Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Frunobulax

Jubiler Haffner - czas dostawy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Frunobulax

Ile trwa od złożenia zamówienia u p. Haffnera do dostawy zegarka do Polski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zależy głównie od poczty polskiej i służb granicznych

 

haeffner wysyła zazwyczaj następnego dnia po otrzymaniu pieniędzy.

do mnie (do muenster) przesyłka dotarła w 4 dni od zamównienia

popołudniu kupiłem i przesłałem pieniądze online, następnego dnia rano były już na koncie, dostałem potwierdzenie i przesyłka dotarła po 2 dniach.

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Frunobulax

Czyli do Polski lekko licząc z tydzień... Wyjeżdżam na 3 tygodnie (na weekendy wracam do domu) i chciałbym mieć pewność, że mój zegarek trafi we właściwe ręce... To chyba się jeszcze wstrzymam i zamówię za 2 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam, że można kupić i poprosić o przysłanie później. będziesz miał przynajmniej pewność że go nikt nie podkupi. :(

 

... u mnie problem był zupełnie odwrotny -zawsze chciałem otrzymać zakupiony zegarek jak najszybciej.

 

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość *Adam*

1. Czy może ktoś mi wyjaśnić jak technicznie odbywa się zakup (Czy Ktoś może składał zamówienie z Polski i wie z doświadczenia jak to działa ?)

 

2. Ryzyko od wysłania towaru przechodzi na kupującego co będzie gdy zegarek przyjdzie uszkodzony (np. rozbite szkiełko)?

 

3. Przeczytałem również że Pan Ralf HÓffner nie jest oficjalnym przedstawicielem np. UN, Omegi wiem że daje 1000 dniową gwarancje ale czy sprzedaje zegarek z podbitą kartą gwarancyjną (czy w ogóle ją załącza) tak aby można realizować gwarancje w całej Europie)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Gwarancja międzynarodowa pochodzi wprost od producenta i wyłącznie przez producenta może być wystawiana. Na dokumencie widnieje (po zakupie oczywiście) pieczątka dystrybutora z siedzibą w kraju, w którym zegarek został nabyty i właśnie taki dokument obowiązuje również w innych państwach. Gwarancja Ralfa Haffnera jest gwarancją tegoż i nikt na świecie (oczywiście poza samym wystawcą) nie będzie jej honorował. Sytuacja zmieni się dopiero wówczas, gdy Haffner będzie dystrybutorem zegarków maki "x".

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2. Ryzyko od wysłania towaru przechodzi na kupującego co będzie gdy zegarek przyjdzie uszkodzony (np. rozbite szkiełko)?

 

to już sprawa kuriera - dlatego przestłki są ubezpieczone.

 

... a jeżeli uszkodzenia nie są mechaniczne ,i zauważysz je później, to i tak można zwrócić zegarek bez podania przyczyny do 14 (chyba) dni.

 

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość *Adam*

Nurtuje mnie jeszcze jedna kwestia związana z gwarancją, czy przy zakupie otrzymujemy "czystą ' kartę gwarancyjna producenta czy też nie otrzymujemy żadnej :?:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otrzymujemy : (przynajmniej ja dostawałem)

 

- kartę gwarancyjną producenta ( podbitą przez koncesjonera marki - inaczej nie jest ważna)

- kartę międzynarodowej , 1000-dniowej gwarancji haeffnera

- rachunek haeffnera

- instrujkcje itp (zgodnie z opisem)

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość *Adam*
otrzymujemy : (przynajmniej ja dostawałem)

 

- kartę gwarancyjną producenta ( podbitą przez koncesjonera marki - inaczej nie jest ważna)

 

Czyli można / w przypadku awarii zegarka / oddać go do najbliższego salonu sprzedającego daną markę ? :?:

 

Ps Czy Twój zegarek należał do grupy firm których Pan Ralfa HÓffnera jest autoryzowanym przedstawicielem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli można / w przypadku awarii zegarka / oddać go do najbliższego salonu sprzedającego daną markę

 

tak też było w przypadku mojego ML - do 2 lat można oddać w dowolnym punkcie, później już tylko Haeffner.

oczywioście warto przed naprawą skontaktować się z haeffnerem , bo jest gdzieś napisane , że za błędy nieuznanych przez nich warsztatów nie odpowiadają. (przy ML i przeglądzie sinna nie było problemu)

 

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość *Adam*

"Folgende Top-Marken fy2nźhren wir als offizieller KonzessionÓr.

 

Bunz, Rainer Brand, Daniel Jean Richard, Dubey & Schaldenbrand, Jaques Etoile, My2nźhle Glashy2nźtte, Hanhart, Hublot, Minerva, Nomos Glashy2nźtte, Pacardt, Paul Picot, Perrelet, Revue Thommen, Sjy2nśy2nś Sandstry2nśm, Jy2nśrg Schauer, Alain Silberstein, Schwarz-Etienne, Sinn, Stowa, Temption" cytat ze strony Pana Ralfa HÓffnera

 

ML nie ma więc chyba należy się poważnie zastanowić czy nie kupić tam zegarka :(

 

Pozdrawiam i dziękuje za informacje :lol:

 

ps Będe musiał w Banku dopytać się o przelew w Euro, trochę mnie niepokoi zapłata " z góry". Pewnie pakują tak zegarki że uszkodzenie w transporcie jest mało prawdopodobne ? :roll: / pomimo ubezpieczenia zawsze byłaby to sterta kłopotów/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wewnątrz unii powinny obowiązywać przelewy europejskie - (europaueberweissung takie z numerami BIC i IBAN) - wtedy ich koszty są takie jak krajowych a i czas realizacji znacznie krótszy od zagranicznych.

 

Welches sind zulÓssige LÓnder fy2nźr EU-Standardy2nźberweisungen?

EU-y2nśberweisungen gelten in/aus einem Land im Geltungsbereich der EuropÓischen Union

Hierzu gehy2nśren zur Zeit (Stand: 07/2004):

Belgien, DÓnemark, Finnland, Frankreich, Franz.Guayana, Gibraltar, Griechenland, Groy2nźbritannien incl. Nordirland, Guadeloupe, Irland, Italien, Luxemburg, Martinique, Niederlande, Ósterreich, Portugal incl. Azoren + Madeira, RÓunion, Schweden, Spanien incl. Kanarische Inseln, Estland, Lettland, Litauen, Malta, Polen, Slowenien, Slowakei, Tschechische Republik, Ungarn, Zypern.

Seit dem 01.01.2005 ky2nśnnen Sie mit der EU-Standardy2nźberweisung auch nach Island und Norwegen y2nźberweisen.

 

w jedną stronę się da to pewnie i w drugą 8)

 

 

 

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość *Adam*

Dzięki !

 

W przyszłym tygodniu pochodzę się popytać w bankach które mam po ręką. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.