Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Dart

Nurek do 5,5k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Od pewnego czasu szukam zegarka w stylu diver do kwoty 5,500 pln. Wymagania:

- Styl diver i wysoka wodoszczelność;

- Mechanizm automatyczny;

- Duża tarcza;

- Szafirowe szkło i najlepiej ceramiczny bezel;

- Bransoleta, nie pasek.

 

Przejrzałem w internecie sporo modeli i tak zebrałem poniższą listę, która spełnia moje oczekiwania i wizualnie mi się podoba. Natomiast nie jestem w stanie konkretnie się zdecydować na jeden model i tutaj liczę na Waszą pomoc. Czy któryś z tych modeli można obiektywnie określić jako najlepszy, który powinienem wybrać patrząc na aspekty techniczne np. mechanizm, jakość bezela i wykonanie? Domyślam się, że najlepszy stosunek cena/jakość będzie mieć stalowa Certina, ale czy może warto dopłacić do którejś z innych opcji? A może któryś z tych zegarków odradzacie?

Wybór jest trudny ponieważ wizualnie wszystkie mi mniej więcej odpowiadają.

 

Poniżej moje wybory, ale w ramach budżetu jestem otwarty na propozycje.

1) Certina DS ACTION DIVER (Ref: C032.607.11.051.00) - 4,290 PLN - https://www.certina.com/pl/watch/ds-action-diver/c0326071105100

 

2) EDOX SKYDIVER 70s (Ref: 80115-3N1M-NN) - 4,200 PLN - https://zegarkinareke.pl/pl/p/Edox-80115-3N1M-NN-Skydiver-%E2%8C%9APRODUKT-ORYGINALNY-%E2%93%87-NAJLEPSZA-CENA-%E2%9C%94/53072?ZEGAREK%20ORYGINALNY.%20%20GWARANCJA%20PRODUCENTA!%20KONTAKT:%20536759337&utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=74cf5d0f-0056-69fd-faff-2466b49ee5c8

 

3) EDOX SKY DIVER NEPTUNIAN (Ref: 80120-3NM-NIN) - 4,570 PLN - https://westwatches.pl/pl/zegarki-meskie/edox-sky-diver-neptunian-80120-3nm-nin

 

4) Davosa Ternos Professional (Ref: 161.559.50) - 4,800 PLN - https://www.davosa.com/en/watches/watch-finder/349/ternos-professional

 

5) Certina DS ACTION DIVER Titanium (Ref: C032.607.44.051.00) - 5,140 PLN - https://www.certina.com/pl/watch/ds-action-diver/c0326074405100

 

Zastanawiałem się też, czy może nie warto dopłacić do Longinesa HydroConquest L3.841.4.56.6 (https://www.longines.com/pl/zegarek-hydroconquest-l3-841-4-56-6), ale brak ceramicznego bezela w tej cenie jest mocno zniechęcający. A może jednak nadrabia jakością wykonania/mechanizmem, choć czuje że dopłaciłbym raczej za logo?

 

 Chętnie przeczytam Wasze opinie, z góry dzięki!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się jako były posiadacz rzeczonej Certiny w stali i Hydroconquesta (z ceramiką). Certina jest bardzo fajna i dobrze się nosi. Wygodna i w zasadzie nie co zarzucić. Ale HC jest dużo lepszy i to pod każdym względem. Wiem że cena cermiki jest dużo poza Twoją granicą, ale jak trochę dołożysz i znajdziesz dobrą promocję to da radę. Lepiej poczekaj trochę, dołóż i poszukaj. Myślę że spokojnie w ciągu najbliższych miesięcy znajdziesz 15% rabatu gdzieś i wtedy za ok. 6300-6500zł masz zegarek na który nie będziesz mógł narzekać pod żadnym względem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ograniczałbym się tylko do mainstreamowych marek. Coś z oferty Christopher Ward (już powyżej podlinkowane przez @andrzejp1242) będzie na pewno pasować do Twoich wymagań.

I jeszcze zupełna nowość od Eposa wzorowana na Subie od Rolexa też powinna być w granicach Twojego budżetu.

obraz.png.540eaed3a24e53e412f06555cbc1d353.png

 

obraz.png.5244f721c5e597a17c901cab43763a7e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie, zarówno CW jak i Epos wyglądają fajnie.

Szperając w internecie natkąłem sie na mocną przecene Orisa Aquis 43,5m do wyrwania za 6,600 i ta zielona tarcza.. wow, wygląda niesamowicie. Zaczynam sie wahać czy nie zainwestować więcej. Wcześniej rozważane opcje faktycznie mi sie podobały, ale ten Oris to inna liga :o

1920_zegarek-meski-oris-aquis-automatic-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Dart napisał(-a):

Dzięki za sugestie, zarówno CW jak i Epos wyglądają fajnie.

Szperając w internecie natkąłem sie na mocną przecene Orisa Aquis 43,5m do wyrwania za 6,600 i ta zielona tarcza.. wow, wygląda niesamowicie. Zaczynam sie wahać czy nie zainwestować więcej. Wcześniej rozważane opcje faktycznie mi sie podobały, ale ten Oris to inna liga :o

1920_zegarek-meski-oris-aquis-automatic-

 

Wszystko pięknie, tylko nie nazywaj spełnienia zachcianki inwestycją :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dart napisał(-a):

Dzięki za sugestie, zarówno CW jak i Epos wyglądają fajnie.

Szperając w internecie natkąłem sie na mocną przecene Orisa Aquis 43,5m do wyrwania za 6,600 i ta zielona tarcza.. wow, wygląda niesamowicie. Zaczynam sie wahać czy nie zainwestować więcej. Wcześniej rozważane opcje faktycznie mi sie podobały, ale ten Oris to inna liga :o

 

 

Uprzedziłeś mnie. Uważam ten temat za zamknięty 😜

Oris bije na głowę wszystkich pozostałych 🙂

Oczywiście nie jestem obiektywny. Od ponad roku mam i uważam go za genialny zegarek. 

Dołóż kilka złotych i ciesz się rewelacyjnym czasomierzem.

Zresztą dzisiaj jest ze mną:

DSC_0304.thumb.JPG.41cfe4ddfb62618fa2c6d25d21fa44e7.JPG

 

Chciałem zasugerować jeszcze Seiko, ale nie wiem czy jest sens...

 

38 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Wszystko pięknie, tylko nie nazywaj spełnienia zachcianki inwestycją :)

Nie ma nic lepszego niż spełnianie (inwestowanie) we własne marzenia. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, evilym napisał(-a):

Nie ma nic lepszego niż spełnianie (inwestowanie) we własne marzenia. 

Spełnianie marzeń to piękna rzecz, ale inwestowanie oznacza realizowanie projektu mogącego dać profit w przyszłości a to już w przypadku zakupu zegarka nie jest takie oczywiste. Tu dość popularna jest wiara w Rolexa (taka religia ;)). Zresztą nawet w tym przypadku to najwyżej spekulacja a nie inwestycja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minutes ago, Paulus57 said:

Spełnianie marzeń to piękna rzecz, ale inwestowanie oznacza realizowanie projektu mogącego dać profit w przyszłości a to już w przypadku zakupu zegarka nie jest takie oczywiste. Tu dość popularna jest wiara w Rolexa (taka religia ;)). Zresztą nawet w tym przypadku to najwyżej spekulacja a nie inwestycja. 

Oczywiście nie użyłem zwrotu "inwestować" dosłownie, także z powyższym się zgadzam ;) To zdecydowanie zachcianka. Choć z drugiej strony można to podciągnąć pod inwestycję we własny wizerunek..

 

Ale do rzeczy - zadecydowało serce i Oris zamówiony. Jak już wpadnie w moje ręce to się pewnie pochwalę, ale zapewne troche to potrwa, bo przewidywany czas realizacji podają jako 2-6 tygodni na zegarownia.pl. Ale nigdzie mi sie nie śpieszy :)

 

Dzięki za wszystkie odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Dart napisał(-a):

Oczywiście nie użyłem zwrotu "inwestować" dosłownie, także z powyższym się zgadzam ;) To zdecydowanie zachcianka. Choć z drugiej strony można to podciągnąć pod inwestycję we własny wizerunek..

 

Ale do rzeczy - zadecydowało serce i Oris zamówiony. Jak już wpadnie w moje ręce to się pewnie pochwalę, ale zapewne troche to potrwa, bo przewidywany czas realizacji podają jako 2-6 tygodni na zegarownia.pl. Ale nigdzie mi sie nie śpieszy :)

 

Dzięki za wszystkie odpowiedzi!

Gratuluję. Tylko nie udawaj, że Ci teraz czas nie zacznie płynąć wolniej. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem jedynie powiedzieć że jakkolwiek Aquis jest fajny to jednak mechanicznie Longines - w każdym razie według mnie - wygrywa. Estetycznie się nie wypowiadam bo gust to sprawa osobista. Ale wolałbym mechanikę HC niż to co jest w Aquisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... chyba, ze to Caliber 400 - ale wtedy cena inna :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Krathor napisał(-a):

Chciałem jedynie powiedzieć że jakkolwiek Aquis jest fajny to jednak mechanicznie Longines - w każdym razie według mnie - wygrywa. Estetycznie się nie wypowiadam bo gust to sprawa osobista. Ale wolałbym mechanikę HC niż to co jest w Aquisie.

Ja mam Aquisa ale Longines w ceramice też jest świetny i chętnie bym ponosił szarą wersję  :)

 

Gratuluję Orisa bo ceny szaleją i już coraz trudniej nową sztukę kupić w tej cenie. Cena z zegarowni  jest bardzo dobra. Czekamy na fotki. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, cordi7 napisał(-a):

... chyba, ze to Caliber 400 - ale wtedy cena inna :)

 

Jakby znalazł Aquisa za 6600 z 400'ką to bym kupił od razu chociaż nie mam kasy teraz.😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.