Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
FranzMaurer

Orient do 700zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mam dwóch faworytów, które wybrałem tym razem będzie to zegarek z mechanizmem automatycznym, do tej pory miałem same kwarcowe. Wpadły mi w oko te o to zegarki.

 

1. https://zegarownia.pl/zegarek-meski-orient-classic-automatic-ra-ab0013b19b

 

2. https://www.zegarek.net/zegarki-orient/zegarek-ra-ab0e08l19b

 

3.https://www.zegarek.net/zegarki-orient/zegarek-ra-ab0017b19b - tu akurat denerwuje mnie czerwony kolor wskazówki sekundnika i chyba tego zegarka przez to nie wybiorę.

 

Co o nich sądzicie ? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podobnej cenie da się kupić Orienta Bambino albo Maestro. Wg mnie lepszy wybór. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się tylko średnicy zegarka ma on 43mm, dotychczas nosiłem 41mm. Czy nie będzie ten zegarek wyglądał na za duży na nadgarstku 16.5/16.8cm ? Szerokość nadgarstka to 5.7cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bambino mają chyba 41,5 mm, ale jak liczą sie tylko te dwa co wymieniłeś, to ten drugi ma 40 mm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bambino mają chyba 41,5 mm, ale jak liczą sie tylko te dwa co wymieniłeś, to ten drugi ma 40 mm. 
Hmm, no właśnie. Czytałem też, że ważny jest wymiar lug to lug. Przymierzałem Orienta multi year callendar też ma 43mm i wydaje się, że leży ok na moim nadgarstku (płaski nadgarstek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, FranzMaurer napisał(-a):
56 minut temu, Paulus57 napisał(-a):
Bambino mają chyba 41,5 mm, ale jak liczą sie tylko te dwa co wymieniłeś, to ten drugi ma 40 mm. 

Hmm, no właśnie. Czytałem też, że ważny jest wymiar lug to lug. Przymierzałem Orienta multi year callendar też ma 43mm i wydaje się, że leży ok na moim nadgarstku (płaski nadgarstek)

L2l jest rzeczywiście najważniejszy, ale przyjęło się jako pierwszy czynnik różnicujący średnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto polować na Bambino. Na Amazonie dość regularnie w cenie około 550 się pojawia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, FranzMaurer napisał(-a):

 

Witam serdecznie, mam dwóch faworytów, które wybrałem tym razem będzie to zegarek z mechanizmem automatycznym, do tej pory miałem same kwarcowe. Wpadły mi w oko te o to zegarki.

 

1. https://zegarownia.pl/zegarek-meski-orient-classic-automatic-ra-ab0013b19b

 

2. https://www.zegarek.net/zegarki-orient/zegarek-ra-ab0e08l19b

 

3.https://www.zegarek.net/zegarki-orient/zegarek-ra-ab0017b19b - tu akurat denerwuje mnie czerwony kolor wskazówki sekundnika i chyba tego zegarka przez to nie wybiorę.

 

Co o nich sądzicie ? Pozdrawiam

 

Zegarki jak zegarki ale w tym przedziale cenowym bransoleta będzie paskudna:

 

-ogniwa ze zwijanej blachy (depilacja murowana)

-puste endlinki z czasem zaczną grzechotać

-bite zapięcie z blaszki

-problemy z dopasowaniem bransy (tylko dwie pozycje do mikroregulacji)

-całość głośna, szeleszcząca

 

Wniosek z tego taki, że taki budżetowy automacik to lepiej na pasku nosić.

 


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zegarki jak zegarki ale w tym przedziale cenowym bransoleta będzie paskudna:
 
-ogniwa ze zwijanej blachy (depilacja murowana)
-puste endlinki z czasem zaczną grzechotać
-bite zapięcie z blaszki
-problemy z dopasowaniem bransy (tylko dwie pozycje do mikroregulacji)
-całość głośna, szeleszcząca
 
Wniosek z tego taki, że taki budżetowy automacik to lepiej na pasku nosić.
 
A jak rozpoznać bransoletę z pełnymi ogniwami oraz tą zwijaną ? Chodzi o te jakby łączenia na boku bransolety ? na tym zdjęciu zaznaczyłem markerem o co mi chodzi.

Czy ten zegarek ma pełną bransoletę? Bo akurat go mam i noszę i jestem ciekawy co do tego - https://zegarownia.pl/zegarek-meski-citizen-eco-drive-chronograph-at2390-82lIMG_20220523_104152.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj Orient Sentinel, powinienes znalezc w zalozonym budzecie. Swietny zegar.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
38 minut temu, FranzMaurer napisał(-a):

A jak rozpoznać bransoletę z pełnymi ogniwami oraz tą zwijaną ? Chodzi o te jakby łączenia na boku bransolety ? na tym zdjęciu zaznaczyłem markerem o co mi chodzi.

Czy ten zegarek ma pełną bransoletę? Bo akurat go mam i noszę i jestem ciekawy co do tego - https://zegarownia.pl/zegarek-meski-citizen-eco-drive-chronograph-at2390-82l

Tak, dokładnie o to chodzi. Ten citizen ma puste endlinki, a sama bransa mimo, że na piny to może również być zwijana (czasami producenci robią zwijanki trochę "lepiej"). 

Generalnie w tych pieniądzach japońscy producenci szukają oszczędności właśnie w bransoletach i nie należy oczekiwać od nich niczego dobrego. 

W miarę dobra bransa ma:

 

-pełne ogniwa między uszami ("endlinki")

-pełne ogniwa samej bransolety

-jest łączona na pin i tulejkę, ewentualnie śrubki czy teleskopy

-pełne zapięcie z min 4 mikroregulacjami

-zwęża się (opcjonalnie)

 

Bransolety marek luksusowych mają dodatkowo więcej elementów ogniw samej bransy,

mikroregulację w zapięciu itp. Żeby zobrazować paździeżowa bransa vs taka w miarę ok

 

po lewej Seiko sppb077 vs mdv-106:

 

2.thumb.jpg.c6a6691fee2792a7cce1f4a7be70d554.jpg

Edytowane przez Funky_Koval

quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jakoś specjalnie nie jestem fanem najtańszych automatów. Stare (chociaż niezawodne) mechanizmy i proste wykończenie nie dają wielkiej satysfakcji. Ani nie można ich dokładnie ustawić (bo brak funkcji stop-sekundy) ani nie można dokręcić koronką.

W takim budżecie to chyba lepiej jednak pójść w stronę kwarców albo ewentualnie wybrać się na zakupy do Chin. Nie jestem fanem wielkiej, chińskiej, zegarkowej kserokopiarki, ale jest to jedna z opcji.

Taki klasyczny Cadisen z szafirowym szkłem, przyzwoitą bransoletą i z porządnym mechanizmem Seiko NH36 w środku kosztuje bez żadnych promocji i kuponów i z już wliczonym VATem jakieś 340 PLN. Jak się poszpera i poszuka promocji i kuponów, to pewnie można jeszcze taniej.

Oczywiście design nie jest oryginalny (zrzynka z jakiegoś Citizena), ale to na tyle klasyczny wzór, że podobieństwo nie rzuca się natychmiast w oczy jak przy innych chińskich kopiach kultowych modeli Rolexa, Omegi i innych marek. Za to specyfikacja dużo lepsza niż w Orientach/Seiko za 500 PLN

 

obraz.png.c21ae40e01d7beb406fe79e101dee18e.png

 

obraz.png.8d93981c17a4dc0db0032e101cebcbd0.png

 

obraz.png.ef84f6cf67d08e3c24780b8e36b26034.png

 

obraz.png.3cd880f2b3289626a960f61db960425d.png

 

obraz.png.9d7fb46de4dc26175db8841731eb8ff7.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Generalnie jakoś specjalnie nie jestem fanem najtańszych automatów. Stare (chociaż niezawodne) mechanizmy i proste wykończenie nie dają wielkiej satysfakcji. Ani nie można ich dokładnie ustawić (bo brak funkcji stop-sekundy) ani nie można dokręcić koronką.

W takim budżecie to chyba lepiej jednak pójść w stronę kwarców albo ewentualnie wybrać się na zakupy do Chin. Nie jestem fanem wielkiej, chińskiej, zegarkowej kserokopiarki, ale jest to jedna z opcji.

Taki klasyczny Cadisen z szafirowym szkłem, przyzwoitą bransoletą i z porządnym mechanizmem Seiko NH36 w środku kosztuje bez żadnych promocji i kuponów i z już wliczonym VATem jakieś 340 PLN. Jak się poszpera i poszuka promocji i kuponów, to pewnie można jeszcze taniej.

Oczywiście design nie jest oryginalny (zrzynka z jakiegoś Citizena), ale to na tyle klasyczny wzór, że podobieństwo nie rzuca się natychmiast w oczy jak przy innych chińskich kopiach kultowych modeli Rolexa, Omegi i innych marek. Za to specyfikacja dużo lepsza niż w Orientach/Seiko za 500 PLN

 

obraz.png.c21ae40e01d7beb406fe79e101dee18e.png

 

obraz.png.8d93981c17a4dc0db0032e101cebcbd0.png

 

obraz.png.ef84f6cf67d08e3c24780b8e36b26034.png

 

obraz.png.3cd880f2b3289626a960f61db960425d.png

 

obraz.png.9d7fb46de4dc26175db8841731eb8ff7.png

 

 

Co do zżynki Cadisena, to akurat ten model jest starszy od aktualnie produkowanego podobnego Citizena. Odkrył ten fakt, o ile dobrze pamiętam, Jody z JOMW. Taka ciekawostka. :) Świat stanął na głowie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, dokładnie o to chodzi. Ten citizen ma puste endlinki, a sama bransa mimo, że na piny to może również być zwijana (czasami producenci robią zwijanki trochę "lepiej". 
Generalnie w tych pieniądzach japońscy producenci szukają oszczędności właśnie w bransoletach i nie należy oczekiwać od nich niczego dobrego. 
W miarę dobra bransa ma:
 
-pełne ogniwa między uszami ("endlinki")
-pełne ogniwa samej bransolety
-jest łączona na pin i tulejkę, ewentualnie śrubki czy teleskopy
-pełne zapięcie z min 4 mikroregulacjami
-zwęża się (opcjonalnie)
 
Bransolety marek luksusowych mają dodatkowo więcej elementów ogniw samej bransy,
mikroregulację w zapięciu itp. Żeby zobrazować paździeżowa bransa vs taka w miarę ok
 
po lewej Seiko sppb077 vs mdv-106:
 
2.thumb.jpg.c6a6691fee2792a7cce1f4a7be70d554.jpg
Pięknie mi to zobrazowałeś za co serdecznie dziękuję ! :). Czyli jednak nie brać tego Orienta (ra-ab0013b19b) ? kurde podoba mi się ten zegareczek tylko, że ta bransoleta zastanawiam się czy będzie mi ona przeszkadzać czy nie. Chciałem go przymierzyć ale w stacjonarnych sklepach go nie ma, a szkoda. Ogólnie to od jakiej kwoty zegarki mają bransolety takie porządniejsze ?.
Generalnie jakoś specjalnie nie jestem fanem najtańszych automatów. Stare (chociaż niezawodne) mechanizmy i proste wykończenie nie dają wielkiej satysfakcji. Ani nie można ich dokładnie ustawić (bo brak funkcji stop-sekundy) ani nie można dokręcić koronką.
W takim budżecie to chyba lepiej jednak pójść w stronę kwarców albo ewentualnie wybrać się na zakupy do Chin. Nie jestem fanem wielkiej, chińskiej, zegarkowej kserokopiarki, ale jest to jedna z opcji.
Taki klasyczny Cadisen z szafirowym szkłem, przyzwoitą bransoletą i z porządnym mechanizmem Seiko NH36 w środku kosztuje bez żadnych promocji i kuponów i z już wliczonym VATem jakieś 340 PLN. Jak się poszpera i poszuka promocji i kuponów, to pewnie można jeszcze taniej.
Oczywiście design nie jest oryginalny (zrzynka z jakiegoś Citizena), ale to na tyle klasyczny wzór, że podobieństwo nie rzuca się natychmiast w oczy jak przy innych chińskich kopiach kultowych modeli Rolexa, Omegi i innych marek. Za to specyfikacja dużo lepsza niż w Orientach/Seiko za 500 PLN
 
obraz.png.c21ae40e01d7beb406fe79e101dee18e.png
 
obraz.png.8d93981c17a4dc0db0032e101cebcbd0.png
 
obraz.png.ef84f6cf67d08e3c24780b8e36b26034.png
 
obraz.png.3cd880f2b3289626a960f61db960425d.png
 
obraz.png.9d7fb46de4dc26175db8841731eb8ff7.png
 
 
A od jakiej kwoty szukać takiego porządnego Orienta ?

Tak sobie myślę, czy faktycznie ta bransoleta będzie mi przeszkadzała bo zegarek na prawdę mi się spodobał :D ehh ta zegarkomania :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
21 minut temu, FranzMaurer napisał(-a):

Pięknie mi to zobrazowałeś za co serdecznie dziękuję ! :). Czyli jednak nie brać tego Orienta (ra-ab0013b19b) ? kurde podoba mi się ten zegareczek tylko, że ta bransoleta zastanawiam się czy będzie mi ona przeszkadzać czy nie. Chciałem go przymierzyć ale w stacjonarnych sklepach go nie ma, a szkoda. Ogólnie to od jakiej kwoty zegarki mają bransolety takie porządniejsze ?.

Wiesz, wszystko rozbija się o budżet.  Jak zwiększysz do 1 tysiąca pln to już można myśleć lepiej np tak:

https://www.zegarek.net/zegarki-seiko/zegarek-srpe57k1

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-seiko-5-sports-automatic-srpe67k1

 

Ta bransa to też zwijanka, ale ogniwa sprawiają wrażenie pełniejszych, jest łączona na piny. Dalej szału nie ma ale sama bransa jak i zegarek są

o wiele lepsze niż te budżetowe Orienty. A osobiście kupiłbym na tym pasku nato. Nato łatwo wymienić, nie trzeba wypinać teleskopów.

Film robiących naprawdę spoko paski nato jest sporo, jedna z najpopularniejszych to:

https://www.blusharkstraps.com/collections/alphashark

Wciągasz ten drugi (albo pierwszy tylko bransa do ściągnięcia od razu), kupujesz kilka pasków (blushark ma różne promocje np płacisz za 2 3 pasek gratis)

i za ~1,3k pln masz świetny, markowy sikor i wypasione  paski do żonglowania. 

 

Jak się uprzesz na bransę, to raczej koło 2k bym liczył. :) 

Edytowane przez Funky_Koval

quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
49 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Co do zżynki Cadisena, to akurat ten model jest starszy od aktualnie produkowanego podobnego Citizena. Odkrył ten fakt, o ile dobrze pamiętam, Jody z JOMW. Taka ciekawostka. :) Świat stanął na głowie. 

 

Po ponownej "dogłębnej" analizie okazało się, że świat jednak nie stanął na głowie i to Citizen to był pierwszy 😉.

 

 

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

Po ponownej "dogłębnej" analizie okazało się, że świat jednak nie stanął na głowie i to Citizen to był pierwszy 😉.

 

 

No cóż wyszło na to, ze nie obejrzałem do końca. Masz rację. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Funky_Koval @Perpetuum Mobile

O panie default_biggrin.png zastanawiam się tylko czy będę czuł dużą różnicę pomiędzy bransoletą z Orienta, a bransoletą z Citizena, którego teraz mam bo jeżeli różnica byłaby niewielka to już bym wziął tego Orienta podoba mi się bardzo. Tylko właśnie nie ma tych zegarków stacjonarnie to nie mam jak go przymierzyć i sprawdzić. Na droższe zegarki przyjdzie czas default_biggrin.png

Poza tym gdybym jednak zdecydował się na ten zegarek to nie będzie problemu z regulacją bransolety na nadgarstek 16.5cm, kształt płaski szerokość 5.6cm ? Jak wygląda sama regulacja takiej bransolety trzeba jakieś blaszki odginać bo teleskopów chyba tam nie ma ?

Regulacja przebiega podobnie jak na tym filmie ?
minuta 22:35










Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak Ci się Orient Tristar bardzo podoba, to go kup. Bransoleta i cała reszta będą słabe, ale na pewno nadające się do użytku i funkcjonalne. To mimo wszystko nie jest stara, ruska Amfibia, gdzie oryginalną bransoletę wyrzucało się do kosza zaraz po zakupie.

I generalnie obejrzyj sobie jeszcze co jest na rynku z serii Seiko 5 na mechaniźmie Seiko 7S26. To taki Seikowy tani odpowiednik Tristara (albo raczej odwrotnie 😉). Rozmiar 37mm albo 38mm - powinien w sam raz leżeć na nadgarstku poniżej 17 cm.

 

obraz.png.0855ad5f855c8df1d200c1950b0472af.png

obraz.thumb.png.502c9ea69e06291cb5236ed5d25fb407.png

 

obraz.png.74b524ec4de1f4cfaae5015dc847bb22.png

 

obraz.png.47806c17c6a742852a57dd14dd0708af.png

obraz.png.742b72bc0a27cdc520393d3318f6bfb6.png

 

 

22 minuty temu, FranzMaurer napisał(-a):

Jak wygląda sama regulacja takiej bransolety trzeba jakieś blaszki odginać bo teleskopów chyba tam nie ma ?

 

Tutaj masz filmik na przykładzie blaszkowej bransolety w Seiko 5 i przy użyciu domowych narzędzi. W Orient Tristar jest pewnie podobnie.

https://www.youtube.com/watch?v=ajjz6UzFneQ

 

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak Ci się Orient Tristar bardzo podoba, to go kup. Bransoleta i cała reszta będą słabe, ale na pewno nadające się do użytku i funkcjonalne. To mimo wszystko nie jest stara, ruska Amfibia, gdzie oryginalną bransoletę wyrzucało się do kosza zaraz po zakupie.
I generalnie obejrzyj sobie jeszcze co jest na rynku z serii Seiko 5 na mechaniźmie Seiko 7S26. To taki Seikowy tani odpowiednik Tristara (albo raczej odwrotnie ). Rozmiar 37mm albo 38mm - powinien w sam raz leżeć na nadgarstku poniżej 17 cm.
 
obraz.png.0855ad5f855c8df1d200c1950b0472af.png
obraz.thumb.png.502c9ea69e06291cb5236ed5d25fb407.png
 
obraz.png.74b524ec4de1f4cfaae5015dc847bb22.png
 
obraz.png.47806c17c6a742852a57dd14dd0708af.png
obraz.png.742b72bc0a27cdc520393d3318f6bfb6.png
 
 
 
Tutaj masz filmik na przykładzie blaszkowej bransolety w Seiko 5 i przy użyciu domowych narzędzi. W Orient Tristar jest pewnie podobnie.

 
Dziękuję za informację odnośnie Seiko. Czyli nie powinno być problemu z dopasowaniem bransolety na mój nadgarstek, nie zabraknie regulacji na bransolecie ?. I właśnie teraz sobie tak myślę czy koperta 43mm nie będzie za duża. Wymiar l2l to 47mm z tego co udało mi się znaleźć. Przymierzałem Orient multi year callendar tzw. (patelnia) i leżał dobrze (ta sama średnica koperty) tylko, że wymiar l2l tego zegarka to 45mm o ile się nie mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, FranzMaurer napisał(-a):
49 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):
Jak Ci się Orient Tristar bardzo podoba, to go kup. Bransoleta i cała reszta będą słabe, ale na pewno nadające się do użytku i funkcjonalne. To mimo wszystko nie jest stara, ruska Amfibia, gdzie oryginalną bransoletę wyrzucało się do kosza zaraz po zakupie.
I generalnie obejrzyj sobie jeszcze co jest na rynku z serii Seiko 5 na mechaniźmie Seiko 7S26. To taki Seikowy tani odpowiednik Tristara (albo raczej odwrotnie emoji6.png). Rozmiar 37mm albo 38mm - powinien w sam raz leżeć na nadgarstku poniżej 17 cm.
 
obraz.png.0855ad5f855c8df1d200c1950b0472af.png
obraz.thumb.png.502c9ea69e06291cb5236ed5d25fb407.png
 
obraz.png.74b524ec4de1f4cfaae5015dc847bb22.png
 
obraz.png.47806c17c6a742852a57dd14dd0708af.png
obraz.png.742b72bc0a27cdc520393d3318f6bfb6.png
 
 
 
Tutaj masz filmik na przykładzie blaszkowej bransolety w Seiko 5 i przy użyciu domowych narzędzi. W Orient Tristar jest pewnie podobnie.

 

Pokaż więcej  

Dziękuję za informację odnośnie Seiko. Czyli nie powinno być problemu z dopasowaniem bransolety na mój nadgarstek, nie zabraknie regulacji na bransolecie ?. I właśnie teraz sobie tak myślę czy koperta 43mm nie będzie za duża. Wymiar l2l to 47mm z tego co udało mi się znaleźć. Przymierzałem Orient multi year callendar tzw. (patelnia) i leżał dobrze (ta sama średnica koperty) tylko, że wymiar l2l tego zegarka to 45mm o ile się nie mylę.

Na to pytanie nikt Ci nie odpowie. Jak na zapięciu nie ma milro regulacji albo są tylko dwie pozycje to będzie loteria. Będzie pasował albo nie.... 


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na to pytanie nikt Ci nie odpowie. Jak na zapięciu nie ma milro regulacji albo są tylko dwie pozycje to będzie loteria. Będzie pasował albo nie.... 
Zmiana planów, zwiększony budżet i piękny Orient na sporej przecenie

https://www.timestore.pl/ra-ac0f10s10b?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=1781c4b3-73c7-ae02-f5f1-d0f918ae48d4

@Perpetuum Mobile

Ten to już chyba mogę spokojnie brać ? Tylko czy strona jest zaufana opinii pozytywnych to ona ma, no ale też trochę negatywnych, zegarek pewnie będzie szedł ze Słowacji obawiam się tego, że na granicy mogą doliczyć cło + go rozpakować, aby zobaczyć czy na pewno znajduje się tam zegarek, dodatkowo kupując z tej strony to mamy gwarancję na zegarek producenta czy ich? default_smile.png



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, FranzMaurer napisał(-a):

I właśnie teraz sobie tak myślę czy koperta 43mm nie będzie za duża. Wymiar l2l to 47mm z tego co udało mi się znaleźć. Przymierzałem Orient multi year callendar tzw. (patelnia) i leżał dobrze (ta sama średnica koperty) tylko, że wymiar l2l tego zegarka to 45mm o ile się nie mylę.

 

Ja mam 17,5 cm w nadgarstku i staram się nosić zegarki o średnicy 38-40mm a 42mm to raczej tylko w przypadku nurków. Przy nadgarstku 16,5 cm tym bardziej bym się trzymał tych wymiarów. Orient multi year callendar być może leżał wygodnie, ale nie sądzę, żeby wyglądał dobrze na takim nadgarstku. To zegarek stworzony na duży nadgarstek.

 

4 minuty temu, FranzMaurer napisał(-a):

Ten to już chyba mogę spokojnie brać ?

 

Dobry mechanizm, szafirowe szkło, WR50, nakładane indeksy, tarcza ze szlifem słonecznym. Jest OK. Bransoleta wciąż z blaszkowym zapięciem i endlinkami, ale same ogniwa wyglądają na pełne.

Średnica 42mm razem z wąską lunetą będą robiły na nadgarstku wrażenie sporego zegarka, ale jak widzę lubisz większe niż mniejsze zegarki, więc to sprawa osobistych preferencji. Ładny, elegancki zegarek. Będzie też ładnie wyglądał na skórzanym pasku. Chyba nawet ładniej niż na bransolecie.

Przy takiej obniżce ceny upewnij się, czy to nie jest jakiś zegarek używany, ze zwrotów itp... (od razu poznasz po braku folii zabezpieczających na bransolecie i na zapięciu, po ryskach na polerowanej kopercie, itp...) W razie czego, przy zakupie przez internet masz prawo do zwrotu, ale lepiej się wcześniej dopytać i upewnić, żeby potem nie było wątpliwości.

 

obraz.png.426ce69a89cae4ee4761f09b5e8b7be1.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, FranzMaurer napisał(-a):

Zmiana planów, zwiększony budżet i piękny Orient na sporej przecenie

https://www.timestore.pl/ra-ac0f10s10b?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=1781c4b3-73c7-ae02-f5f1-d0f918ae48d4

@Perpetuum Mobile

Ten to już chyba mogę spokojnie brać ? Tylko czy strona jest zaufana opinii pozytywnych to ona ma, no ale też trochę negatywnych, zegarek pewnie będzie szedł ze Słowacji obawiam się tego, że na granicy mogą doliczyć cło + go rozpakować, aby zobaczyć czy na pewno znajduje się tam zegarek, dodatkowo kupując z tej strony to mamy gwarancję na zegarek producenta czy ich? default_smile.png


 

Timestore jest prawilnym sklepem, sam brałem od nich dwa Seiko. Wszystko cacy, zegarki oryginalne. Paczka szybko dochodziła, po kilku dniach bez żadnego VATu i cła (gdzie cło to są groszowe sprawy. Boisz się właśnie 23% VATu tak na marginesie). 

Ceny maja niższe niż konkurencja, istotnie. Jest jednak haczyk (ja to akceptuję, natomiast musisz się sam zastanowić czy Ty również). Niższa cena wynika z tego, że timestore jako sklep daje swoją gwarancję. Czyli w 

przypadku defektu odsyłasz im zegarek, który reperuje ich zegarmistrz. Czy umi? Czy używa oryginalnych cześci? Tego już nie wiadomo. W Polskiej dystrybucji płacisz właśnie więcej m.in. za autoryzowany serwis.

 

W przypadków tańszych zegarków nie ma się czego obawiać, najwyżej zaniesiesz do lokalnego zegarmistrza. Bo odsyłanie zegarków na Słowację, no i ichni serwis to będzie bujanie się z niewiadomym skutkiem :)  

 

Podlinkowany orient jest ładny i na pewno będzie cieszył. Zgadzam się z @Perpetuum Mobile 

  zegarek jak najbardziej funkjonalny i do noszenia :) daj zdjęcia jak dojdzie :) 

 


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.