Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Many70

Kieszonka Omega z polską puncą

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Kupiłem zegarek Omega i chciałbym prosić o informację o tym zegarku i mechaniźmie.

Na dekielku znak Omegi i pod nią znak puncy srebra (polska?) głowa kobiety i cyfra 3, pod 

puncą jak i na drugim dekielku napisy Brauswetter Janos Szegeden, była jakaś współpraca między omegą a węgierskim zegarmistrzem?

Jaki jest kaliber mechanizmu.

Pozdrawiam!!

 

IMG_7632.JPG

IMG_7637.JPG

IMG_7639.JPG

IMG_7641.JPG

IMG_7644.JPG

IMG_7645.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm Omega 19''' z przełomu XIX i XX wieku.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przykładów jest dużo w sieci, więc taka współpraca najprawdopodobniej była. Być może, oprócz promowania marki zegarmistrza, takie sygnatury dawały gwarancję serwisu posprzedażowego.

Punca została nabita w Polsce najprawdopodobniej przez lokalnego sprzedawcę, w przykładach w sieci które widziałem takich nie ma. 

Edytowane przez Antiquarius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za odpowiedzi, szukałem w sieci i tylko znalazłem biografię zegarmistrza.

Trochę się różni kaliber 19 od mojego ale to tylko przemiana kół, na ranffie jest napisane że najpierw był wyryty symbol omegi, a od 1903 był wyryty napis omega tak jak u mnie.

Pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różni się tym, że twój mechanizm jest do zegarka krytego, a tamten do zegarka odkrytego. Tak czy owak oba mają rozmiar 19'''. 


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piotr Ratyński napisał(-a):

Różni się tym, że twój mechanizm jest do zegarka krytego, a tamten do zegarka odkrytego. Tak czy owak oba mają rozmiar 19'''. 

Dzięki Piotrze, człowiek cały czas się uczy, nie wiedziałem że mechanizmy zależą od rodzaju koperty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Many70 napisał(-a):

Dzięki Piotrze, człowiek cały czas się uczy, nie wiedziałem że mechanizmy zależą od rodzaju koperty.

Chodzi o to że w krytym sekundnik jest na godzinie 6 a nakręcanie na godzinie 3.

W odkrytych zegarkach bez tzw klapki stosowano mechanizm z sekundą na godzinie 6 ale nakręcanie na 12 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.