Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Exuberant

Garniturowiec z długą listą wymagań

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Jako zwieńczenie mojej małej kolekcji szukam garniturowca. Co prawda garnitur zakładam rzadziej niż raz do roku, ale czuję potrzebę posiadania czegoś bardziej eleganckiego. Niestety mam długą listę wymagań, jednych mniej innych bardziej elastycznych.

- Polerowana stalowa koperta (złoty i inne kruszce odpadają ze względów estetycznych i budżetowych)

- 37 - 39mm

- Tarcza biała, nie srebrna. Lakier, emalia, porcelana itp.

- Niebieskie wskazówki, kształt jakikolwiek inny niż douphine i bauhausowe, niekoniecznie typu Breguet. W idealnym przypadku lance albo "alpha"

- 10mm lub mniej wysokości

- Manual lub automat, chociaż ten drugi raczej ciężki do znalezienia w budżecie i wymiarach

- Raczej bez daty

- Zero lumy

- W idealnym przypadku mała sekunda

- Indeksy rzymskie lub arabskie (np. jak na Lange poniżej). W żadnym wypadku przycięte indeksy (chociaż Lange ma połowę 6tki :P )

- Oczywiście szafir

Budżet: 5000zł (z lekkim luzem jeśli coś faktycznie ściągnie mi gacie przez głowę). Ale nie jest też z gumy, uwagi typu "podwój budżet i weź Omegę" na nic mi się nie zdadzą.

 

Na ten moment jestem już praktycznie zdecydowany na Stowę Marine Klassik 36. Wszystko mi w niej pasuje, 36mm przy moim specyficznym kształcie nadgarstka nie będzie wyglądać komicznie, szkoda jedynie, że nie mogę jej nigdzie przymierzyć. Może jednak znajdzie się coś jeszcze lepszego.

Marine Klassik 36 Römisch Handaufzug

 

Ideałem jest A. Lange, ale z oczywistych względów nie wchodzi w grę.

Watch Analog watch Silver Rectangle Clock

 

Z alternatyw niedawno natknąłem się na tego gagatka, ale kremowa tarcza do mnie nie przemawia. Do tego białe okienko daty za bardzo mi kontrastuje. Ale może komuś się spodoba.

Champagne

 

Limes, pomijając że jest aktualnie niedostępny, będzie za duży (41,5mm) i ma srebrną tarczę. Ale stylistyką pasuje. Pozostałe albo są niedostępne albo za duże :D 

limes-cartouche-handwound-ickler-case.jpgWatch Analog watch Clock Silver FontWatch Analog watch Silver Watch accessory ClockWatch Analog watch Hand Arm Watch accessory

Edytowane przez Exuberant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zenith Elite starsze modele, ale musialbys trochę dołożyć. 

Są różne tarcze, z gliszowaniem lub bez. Ale wskazowki nie są niebieskie...

20220103_162755.jpg

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś na Unitasie, które można sobie dość mocno skonfigurować pod siebie. Rozmiar niestety 40mm, więc odrobinę większy niż w założeniach. No i indeksy jednak lekko "przycięte".

 

https://deklawatches.com/deckwatch/deckwatch40_roman

 

 

 

obraz.thumb.png.04d3edc572baab24767494a21ca5e784.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś Nomos Club 36 mm (ref 701). 

 

 

0a4e4884-2ddf-44d6-bd21-0b1a33ec2a69.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co mi przyszło do głowy to Ludwig i Tangente, ale gacie musiały by mieć 35% elastyczniejszą gumę, a przy kopercie 38mm 40% :)

 


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, szuwi napisał(-a):

Zenith Elite starsze modele, ale musialbys trochę dołożyć. 

Są różne tarcze, z gliszowaniem lub bez. Ale wskazowki nie są niebieskie...

Fakt, Zenith cenowo jednak sporo powyżej budżetu. Na tym z Twojego zdjęcia też dzieje się trochę za dużo. Raczej nie chcę też sectorów.

 

4 godziny temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Takie coś na Unitasie, które można sobie dość mocno skonfigurować pod siebie. Rozmiar niestety 40mm, więc odrobinę większy niż w założeniach. No i indeksy jednak lekko "przycięte".

 

https://deklawatches.com/deckwatch/deckwatch40_roman

Dekla była brana pod uwagę, ale jak właśnie wszystkie na Unitasie  zaczynają się od 40mm wzwyż. Swoją drogą mieli ponoć robić wersję z emaliowaną tarczą, ale na razie cisza.

image.png.463a83ee7d733bf363e148ddd0ee667d.png

 

3 godziny temu, Paulus57 napisał(-a):

Może jakiś Nomos Club 36 mm (ref 701). 

 

Cluby mimo, że mi się podobają, to nie pasują mi tutaj do roli.

 

1 godzinę temu, Autor1984 napisał(-a):

Pierwsze co mi przyszło do głowy to Ludwig i Tangente, ale gacie musiały by mieć 35% elastyczniejszą gumę, a przy kopercie 38mm 40% :)

 

Oj tak, na takich mógłbym skakać na spadochronie :D Cena to jeden z dwóch moich problemów z Nomosem. Drugim są te nieproporcjonalnie długie uszy. Z racji, że właśnie pozbyłem się Sternglasa nie chcę też bauhausowych wskazówek. Z Ludwigów najbardziej po drodze byłoby mi do 38 Enamel

Ludwig 38 enamel white

Louis Erard robi też coś pięknego, ale ta cena...

https://www.louiserard.com/creations/excellence/email-grand-feu-ii/

34238AA54.BVA95_low.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze indeksy musza byc rzymskie lub arabskie bo sporo fajnych zegarkow odpada (chociazby Junghans Max Bill czy Mido Baroncelli Heritage).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, cordi7 napisał(-a):

Szkoda, ze indeksy musza byc rzymskie lub arabskie bo sporo fajnych zegarkow odpada (chociazby Junghans Max Bill czy Mido Baroncelli Heritage).

 

Mido jest świetny, ale wg podanego klucza również wskazówki go wykluczają.

Trzeba przyznać, że niezłego loba dał @Exuberant


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem zaproponować Nomosa Tangente, ale jeśli tarcza ma być biała, to odpada.
Pierwszy pomysł (Stowa Marine 36) wydaje mi się bardzo dobry, ale preferowałbym cyfry arabskie. Będzie równie garniturowy, ale zarazem jako casual. Rzymianka to jednak model zaszufladkowany jako wyłącznie garniturowiec.
 

53d91726a8ff9d59e427ea03d59d72a6.jpg


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Mirosuaw napisał(-a):

Miałem zaproponować Nomosa Tangente, ale jeśli tarcza ma być biała, to odpada.
Pierwszy pomysł (Stowa Marine 36) wydaje mi się bardzo dobry, ale preferowałbym cyfry arabskie. Będzie równie garniturowy, ale zarazem jako casual. Rzymianka to jednak model zaszufladkowany jako wyłącznie garniturowiec.
 

53d91726a8ff9d59e427ea03d59d72a6.jpg

To była wstępna opcja. Ale lekkość rzymskich indeksów jednak bardziej mi odpowiada. Pisałem nawet do Stowy, biorąc po uwagę, że zegarki i tak są robione na zamówienie, czy mogliby mi wkleić indeksy z sekundowej tarczy wersji arabskiej na rzymską. Ale taka customizacja niestety nie wchodzi w grę. Gdzie przy wersji 40 albo 41 tak właśnie wygląda układ.

 

Rozważyłbym wersję arabską gdybym mógł wziąć obie do ręki i porównać.

Edytowane przez Exuberant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może któryś z Frederique Constant Slimline ? pewnie połowa planowanego budżetu, są wersje z rzymiankami... Ta Stowa biorąc pod uwagę że odnośnikiem jest Lange też super.


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Tourby też dwukrotnie przekraczają budżet. Przy +2000EUR wybór jest dużo większy, potem Hentschel czy Louis Erard dochodzą. Ale 10k PLN nie jestem i długo nie będę gotów wydać na zegarek, szczególnie do raczej okazjonalnego użytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sam sobie odpowiedziałeś - lepsze jest wrogiem dobrego. Stowa Marine i temat do zamknięcia ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w grę wchodzą używki to na olx wisi Nomos 38 enamel 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

42 mm to garniturowiec przy nadgarstku 22 cm+ chyba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, bolec napisał(-a):

Wymiary i wszystko w zasadzie pieknie. 6300, ale pewnie mozna bedzie na jakas promocje sie zaczaic. Lumyj jedynie mi nie trzeba :P

 

 

7 godzin temu, Jan napisał(-a):

Może któryś z Frederique Constant Slimline ? pewnie połowa planowanego budżetu, są wersje z rzymiankami... Ta Stowa biorąc pod uwagę że odnośnikiem jest Lange też super.

Tez rozwazalem, tylko w miare wpisujace sie w schemat i cene sa kwarcowe. 

 

 

57 minut temu, bolec napisał(-a):

 

32 minuty temu, cordi7 napisał(-a):

42 mm to garniturowiec przy nadgarstku 22 cm+ chyba :)

+1. 

 

 

42 minuty temu, lenio napisał(-a):

Jeśli w grę wchodzą używki to na olx wisi Nomos 38 enamel 

Generalnie wolalbym nowki, ale to tez troche kusi :D

 

 

Na ten moment Stowa dalej prowadzi, jedynie znowu robak zwatpienia zawital: araby czy rzymianie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie
W dniu 22.05.2022 o 21:36, Exuberant napisał(-a):

Jako zwieńczenie mojej małej kolekcji szukam garniturowca. Co prawda garnitur zakładam rzadziej niż raz do roku, ale czuję potrzebę posiadania czegoś bardziej eleganckiego. Niestety mam długą listę wymagań, jednych mniej innych bardziej elastycznych.

- Polerowana stalowa koperta (złoty i inne kruszce odpadają ze względów estetycznych i budżetowych)

- 37 - 39mm

- Tarcza biała, nie srebrna. Lakier, emalia, porcelana itp.

- Niebieskie wskazówki, kształt jakikolwiek inny niż douphine i bauhausowe, niekoniecznie typu Breguet. W idealnym przypadku lance albo "alpha"

- 10mm lub mniej wysokości

- Manual lub automat, chociaż ten drugi raczej ciężki do znalezienia w budżecie i wymiarach

- Raczej bez daty

- Zero lumy

- W idealnym przypadku mała sekunda

- Indeksy rzymskie lub arabskie (np. jak na Lange poniżej). W żadnym wypadku przycięte indeksy (chociaż Lange ma połowę 6tki :P )

- Oczywiście szafir

Budżet: 5000zł (z lekkim luzem jeśli coś faktycznie ściągnie mi gacie przez głowę). Ale nie jest też z gumy, uwagi typu "podwój budżet i weź Omegę" na nic mi się nie zdadzą.

 

Na ten moment jestem już praktycznie zdecydowany na Stowę Marine Klassik 36. Wszystko mi w niej pasuje, 36mm przy moim specyficznym kształcie nadgarstka nie będzie wyglądać komicznie, szkoda jedynie, że nie mogę jej nigdzie przymierzyć. Może jednak znajdzie się coś jeszcze lepszego.

Marine Klassik 36 Römisch Handaufzug

Ten krzyż pasuje do rzymskich indeksów jak kwiatek do kożucha.

A nie może być koperta cushion, tonneau, kwadrat, prostokąt? Chyba miałbyś większy wybór.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, norbie napisał(-a):

Ten krzyż pasuje do rzymskich indeksów jak kwiatek do kożucha.

A nie może być koperta cushion, tonneau, kwadrat, prostokąt? Chyba miałbyś większy wybór.

 

 

To wlasnie jedyna rzecz, ktora mi nie odpowiada do konca, dlatego

 

8 godzin temu, Exuberant napisał(-a):

 Pisałem nawet do Stowy, biorąc po uwagę, że zegarki i tak są robione na zamówienie, czy mogliby mi wkleić indeksy z sekundowej tarczy wersji arabskiej na rzymską. Ale taka customizacja niestety nie wchodzi w grę. Gdzie przy wersji 40 albo 41 tak właśnie wygląda układ.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, norbie napisał(-a):

Ten krzyż pasuje do rzymskich indeksów jak kwiatek do kożucha.

A nie może być koperta cushion, tonneau, kwadrat, prostokąt? Chyba miałbyś większy wybór.

 

Kwadrat niekoniecznie, z prostokątów wpadł mi w oko Hamilton Boulton, ale to już musiałbym przymierzyć, bo nosi się to pewnie trochę inaczej. A cushion czy tonneau... proszę o sugestie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, cordi7 napisał(-a):

Dolce odpada. Master byłby opcją, gdyby odpuścili całkiem 6tkę zamiast ją przycinać. Czy tylko mnie ten zabieg tak irytuje?

 

Znalazłem ciekawą alternatywę, ale oczywiście już jej nie ma. I o dziwo nigdzie używki też nie można dostać... nawet różowe złoto bym przebolał, a wysokie akrylowe szkło mógłbym wymienić na szafir.

W-01-x2-LS-1200.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.