Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
softshell

Alternatywy dla Explorera

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, luukasz napisał(-a):

A moze taka geckota?

Jest również wersja z jasną tarczą

5F908857-DA38-4102-AF76-94CEEA0FC04A.jpeg

fajna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie
3 godziny temu, softshell napisał(-a):

(...)

Z tego japończyka najbardziej Explorera przypomina mi wersja SBDC119

Aaa, Tobie chodzi o stylistykę zegarka, a nie o walory użytkowe i przeznaczenie. To nie pomogę. Alpinist to japońska odpowiedź na Explorera, ale nie jego hommage lub podróbka.

Jeżeli szukasz zegarka, który ma wyglądać jak Explorer, ale nie jest Explorerem, to szkoda kasy.  Kupisz i od razu (lub po kilku dniach radości z powodu zakupu) zegarek zacznie Ci przypominać za każdym razem, kiedy na niego spojrzysz, że jest tylko zamiennikiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, norbie napisał(-a):

Aaa, Tobie chodzi o stylistykę zegarka, a nie o walory użytkowe i przeznaczenie. To nie pomogę. Alpinist to japońska odpowiedź na Explorera, ale nie jego hommage lub podróbka.

Jeżeli szukasz zegarka, który ma wyglądać jak Explorer, ale nie jest Explorerem, to szkoda kasy.  Kupisz i od razu (lub po kilku dniach radości z powodu zakupu) zegarek zacznie Ci przypominać za każdym razem, kiedy na niego spojrzysz, że jest tylko zamiennikiem. 

Nie do końca chodzi mi o samą stylistykę. Problem w tym, że mowa o wręcz ikonicznej marce i równie ikonicznym modelu tejże marki. Można pójść drogą możliwie najwierniejszej wizualnie kopii i wówczas mamy Steiharty czy Pagani Designy. Nie mówię, że to coś złego, ale nie tego szukam. Chodzi mi o zegarek, który nie naśladuje l, a czerpie z inspiracji, ma swoją własną historię i mając go na ręku nie będę czuć, że wizualnie mam „prawietegoroleksa”, a cała reszta będzie mi tylko przeszkadzać. Chodzi mi o zegarek równie uniwersalny o podobnym charakterze, który w pewien spisów „puszcza oko” do Explorera, ale ma dobry mechanizm i jakościowe podzespoły, byle nie za miliony monet. No i szukam marki raczej znanej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.05.2022 o 20:56, softshell napisał(-a):

Kochani, jak w temacie. Zastanawiam się nad alternatywą dal Explorera. Coś bardziej budżetowego, ale miłego dla oka. Ktoś coś? Będę wdzięczny :)

Explorer I czy II?

I jaki budżet?


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, softshell napisał(-a):

Nie do końca chodzi mi o samą stylistykę. Problem w tym, że mowa o wręcz ikonicznej marce i równie ikonicznym modelu tejże marki. Można pójść drogą możliwie najwierniejszej wizualnie kopii i wówczas mamy Steiharty czy Pagani Designy. Nie mówię, że to coś złego, ale nie tego szukam. Chodzi mi o zegarek, który nie naśladuje l, a czerpie z inspiracji, ma swoją własną historię i mając go na ręku nie będę czuć, że wizualnie mam „prawietegoroleksa”, a cała reszta będzie mi tylko przeszkadzać. Chodzi mi o zegarek równie uniwersalny o podobnym charakterze, który w pewien spisów „puszcza oko” do Explorera, ale ma dobry mechanizm i jakościowe podzespoły, byle nie za miliony monet. No i szukam marki raczej znanej. 

 

Jak tak, to oprócz C63 od CW, przychodzą mi do głowy jeszcze Orient Star (kilka modeli) i Formex (z odjechanym systemem amortyzacji koperty, czy jak to można nazwać). Formex w rozmiarze 39 chyba trudniej dostępny, ale pewnie się pojawi, bo to nie limitka.

 

obraz.thumb.png.0b1df9ec9d1c987ecc0c38c98f5d9563.png

 

obraz.thumb.png.1ab4c3fbcfb232db9322e4d1808005df.png

 

obraz.thumb.png.40fafd70288f1a4f2cc3ea1e2fc4268e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

A może takie coś by Cię interesowało? Cena całkiem znośna, IMO.  :)

 

 

 

 

 

Już proponowałem ;) ale chyba nie przypadł do gustu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, Nocny duch napisał(-a):

Już proponowałem ;) ale chyba nie przypadł do gustu

owszem, wcześniej kręciłem nosem, ale człowiek nie krowa i poglądy zmienia ;) To naprawdę ładna inspiracja 😀

 

47 minut temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

Moja cena mogłaby być ciekawsza niż ta z podanego przez Ciebie linku.  ;)

:)

Edytowane przez softshell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 godzin temu, evilym napisał(-a):

Explorer I czy II?

I jaki budżet?

Jedynka z budżetem elastycznie i jak wspomniałem wcześniej można założyć widełki. Celowo sam nie ustalam bo nie wiem ile powinien kosztować taki zegarek. Załóżmy, że powyżej 7-8k poszukam czegoś innego. A tak na marginesie: czy jest jakaś kwota, od której mowa o poważnym luksusowym zegarku?

Edytowane przez softshell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Perpetuum Mobile proponował inne ChW, a ja bym jednak wybrał tego dla alternatywy do Explorera.

 

C65-38A3H2-S00K0-B0_Picture_1.jpg?sw=200


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze chyba Eposa tu nie było. Jak się patrzy na indeksy, to od razu widać, że Explorer był inspiracją.

 

obraz.thumb.png.a6243f5d1d8f747b6500b1b18fa1251c.png

 

obraz.thumb.png.0fad41a11b4bcf95161f51ec21c9fd11.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 godzin temu, evilym napisał(-a):

@Perpetuum Mobile proponował inne ChW, a ja bym jednak wybrał tego dla alternatywy do Explorera.

 

C65-38A3H2-S00K0-B0_Picture_1.jpg?sw=200

Obie propozycje sa świetne. CW w tym wydaniu to taki vintage, który trochę przypomina mi W10 od Smithsa 1969. Super jest. Rozważę go bo ta marka jakoś nie była brana przeze mnie pod uwagę. Jedyny minus to zapewne rezerwa chodu bo ma 38h.

2 godziny temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

I jeszcze chyba Eposa tu nie było. Jak się patrzy na indeksy, to od razu widać, że Explorer był inspiracją.

 

obraz.thumb.png.a6243f5d1d8f747b6500b1b18fa1251c.png

 

obraz.thumb.png.0fad41a11b4bcf95161f51ec21c9fd11.png

Z kolei Epos super nawiązuje też do Conquesta ( ot takie skojarzenie). Obie propozycje fajne. 

Edytowane przez softshell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może taki polaris lub inny z tej serii.

Zdjęcie od w.kruka. Są też na bransolecie oczywiście. 

 

14AB3F36-F74F-4589-965B-FC5E64BACE07.png


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, agremi napisał(-a):

A może taki polaris lub inny z tej serii.

Zdjęcie od w.kruka. Są też na bransolecie oczywiście. 

 

14AB3F36-F74F-4589-965B-FC5E64BACE07.png

Piękny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KHAKI AVIATIONP ILOT PIONEER MECHANICAL 

Jeżeli chce się pokręcić koronką

 

 

 

h76419931 (1).webp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.05.2022 o 22:39, Edge_88 napisał(-a):

W zasadzie to bardzo fajny temat bo opcji alternatywnych dla ex1 jest IMO naprawdę sporo.

Co wpadło mi jeszcze do glowy

Longines Conquest 

https://dolinski.pl/longines-conquest-automatic-l3.777.4.58.6/?gclid=Cj0KCQjwpv2TBhDoARIsALBnVnkFHBl6n7baKwUNrm24O2nIPgv8HRPRnu8BsUbbs7aikQ5qRAWF8G4aAtECEALw_wcB

Przychylam się do zdania Kolegi.

 

W podobnej kwocie otrzymasz BALL NM2098C-S20J-BK Fireman Enterprise

 

W wyższych przedziałach cenowych kolekcja Enginner III

Poniższy wykonywany z lepszej stali 904L, tej używanych do produkcji stalowych Rolexów.

Koperta dosyć spora 43mm.

https://zegaris.pl/zegarki-szwajcarskie-ball-engineer-iii-legend/ball-nm9328c-s14a-beye-engineer-iii-legend-nm9328cs14abeye

https://dolinski.pl/ball-engineer-iii-legend-nm2028c-s14a-beye/

 


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Autor1984 napisał(-a):

Przychylam się do zdania Kolegi.

 

W podobnej kwocie otrzymasz BALL NM2098C-S20J-BK Fireman Enterprise

Mam explorera 39mm, ale często na nadgarstku ląduje właśnie ten Ball, choć ja mam z jasną tarczą i lupką. Mega wygodny i punktualny zegarek, a nocą nic nie świeci jak tryt. Polecam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padlo juz ale raz jeszcze wrzuce - Sinn 556a:

 

556_A_RS.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

Padlo juz ale raz jeszcze wrzuce - Sinn 556a:

 

556_A_RS.jpg

 

 

podobno ceny Sinnów, szczególnie 556tek skoczyły i już w tym budżecie można poszukać czegoś innego. Mimo to zegarek ten był, i pewnie nadal jest, na mojej liście must have. To kawał ładnego zegara w każdym wariancie.

10 godzin temu, szuwi napisał(-a):

Mam explorera 39mm, ale często na nadgarstku ląduje właśnie ten Ball, choć ja mam z jasną tarczą i lupką. Mega wygodny i punktualny zegarek, a nocą nic nie świeci jak tryt. Polecam. 

 

11 godzin temu, Autor1984 napisał(-a):

Przychylam się do zdania Kolegi.

 

W podobnej kwocie otrzymasz BALL NM2098C-S20J-BK Fireman Enterprise

 

W wyższych przedziałach cenowych kolekcja Enginner III

Poniższy wykonywany z lepszej stali 904L, tej używanych do produkcji stalowych Rolexów.

Koperta dosyć spora 43mm.

https://zegaris.pl/zegarki-szwajcarskie-ball-engineer-iii-legend/ball-nm9328c-s14a-beye-engineer-iii-legend-nm9328cs14abeye

https://dolinski.pl/ball-engineer-iii-legend-nm2028c-s14a-beye/

 

 O tej stali to nie wiedziałem. Wezmę to pod uwagę. Ball to porządny sprzęt, pewnie jeszcze nadal niedoceniany. Gdzieś mi się obiło o uszy, że trudniej go niestety sprzedać ze względu na dość niedocenianie marki wśród kupujących, a przeciez to kawał dobrego i ładnego sprzętu.

Edytowane przez softshell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, softshell napisał(-a):

Ball to porządny sprzęt, pewnie jeszcze nadal niedoceniany. Gdzieś mi się obiło o uszy, że trudniej go niestety sprzedać ze względu na dość niedocenianie marki wśród kupujących, a przeciez to kawał dobrego i ładnego sprzętu.

Jak obawiasz się utraty wartości i już przed zakupem rozważasz sprzedaż, to kup używkę. Ja kupiłem nowy chyba za 3.800 ze dwa lata temu, a teraz nowe kosztują ponad 5. Gdybym chcial sprzedać (a nie chcę!), to pewnie dostałbym 3-3,5 od razu, wiec strata niewielka, a zegarek świetny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, szuwi napisał(-a):

Jak obawiasz się utraty wartości i już przed zakupem rozważasz sprzedaż, to kup używkę. Ja kupiłem nowy chyba za 3.800 ze dwa lata temu, a teraz nowe kosztują ponad 5. Gdybym chcial sprzedać (a nie chcę!), to pewnie dostałbym 3-3,5 od razu, wiec strata niewielka, a zegarek świetny. 

W takim wypadku rzeczywiście wolałbym z secondhandu choć balla nie miałem okazji widzieć na żywo. A szkoda 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, mam "zamówionego" Explorera, czekam już ponad rok na liście. 

Pod względem jakościowym, wykonania i właściwości technicznych używam właśnie BaLLa. Konkretnie Hydrocarbon AERO GMT II. Od lutego towarzyszy mi w życiowym projekcie. Polecam z całego serca. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.