Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rproch

Jak zrobić dobre zdjęcie radzieckiego zegarka?

Rekomendowane odpowiedzi

tak te pierwsze (z jakiegoś powodu pożółkłe) to komórka, wyraźne - drugie,  to aparat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tego się trzymaj! Dalej możesz kombinować ze światłem z kolorami tła, poduszeczkami lub przezroczysty stojaczek, kątami robienia zdjęć itd. To już zostawiam Twojej inwencji twórczej.

Ale krok zrobiłeś potężny!


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tego się trzymaj! Dalej możesz kombinować ze światłem z kolorami tła, poduszeczkami lub przezroczysty stojaczek, kątami robienia zdjęć itd. To już zostawiam Twojej inwencji twórczej.

Ale krok zrobiłeś potężny!

 

Dzięki  :)

Tak pomyślałem, że skoro już tu jestem i czasem coś pokazuję, to nie powinienem denerwować współużytkowników tego forum fotkami, na których nic nie widać  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wtrącić trzy grosze, dla kolegów robiących zdjęcia nawet prostymi kompaktami, proponuję robić zdjęcia z lampą błyskową na możliwie najdłuższej ogniskowej - jest jednak jeden warunek. Przygotować sobie kilka formatek kalki technicznej i przesłaniać lampę. Można dobierać gęstość przesłony dokładając kolejne formatki, można w sklepie papierniczym kupić folie do okładek do bindowania o niskiej gęstości by docieplać bądź schładzać światło. Kosztuje grosze a raz docięte długo służą, Ładnie zmiękczają i rozpraszają światło. Warto skorzystać z tego gdy chcemy coś obstrykać na szybko.

 

Oczywiście namiot bezcieniowy jest lepszy i pewniejszy w dodatku można go kupić za malutkie pieniądze - http://eltec.pl/WYPOSAZENIE-STUDIA/Namioty-Bezcieniowe/Namiot-bezcieniowy-szescian-30cm--4-tla.htmlna dzisiaj to 37 zł + wysyłka

Zaopatrywałem się w tej firmie przez kilka lat pracy w branży foto, solidni niedrodzy i mają naprawdę duży wybór .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem pierścienie pośrednie i zacząłem zabawę. Takie pierwsze wprawki:

post-61474-0-53780200-1424207117_thumb.jpg

post-61474-0-79674800-1424207118_thumb.jpg

Jest trochę zabawy bo pierścienie nie przenoszą automatyki. Ale za 30 zł im to wybaczę :D


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fankaDaktarina

Teraz moje próby:) efekt już jest dość zadowalający. A jak ustabilizuje oświetlenie i kupię ekspozytor będzie myślę dużo lepiej. Co sądzicie?

Zdjęcia bez obróbki i z palca... Statyw mam jakiś ,,kulawy" ;)

post-67549-1441095873,5708_thumb.jpg

post-67549-1441095883,4337_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marlena, jakim aparatem robisz zdjęcia, lustrzanka czy kompakt? W mojej ocenie jest delikatnie za ciemno. Korzystasz z namiotu bezcieniowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fankaDaktarina

Telefon... Namiot z kartonu i papieru sniadaniowego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym doświetlasz? Ja korzystam z namiotu bezcieniowego, ale ładuję go na balkon i tam robię fotki przy świetle dziennym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fankaDaktarina

O widzisz... Zaraz sprobuje na balkonie :)

Edycja: padła mi bateria, zdążyłam tylko dwa zrobić... Chyba muszę od góry też wyciąć karton i dać papier...3366ef175d66b0f3ce74941c3e243b63.jpgdd9e42fe1286a2e1c6ff43bc3c78ebce.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fankaDaktarina

Pisałam, że zdjęcia przed obróbką... To, że potem można z nimi cuda zrobić to wiem. Chodziło mi o maksymalnie dobry efekt bez ingerencji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Nie myślałem o ingerencji, to by było nieuczciwe :)

Zrobiłaś bardzo dobre zdjęcia. Mocniejsze światło, jak widać po blikach, się bardziej nie rozproszy, tylko wzmocni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fankaDaktarina

Teraz z dodatkowym wycięciem i korektą jasności na telefonie6ebb712538ba0483eaa66fb161201246.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łał Fanka, piękne zdjęcie. zazdroszczę, i zegarka także, bo świetnie się prezentuje  :o  :)

 

Ja cyknąłem telefonem na szafce przy oknie, z podkładką z kamieni, przywiezionych do domu specjalnie w tym celu ;)

gallery_68064_1899_846629.jpg

 

 

ED.

w namiocie bezcieniowym/ kartonie, było by na pewno znacznie lepiej, bo tu cienie i odblaski widać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fankaDaktarina

Widzę, że ostrość zgubiłam na tym zdjęciu. Muszę się jeszcze pobawić i pomyśleć jak telefon ustawić na tym nieszczesnym statywie, żeby było lepiej. Ale już dobry kierunek, nie? :)

 

Fajny kamień Enkil - lubię zdjęcia z ciekawym tłem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać różnicę w porównaniu do pierwszych prób. Zobacz czy w telefonie, w opcjach aparatu masz opcję coś ala wyostrzani, albo poszukaj jej w edytorze zdjęć. Każde zdjęcie po korekcji, zmniejszeniu, kadrowaniu warto wyostrzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz z dodatkowym wycięciem i korektą jasności na telefonie

 

 

Widać różnicę w porównaniu do pierwszych prób. Zobacz czy w telefonie, w opcjach aparatu masz opcję coś ala wyostrzani, albo poszukaj jej w edytorze zdjęć. Każde zdjęcie po korekcji, zmniejszeniu, kadrowaniu warto wyostrzyć.

 

 

Dobra rada #bahuone. Warto też momyśleć o świetle i cieniach. By fotografie nie były za ciemne, lub, z drugiej strony, przepalone.

 

Fotografia #fanki dużo lepsza niż poprzednie, ale zwróćmy uwagę na najjaśniejsze i najciemniejsze części 

fotki. Jasny ring na tarczy i koperta wręcz 'wyłążą' z kadru. Za to pasek i ekspozytor poniżej koperty giną w czerni.

 

Pokazuje to jak ciężko jest zdobić dobrą fotografię małego, błyszczącego wieloma refleksami przedmiotu w sztucznym oświetleniu.

 

Sam długo już eksperymentuję i moim problemem są zdjęcia wciąż za ciemne...


Szukam ładnej tarczy do złotego Kirowskiego. POMÓŻCIE!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fankaDaktarina

Akurat to, że pasek i ekspozytor giną mi nie przeszkadza, bo takie zdjęcia mają za cel pokazać zegarek jak najlepiej.

Ale fakt, że ciężka sprawa... Jak jest ostre to za ciemne... Jak jasne to coś mi się odbija... I tak w kółko ;) jest zabawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, pamiętaj o tym, że matryca w telefonie choćby miała pierdyliard megapikseli to i tak nie będzie miała takiego zakresu tonalnego jak najprostszy aparat cyfrowy. Do tego dochodzi jeszcze 'obiektyw', tutaj też jest ogromna przepaść. Ja swoje fotki robię na parapecie - na szybko albo w namiocie na balkonie. Tylko światło zastane, zawsze ustawiam manualny balans bieli i zdjęcia robię w RAWie, bo potem prosta korekta jest. W zależności od światła, i przysłony, używam nawet ISO600.

 

Edit:

 

Odblasków bez filtra polaryzacyjnego ciężko będzie się pozbyć, a nawet z nim nigdy nie osiągniemy zdjęcia w 100% bez blików i odblasków.

 

Marlena, jaki telefonem robisz zdjęcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, pamiętaj o tym, że matryca w telefonie choćby miała pierdyliard megapikseli to i tak nie będzie miała takiego zakresu tonalnego jak najprostszy aparat cyfrowy. Do tego dochodzi jeszcze 'obiektyw', tutaj też jest ogromna przepaść. Ja swoje fotki robię na parapecie - na szybko albo w namiocie na balkonie. Tylko światło zastane, zawsze ustawiam manualny balans bieli i zdjęcia robię w RAWie, bo potem prosta korekta jest. W zależności od światła, i przysłony, używam nawet ISO600.

 

Edit:

 

Odblasków bez filtra polaryzacyjnego ciężko będzie się pozbyć, a nawet z nim nigdy nie osiągniemy zdjęcia w 100% bez blików i odblasków.

 

Marlena, jaki telefonem robisz zdjęcia?

Ale filtr polaryzacyjny nie zlikwiduje odblasków od metalu...


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi chodziło o odblaski i załamania światła na szkiełkach. Mam, ale nie korzystam z filtra polaryzacyjnego do zdjęć zegarków. Wolę zdjąć szkło, niż bawić się w filtry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fankaDaktarina

LG G3 albo Samsung S5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W G2 aparat jest spoko, ale z tego co czytałem, to w G3 już mocno okrojony. Ale generalnie oba telefony mają dobre aparaty, więc spokojnie powinnaś dać radę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fankaDaktarina

Chyba odwrotnie.... G3 jest nowszy, więc wątpię żeby coś odejmowali... Tendencja jest raczej odwrotna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.