Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pawel296

Zegarek do 1700

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Szukam zegarka do 1500 zł. Chciałem aby koperta nie była zbyt duża ze względu na to że mam chude nadgarstki. Wpadł mi w oko taki model. Tissot T101.410.44.041.00 oraz zastanawiam się nad Atlantic Classic Sapphire. Który wybrać? Nie znam się kompletnie na zegarkach. Oba mi się podobają. 

Atlantic

Tissot - koperta tytanowa

Tissot - Bransoleta stalowa

 

Bardziej skłaniał bym się ku Tissot, troszkę bardziej mi się podoba. Ale znowuż jeden z nich ma bransoletę tytanową drugi stalową. 

 

tissot-t1014104404100-pr-100-titanium-t1014104404100 (1).jpg

 

fc749297eedb0ca55663816cd148b286.jpg

Edytowane przez pawel296

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytan jest lżejszy, więc pod tym względem wygodniejszy. Nie wiem dokładnie jakie ma ten zegarek wykończenie, ale ogólnie stal jest mniej podatna na uszkodzenie. Jak pracujesz w miejscu mało "kontaktowym", wybierz Tissota. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej Tissot niż Atlantic. Szczególnie, że Tissot ma WR100 a Atlantic tylko WR30. To robi różnicę w codziennym użytkowaniu. Marka też taka bardziej powiedzmy rozpoznawalna.

 

15 godzin temu, pawel296 napisał(-a):

Ale znowuż jeden z nich ma bransoletę tytanową drugi stalową. 

 

Nie tylko bransoletę. Kopertę też.

Wybór pomiędzy stalą a tytanem to wybór pomiędzy wyglądem a wygodą.

Stal będzie lśniąca i błyszcząca (jeżeli taki efekt lubisz) a zegarek w stali będzie robił wrażenie bardziej eleganckiego.  Tytan będzie bardziej szary/matowy i w takiej wersji wykończenia bardziej podatny na jakieś drobne zarysowania niż stal. Z wyglądu to będzie taki bardziej tool-watch niż elegant. Z drugiej strony zegarek stalowy ze stalową bransoletą będzie sporo cięższy na nadgarstku niż zestaw tytanowy. Z tym, że stalowy komplet nie będzie jakoś specjalnie ciężki i nie będzie Ci na pewno ciążył na nadgarstku. To raczej tytan będzie po prostu niewiarygodnie lekki. Nosiłem ładnych kilka lat takiego PR100 w stali tylko w wersji z chronografem (dodatkowe tarczki) i na pasku. Bardzo dobrze znosił trudy użytkowania i teraz nosi go mój syn. To trwały i porządny zegarek. Nie powala fajerwerkami, ale to co najważniejsze jest - szafir, WR100, trochę lumy. No i powinien służyć lata, bo to solidna konstrukcja. Jeżeli chcesz, żeby zegarek wyglądał na ręku bardziej elegancko i żeby wolniej się starzał wizualnie, to bierz wersję w stali. Jak preferujesz lekkość i wygodę, masz w nosie drobne ryski a szary, matowy wygląd Ci odpowiada, to bierz tytan. Moim osobistym zdaniem do designu i charakteru tego modelu, trochę bardziej pasuje stal niż tytan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A więc zdecyduję się na Tissot w stali. 

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Niebawem mam kilka imprez w stylu wesele, komunia.  Czy ten zegarek nada się aby nałożyć go do granatowego garnituru  do klasycznej białej koszuli? Wiem, że zegarek powinien być na pasku skórzanym na takie okazje. Ewentualnie mógłbym zakupić pasek i sam wymienić.  

 

 

Edytowane przez pawel296

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.