Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
antolll

Co zrobić z zardzewiałym zegarkiem?

Rekomendowane odpowiedzi

(jeśli to nie jest właściwy dział - proszę o przeniesienie).

W 2018 kupiłem swój najporządniejszy zegarek - Spinnakera z poniższych zdjęć (zresztą tutaj na forum). Cieszył mnie bardzo, do czasu...
W 2019 wziąłem go do Azji i niestety nie wytrzymał moczenia z szybkiej łodzi. Czy powinien był? Nie wiem. Czy wszystko było porządnie dokręcone? Też nie wiem. To już bez znaczenia. Zamówiłem nowy mechanizm (Miyota 8218) ale finalnie nie dotarł.
Zostałem z zegarkiem z przerdzewiałym mechanizmem i rdzą wychodzącą na wskazówki.
Co dalej? Nowy mechanizm + porządny serwis i świadomość że będzie to już dziwny składak (ale działający)? Zostawić pasek, resztę wyrzucić? Macie jakieś pomysły...? A może ktoś chciałby podjąć się reanimacji? 

IMG_3832.jpg

IMG_3830.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO kwestia jak twoje finanse. Mechanizm to jakies 250 zl. Plus pytanie co sie uda uratować z tarczy i wskazowek. Plus robota zegarmistrza. 
 

Nowy zegarek strzelam 1200 zl ?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ruda już żre wskazówki, to chyba szkoda inwestować w naprawę. To nie jest jakiś bardzo wartościowy model, żeby go na siłę reanimować. Jeżeli tarcza i wskazówki będą do uratowania, to koszty naprawy na pewno będą niższe niż zakup podobnego, nowego zegarka. Ale i tak nigdy już nie będziesz miał do niego pełnego zaufania.

Masz doskonały pretekst, żeby kupić nowy, porządny zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, antolll napisał(-a):

(jeśli to nie jest właściwy dział - proszę o przeniesienie).

W 2018 kupiłem swój najporządniejszy zegarek - Spinnakera z poniższych zdjęć (zresztą tutaj na forum). Cieszył mnie bardzo, do czasu...
W 2019 wziąłem go do Azji i niestety nie wytrzymał moczenia z szybkiej łodzi. Czy powinien był? Nie wiem. Czy wszystko było porządnie dokręcone? Też nie wiem. To już bez znaczenia. Zamówiłem nowy mechanizm (Miyota 8218) ale finalnie nie dotarł.
Zostałem z zegarkiem z przerdzewiałym mechanizmem i rdzą wychodzącą na wskazówki.
Co dalej? Nowy mechanizm + porządny serwis i świadomość że będzie to już dziwny składak (ale działający)? Zostawić pasek, resztę wyrzucić? Macie jakieś pomysły...? A może ktoś chciałby podjąć się reanimacji? 

IMG_3832.jpg

IMG_3830.jpg

 

Z ruda w zegarkach jest prawie jak z ruda w samochodach, jak nie wmienisz / wyczscisz polowy zegarka to z czasem bedzie cos wychodzilo

Chyba najlepsza opcja bedzie sprzedac tak jak jest (moze jakis zegarmistrz sobie kupi) i wtedy kupic cois nowego :) 


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Zacznę chyba od spaceru do zegarmistrza, a jeśli nie będzie miał ochoty na taką zabawę (a raczej zawsze jest problem z czasem u niego) to chyba wyląduje na bazarku ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że w 2019 zamókł to dlaczego wcześniej np po powrocie nie zaniosłeś gdzieś do rozebrania wtedy byłby na pewno sam mechanizm tylko do wymiany ?


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.