Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Skuderia

Roamer Popular

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć koledzy.

 

Chciałbym was prosić o pomoc w ustaleniu czy ten zegarek to oryginalny Roamer Popular.

 

Mam wątpliwości bo w sieci nigdzie nie potrafię znaleźć tego modelu, a jeśli jest to inny wzór koperty.

Werk otacza plastikowy pierścień, który wygląda na dosztukowany.

Koperta oraz szkiełko wyglądają jak nowe, pasek Horido założony przeze mnie.

 

Mechanizm posiada tylko wybite napisy w postaci SEVENTEEN 17 JEWELS jednak brak jakiegokolwiek loga/symbolu marki Roamer

 

Dziękuje z góry za pomoc.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Skuderia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie Roamer, indyjska podróba. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/automatyczny-zegarek-favre-leuba-geneve-duomatic-12152722979

 

https://allegro.pl/oferta/meski-zegarek-mechaniczny-oris-swiss-12156326782

 

To pewnie od tego sprzedającego - w ofercie ma zawsze kilka "perełek", czasem też fajne zegarki. Spodobał mi się kiedyś wystawiony przez niego Junghans, zaproponowałem wymianę na radzieckie damki i uszkodzoną kwarcową Adriaticę. O dziwo zgodził się, potem to co otrzymał sprzedawał przez kilka miesięcy. W kontakcie telefonicznym i podejściu do transakcji - można go śmiało polecić, tylko trzeba uważać, żeby nie naciąć się na te indyjskie dziwolągi (część ma oryginalne mechanizmy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziękuję wam za informację. Tak myślałem, że się naciąłem, przykro.

 

Werk zegarka Oris z drugiego linka od kolegi Tom88 wygląda prawie identycznie jak w moim.

 

Mam nauczkę na przyszłość.

Edytowane przez Skuderia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te FHF-y pakują do większości indyjskich "szwajcarów" ;). Kłopoty z chodem to pewnie kwestia brudu, braku smarowania. Oni tam tłuką tego na potęgę, czasami to jest "odświeżanie" zegarka, natomiast orisy czy roamery robią chyba od początku ;). Stoi to za małe pieniądze na ebayu.

Co do sprzedającego, to zgadzam się, że oprócz tego typu cudów ma czasem ciekawe zegarki, poza tym można się z nim dogadać. 


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za pomoc wszystkim kolegom, którzy zabrali głos i wyrazili swoje zdanie. 

 

Temat do zamknięcia lub usunięcia, zegarek został sprzedany. 

 

Pozdrowienia

Edytowane przez Skuderia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.