Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Wojtys

Stary pozłacany zegarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, znalazłem na strychu taki oto zegarek. Pozłacany i nakręcany. Wydaję mi się, że jest damski i najprawdopodobniej radzieckiej produkcji. Niestety nie mogę znaleźć o nim żadnych informacji,  a na kopercie nie widnieje żadne logo. Dziękuję za jakiekolwiek informacje!!!

20220430_175808.jpg

20220430_175759.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZlyNY

Gdyby był pozłacany to był by odpowiednio oznaczony. I tył koperty tez by był pozłacany. A tak to on jest tylko w "złotym " kolorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jest pozłacany, nawet bransoleta a dekielek też oryginalny stalowy, w kolorze był tylko w złotych.

To pewnie jakaś radziecka czajka, może łucz, na pewno damska

Edytowane przez Tom88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, ZlyNY napisał(-a):

Gdyby był pozłacany to był by odpowiednio oznaczony. I tył koperty tez by był pozłacany. A tak to on jest tylko w "złotym " kolorze.

nie musi być "odpowiednio oznaczony". większość pozłacanych zegarków ma zwykłe, stalowe dekle.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZlyNY

Kolego  Tom.

Czy mam rozumiec ze miales ten  zegarek w rece ze tak stanowczo wypowiadasz sie ze jest pozłacany ?

Dodales tez ze to zegarek radziecki a juz o ile pamietam to w komunie każdy wyrób zawierający złoto musiał być oznakowany.

Rowniez zdjęcia ukazujące oblazaca farbke upewniaja mnie ze nie jest to warstwa złota chyba ze był to wyjątkowo mocno eksploatowany zegarek.

Można jeszcze sprawdzić czy na wewnętrznej stronie dekielka nie ma żadnych oznakowań.

Albo podejść do zakładu zlotniczego żeby sprawdzili los złota w zlocie. 

Ps. zaliczam link do ciekawego artykułu .

http://stacjarynek.pl/porady-i-wskazowki/pozlacanie-w-zegarkach-wszystko-co-musisz-wiedziec-o-szlachetnym-platerowaniu/fui_actr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, ZlyNY napisał(-a):

Kolego  Tom.

Czy mam rozumiec ze miales ten  zegarek w rece ze tak stanowczo wypowiadasz sie ze jest pozłacany ?

Dodales tez ze to zegarek radziecki a juz o ile pamietam to w komunie każdy wyrób zawierający złoto musiał być oznakowany.

Rowniez zdjęcia ukazujące oblazaca farbke upewniaja mnie ze nie jest to warstwa złota chyba ze był to wyjątkowo mocno eksploatowany zegarek.

Można jeszcze sprawdzić czy na wewnętrznej stronie dekielka nie ma żadnych oznakowań.

Albo podejść do zakładu zlotniczego żeby sprawdzili los złota w zlocie. 

Ps. zaliczam link do ciekawego artykułu .

http://stacjarynek.pl/porady-i-wskazowki/pozlacanie-w-zegarkach-wszystko-co-musisz-wiedziec-o-szlachetnym-platerowaniu/fui_actr

Nie, nie miałem:)

Miałem za to w rękach dziesiątki kilkudziesięcioletnich radzieckich damek - pozłacanych z fabrycznymi bransoletami, również złoconymi. 

Wzór pokazanego zegarki i bransolety odpowiada tym zegarkom radzieckim. 

Co do dekli - absolutnie się mylisz - są stalowe i nie zawierają informacji o złoceniu koperty. Te informacje są zazwyczaj pomiędzy uszami koperty.

Jak widać po stanie i bransolety i tarczy - był to wyjątkowo mocno eksploatowany zegarek.

Nie dałbym sobie ręki odrąbać, że mam rację.......bo może w dawnych czasach, gdy w CCCP złoto było tanie jak barszcz i z biedy ludzi nie było stać na porcelanowe koronki, tylko na złote, ktoś akurat robił fake'a radzieckiego zegarka wykonanego z szajsmetalu pomalowanego na złoto.

Gdybym miał jednak przyjąć zakład o kasę - to przyjmuję:)

 

Tu dla porównania wyroby z dawnych czasów o podobnym wzorze bransolety i/lub koperty 

 

https://archiwum.allegro.pl/oferta/zegarek-damski-czajka-17-kamieni-pozlacany-i7392362158.html

https://allegrolokalnie.pl/oferta/czajka-17-jewels-pozlacany-zegarek

https://www.olx.pl/d/oferta/zegarek-damski-czajka-CID87-IDzFyLk.html

https://www.olx.pl/d/oferta/zegarek-pozlacana-czajka-CID87-IDOUXuu.html

https://www.olx.pl/d/oferta/zegarek-damski-lucz-CID87-IDOWV23.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZlyNY

Coz . Wyglada ze każdy pozostanie przy swoim. Wysłanie zdjęć zegarków w złotym kolorze nie czyni z nich pozłacanych. To ze w opisie jest zegarek pozłacany to troszkę mało. Sprzedający  zachwala jak umie. Jedyny sposób to sprawdzenie u złotnika. 

Co wydaje się zbędnym wydatkiem . Tak więc każdy pozostanie przy swoim.

Pozdrawiam wszystkich.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
39 minut temu, ZlyNY napisał(-a):

Coz . Wyglada ze każdy pozostanie przy swoim. Wysłanie zdjęć zegarków w złotym kolorze nie czyni z nich pozłacanych. To ze w opisie jest zegarek pozłacany to troszkę mało. Sprzedający  zachwala jak umie. Jedyny sposób to sprawdzenie u złotnika. 

Co wydaje się zbędnym wydatkiem . Tak więc każdy pozostanie przy swoim.

Pozdrawiam wszystkich.

 

Biedny lud radziecki nie robił zegarków w kolorze złotym, tylko złote i pozłacane:) Również pozdrawiam i proponuję zaglądnąć do działu radzieckiego/rosyjskiego

 

I chciałbym zobaczyć dekielek zegarka, taki o jakim piszesz - pozłacany

Edytowane przez Tom88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doswiadczenia wynika, ze:

- nie widzialem pozlacanego zegarka z pozloconym deklem (co nie znaczy, ze ktos kiedys nie wpadl na tak glupi pomysl)

- zazwyczaj oznaczenie jest na czesci pozloconej (w tym przypadku na kopercie), a nie na deklu

- pozlotki byly roznej grubosci i jakosci, wraz z czasem scieraly sie, odpadaly

- bez sprawdzenia mozna tylko przypuszczac, ze to pozlotka

 

Na podstawie zdjec stawialbym na radziecki, pozlocony wyrob z lat 60-tych :)


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

Z mojego doswiadczenia wynika, ze:

- nie widzialem pozlacanego zegarka z pozloconym deklem (co nie znaczy, ze ktos kiedys nie wpadl na tak glupi pomysl)

- zazwyczaj oznaczenie jest na czesci pozloconej (w tym przypadku na kopercie), a nie na deklu

- pozlotki byly roznej grubosci i jakosci, wraz z czasem scieraly sie, odpadaly

- bez sprawdzenia mozna tylko przypuszczac, ze to pozlotka

 

Na podstawie zdjec stawialbym na radziecki, pozlocony wyrob z lat 60-tych :)

JLCoultre wpadło :D

 

 

20220504_155217.jpg

20220504_155227.jpg

20220429_171653.jpg

20220429_171802.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, SzefSzefow napisał(-a):

Z mojego doswiadczenia wynika, ze:

- nie widzialem pozlacanego zegarka z pozloconym deklem (co nie znaczy, ze ktos kiedys nie wpadl na tak glupi pomysl)

- zazwyczaj oznaczenie jest na czesci pozloconej (w tym przypadku na kopercie), a nie na deklu

- pozlotki byly roznej grubosci i jakosci, wraz z czasem scieraly sie, odpadaly

- bez sprawdzenia mozna tylko przypuszczac, ze to pozlotka

 

Na podstawie zdjec stawialbym na radziecki, pozlocony wyrob z lat 60-tych :)

 

Taki wyjątek  kiedyś się trafił:

 

 

 

 

GP_BACK.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za te dekle - nie spodziewałem się:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 4.05.2022 o 15:53, Paweł Bury. napisał(-a):

JLCoultre wpadło :D

 

 

20220504_155217.jpg

20220504_155227.jpg

20220429_171653.jpg

20220429_171802.jpg

 

Wariaci 😅

W dniu 5.05.2022 o 10:26, emzet napisał(-a):

 

Taki wyjątek  kiedyś się trafił:

 

 

 

 

GP_BACK.jpg

 

Z tym, ze Rolled Gold to zupelnie inna technika, tzcp tutaj jest jakby czapeczka zlota, nakladana na inny metal, jest to powloka wiele razy grubsza niz pozlocenie za pomoca elektrolizy

Edytowane przez SzefSzefow

Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś ma jedno oko z guzika a drugiego nie ma wcale. Jest CO NAJWYŻEJ podobny i nic więcej. Że też ja nie mam takiego strychu.... a nie czekaj niedługo będę sprzedawał całą transzę różności.

P.S. tego typu zegarek w podobnym wzornictwie nosiła moja mama w latach 70-tych.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.