Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mario1971

Super trio :)

Co dokupić do super trio?  

42 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Zawsze chciałem mieć Hulka w parze z Batmanem, takich dwóch prawdziwych super bohaterów. :) Otrzymałem niestety Cermita, który nie do końca mi przypasował. Teraz się zastanawiam, czy Pepsi jest na tyle mocne i wytrzyma, czy będę szukał dalej. Jako duet  wyglądają nieźle, ale ja nie potrafię stać w miejscu. I tu jest moje pytanie: szukać dalej Hulka, czy może trzeciego GMT do kompletu - Rootbeera? Jak powinien wyglądać zestaw marzeń złożony z 3 roleksowych ikon? 🤔

0f27e94961fe61f455cfc4e1fce018d6.jpg

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Pepsi domówiłem bransoletę Jubilee. ;) 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zawsze chciałem mieć Hulka w parze z Batmanem, takich dwóch prawdziwych super bohaterów.  Otrzymałem niestety Cermita, który nie do końca mi przypasował. Teraz się zastanawiam, czy Pepsi jest na tyle mocne i wytrzyma, czy będę szukał dalej. Jako duet  wyglądają nieźle, ale ja nie potrafię stać w miejscu. I tu jest moje pytanie: szukać dalej Hulka, czy może trzeciego GMT do kompletu - Rootbeera? Jak powinien wyglądać zestaw marzeń złożony z 3 roleksowych ikon? 

0f27e94961fe61f455cfc4e1fce018d6.jpg&key=45626546b4bbee74e4e01315cf00a8325ab9d2d04c8249404ea8865fc31e1efa

Tylko Hulk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam, to masz cztery.

2xGMT, Sub i DJ. Więc jeden z dwóch GMT niepotrzebny, zostawiłbym Batmana.

Do kompletu postawiłbym na Hulka, bo to super zegar gdy ma się już inne w bardziej klasycznej kolorystyce. Na minus może to, że Hulk to w zasadzie Sub, tylko zielony. No chyba, że pozbyłeś/pozbędziesz się Suba. W takim wypadku Hulk bezapelacyjnie.

W drugiej kolejności albo w przypadku jeśli Sub zostaje, stawiam na Daytonę.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden GMT ok, ale więc to bez sensu. Jakby ktoś chciał najpopularniejsze ikony to GMT, Daytona, Sub Date. Kolorystyka według uznania. Ogólnie lepsze Pepsi, ale u ciebie chyba Batman. Do tego Hulk i Daytona w złocie bo na taką czekasz.  Fajna trójka by wyszła nawet, jak na współczesne Rolki i kolorowo jak lubisz.  Ale to pytanie z tych: powiedzcie mi co lubię. Co użytkownik to ma inny gust, wyjdzie tylko plebiscyt popularności. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem na Daytonę, ale jak przyszło na miłośnika dziadkowych modeli to zdecydowanie dołożyłbym Day Date…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gdyby wszystko było takie proste. Co jakiś czas włącza mi się  ADHD, a w dodatku lubię eksperymentować, spróbować wszystkiego co mi się podoba i jest w moim zasięgu. Celowo nie rzucam się na razie na DD ( @Christo - odpowiadam na twój wpis) bom jeszcze za młody. 🤪 Do tego wszystkiego ważna jest też wygoda. Najlepiej czuję się na ręku z kopertą od ceramicznego GMT oraz Datejust 41. Nowego Suba 41mm lubię, ale po paru godzinach noszenia czuję go na ręce. Dlatego skłaniam się raczej ku mniejszym zegarkom, a Daytonę WG zamówiłem na próbę na gumie Oysterflex. I tak jakoś przewiduję, że na samym końcu skończę z jednym GMT, starszą ceramiczna wersją Suba i być może Daytoną. To super trio uzupełniać będą dwa Datejusty niezbędnie w pracy w koszulach (niebieski i zielony lub jakiś bicolor) oraz Lange. Tak tak, Lange obskoczy wszystkie ważniejsze imprezy typu walne, zarząd, komunia czy pogrzeb. ;)

 

 

 

 

Dodam jeszcze , że Pepsi i Batman to wg mnie dwa zegarki z innych bajek. :)

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, mario1971 napisał(-a):

 

 

Dodam jeszcze , że Pepsi i Batman to wg mnie dwa zupełnie różne zegarki... 

Jasne, czerwony (niedościgły) to straż pożarna a niebieski (granatowy) to policja. To zupełnie co innego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

Jasne, czerwony (niedościgły) to straż pożarna a niebieski (granatowy) to policja. To zupełnie co innego ;)

Czyli się zgadzamy - to dobrze. Oddaj jeszcze głos w ankiecie! 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mario1971 napisał(-a):

Czyli się zgadzamy - to dobrze. Oddaj jeszcze głos w ankiecie! 

Nie wiem czy głos osoby niezainteresowanej marką ma jakąś wartość. Nie ten pułap cenowy, przynajmniej w tej chwili (i jeszcze trochę) a nawet gdybym był gotów finansowo, to raczej poszedłbym w kierunku GS (spring drive). 

Mam wrażenie, że nasze wybory zegarkowe są skrajnie odmienne, więc mój wybór powinieneś raczej traktować jako głos ujemny ;)

Bardziej serio. Wydaje mi się, że posiadanie bardzo podobnych zegarków w kilku wersjach kolorystycznych ma sens, gdy się ma przynajmniej kilkadziesiąt zegarków, przy kilku traci to sens. Chyba, ze akurat to JEDYNY wzór jaki Ci się podoba. Wtedy rozumiem, że czerwono-niebieski, niebiesko-czarny i zielony może być dobrym wyborem. :) 

Też mam trzy Suby z jednej (innej) firmy ;) (czarny, zielono-czarny i niebieski). 

Swoją drogą zastanawiam się jak wrażliwy masz przegub, że 41 mm wyczuwasz jako za ciężki a 40 jest OK? 

Skoro mam zająć stanowisko, to radziłbym wariant - sprzedajesz Pepsi, kupujesz Rootbeer i Hulka. Dlaczego Pepsi, bo chyba nie do końca cenisz kolor czerwieni w bezelu. Rootbeer ma bardzo ciekawą kolorystykę no i przy tak drogim zegarku odrobina złoceń wydaje się uzasadniona. A Hulk? Bo to Hulk a zieleń jest piękna - spójrz za okno (nie teraz, rano). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubisz Rolexa i jak zamówiłeś jubille to spróbowałbym Hulka ale te co masz zostawił chyba, że potem zdecydujesz się na rootbera to 3gmt imo za dużo. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mario1971 zostaw oba, pasują do siebie 😉

Swoją drogą znakiem czasów jest fakt, iż wpisując w google „batman with pepsi” nie otwiera się nietoperz i napój ale dwa Rolexy 🙈

D28DA1E7-1E6E-464F-9301-6B22F8A1FE3D.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modelowo w Rolexie sprawa jest prosta .Potrzebujesz co najmniej czterech ikon…DJ, SUB,GMT,Daytona. Kolory i metale to kwestia upodobań i budżetu. A prawda jest taka że zmieniając jeden element w DJu już czujesz że masz dwa różne zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos na Daytonę, chrono musi być w zestawie i raczej jedno gmt też by wystarczyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddałem głos na białą Daytonę. Żeby było trochę różnorodności w tym zestawieniu. I nawet nie chodzi o to, że Daytona to już ikona, ale to po prosu ładny zegarek jest i dobrze jest mieć coś innego na zmianę zależnie od humoru i od sytuacji. Tak na zdrowy rozum, to chyba nie kupiłbyś tego samego, drogiego samochodu w trzech wersjach kolorystycznych. Raczej wybrałbyś trzy różne, drogie samochody.

Żeby zbierać ten sam model zegarka w różnych wersjach kolorystycznych, to albo trzeba mieć nieograniczony budżet na hobby, albo skoncentrować się na Pagani Design lub na MoonSwatchach 😉.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Żeby zbierać ten sam model zegarka w różnych wersjach kolorystycznych, to albo trzeba mieć nieograniczony budżet na hobby, albo skoncentrować się na Pagani Design lub na MoonSwatchach 😉.

 

Ja widzę jeszcze inną opcję:

 

inwestycja / oszczędność  - kupowanie chodliwych modeli rolexa za retail, tyle że minimalnie innych (wariant kolorystyczny), mając świadomość, że nawet gdy są używane, zyskują na wartości, przy tym budowanie historii zakupowej na przyszłość (o ile to coś da).

 

Kupno dzisiaj chodliwego rolexa za retail to opcja nie dla bogatych, a dla rozsądnych i oszczędzających. Jak np. montaż LPG, budowa enerogooszczędnego domu itp. - inwestycja, która procentuje i przynosi zysk, a nie jest rozrzutnością jak np. kupno kolekcji Pagani Design ;) 

 

Mój głos na wszystkie z góry na dół - jeśli masz możliwość to się nie ograniczaj, jak Ci się znudzą wtedy sprzedasz ;) W moją estetykę najmniej celuje Rootbeer, bo nie lubię bi-kolorów, ale do wiekszej kolekcji pasuje, podobnie hulk - fajnie mieć w wiekszej kolekcji.  

Dołożył bym jeszcze kilka innych zegarków - np. Patków, którymi można się cieszyć (jeśli masz możliwości finasowe i zakupowe - dostępność) i nie tracić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy spojrzeć na zagraniczne fora, wszędzie te same chodliwe modele w „kolekcjach”. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych to tylko i wyłącznie Rootbeer. 

Daytona jest brzydka. 

Hulka miałem na ręce. Kolor tarczy inny niż bezela. Słabo to wygląda. No i jeszcze to jest zielony zegarek. :(

 

Miałeś fajnego Suba to go zamieniłeś.  :(

 

Ja mając pepsi kupiłbym coś z innej stajni. Ale to ja. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Dorian06 napisał(-a):

 

Ja mając pepsi kupiłbym coś z innej stajni. Ale to ja. 

A tak z ciekawości - co konkretnie?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AP RO. 

Niestety tu cena jest z kosmosu.  :(

 

VC Overseas jest dostępniejsze i też super. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Dorian06 napisał(-a):

AP RO. 

Niestety tu cena jest z kosmosu.  :(

 

VC Overseas jest dostępniejsze i też super. 

Nie mam/nie przerobiłem jeszcze wszystkich Roleksów ze swojej listy "must have". Na pierwszą trójkę z samego wierzchołka piramidy przyjdzie kiedyś czas. Albo i nie. ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Dorian06 napisał(-a):

 

Daytona jest brzydka. 

 

 

Daytona jest brzydka, gdzie indziej napisałeś, że inny Rolex jest szpetny. Czy nie uważasz, że bardziej na miejscu jest napisać, że coś Ci się osobiście nie podoba, a nie stwierdzać, że jest brzydkie ?

Ja miałem okazję spędzić trochę czasu z VC Overseas i nie przypadł mi do gustu, ale nie uważam, że jest szpetny.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mylof napisał(-a):

... Czy nie uważasz, że bardziej na miejscu jest napisać, że coś Ci się osobiście nie podoba, a nie stwierdzać, że jest brzydkie ? ...

Jak coś mi się nie podoba to jest dla mnie brzydkie. 

 

4 minuty temu, mylof napisał(-a):

... VC Overseas i nie przypadł mi do gustu, ale nie uważam, że jest szpetny.

Mam mnóstwo zegarków, które podobają mi się ale coś mi w nich nie odpowiada. Jednak jest to coś innego niż to co napisałem wyżej. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.