Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Z_bych

Spring Drive - o co chodzi...

Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy, bo zgłupiałem. Do dziś sądziłem, że Spring Drive w GS to typ mechanizmu. Mechanizmu o określonym sposobie działania (już bez wgłębiania się w szczegóły technicznie), dla uproszczenia mechanizm manualny, automatyczny, kwarcowy z jego licznymi modyfikacjami. Tymczasem na tarczy kilku modeli GS z mechanizmem 9R31A2 umieszczono napis Spring Drive. Tylko na próżno szukać w środku tego mechanizmu, to manual jest... Co znaczy zatem "Spring Drive"? 


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
28 minut temu, Z_bych napisał(-a):

Mechanizmu o określonym sposobie działania, dla uproszczenia mechanizm manualny LUB automatyczny, 

Wystarczy w twoim zdaniu przecinek zastąpić słowem lub.

a poprawniej: Mechanizmu o określonym sposobie działania, z naciągiem automatycznym lub manualnym. 

SD nadal jest w środku ;)

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dobra chyba niejasno napisałem. Chodzi mi o to, że spring drive wg mnie był zupełnie nowym rozwiązaniem technologicznym werku. To nie był automat (choć posiadał wahnik) to nie był kwarc, choć posiadał akumulator (tak dla uproszczenia). To też nie była hybryda jak np. kinetic od Seiko. To był Spring Drive - typ mechanizmu. Wg mnie pisanie na zegarku z werkiem manualnym Spring Drive ma taki sam sens, jak na zegarku kwarcowym pisanie automatic czy na automatycznym-  manual. Poprawcie mnie jeśli się mylę...

Bo jeśli się mylę, to czym w takim razie jest Spring Drive?

Edytowane przez Z_bych

www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, siomon napisał(-a):

Spring Drive nakręcany manualnie a nie automatycznie https://www.grand-seiko.com/global-en/collections/movement/springdrive/9r31

 

No popatrz...

https://www.grand-seiko.com/global-en/collections/movement/springdrive

 

:)

 

Manual lub automat

41 minut temu, Z_bych napisał(-a):

Pomocy, bo zgłupiałem. Do dziś sądziłem, że Spring Drive w GS to typ mechanizmu. Mechanizmu o określonym sposobie działania (już bez wgłębiania się w szczegóły technicznie), dla uproszczenia mechanizm manualny, automatyczny, kwarcowy z jego licznymi modyfikacjami. Tymczasem na tarczy kilku modeli GS z mechanizmem 9R31A2 umieszczono napis Spring Drive. Tylko na próżno szukać w środku tego mechanizmu, to manual jest... Co znaczy zatem "Spring Drive"? 

 

 

Spring Drive to takie polaczenie kwarcowki z mechanikiem. Dziala na zasadzie dynama, gdzie energia mechaniczna przeksztalcana jest na elektryczna.


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Z_bych napisał(-a):

To nie był automat (choć posiadał wahnik) to nie był kwarc, choć posiadał akumulator (tak dla uproszczenia). To też nie była hybryda jak np. kinetic od Seiko. To był Spring Drive - typ mechanizmu. Wg mnie pisanie na zegarku z werkiem manualnym Spring Drive ma taki sam sens, jak na zegarku kwarcowym pisanie automatic czy na automatycznym-  manual. Poprawcie mnie jeśli się mylę...

 

Tymi uproszczeniami mieszasz sobie w głowie i namieszasz innym. Już wychodzi masło maślane, ja dalej nie dyskutuję bo zaraz sam zagonię się w kozi róg.

Prościej już się nie da niż napisałem w poście wyżej, jednym z przełomów tego mechanizmu było to, że tam nie ma akumulatora (nawet w uproszczeniu) energię wytwarza sprężyna a czy skręcona manualnie czy przez wahnik to już o trzeciorzędnym znaczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia... I wszystko jasne, zamiast ładowania wahnikiem (automat) jak w poprzednich mechanizmach (np. 9R02) zastosowano ładowanie manualne przez typowy wałek/koronkę :)

I wszystko jasne. 

Dzięki Wszystkim :)


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Burns

Aku nie ma, jest za to regulator diametralnie różny od tych znanych z mechanicznych zegarków. I ten regulator jest w obu typach Spring Drivów, automatycznym (z wahnikiem) i manualnym :) 

Edytowane przez Z_bych

www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.