniem, odesłałem paczkę, pieniądze na koncie były na drugi dzień.

 

Edytowane przez Robson 123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.