Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MateuszM

Diver z nietypowych materiałów

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć wszystkim,

zastanawiam się nad jakimś niecodziennym zegarkiem na lato, choć niekoniecznie. Chciałbym, żeby było to coś niekonwencjonalnego. Przeglądałem ofertę Zelos i bardzo zainteresowały mnie ich materiały (krystalizowany tytan, damast tytanowy, meteoryt, prasowane włókno węglowe). Niestety praktycznie wszystkie są już wyprzedane i raczej nie wrócą do oferty.

 

https://zeloswatches.com/products/mako-v3-300m-steel-crystallised-ti-limited-edition?_pos=2&_sid=5426c001f&_ss=r&variant=39816834383961

https://zeloswatches.com/products/hammerhead-v3-300m-crystallised-ti-limited-edition?_pos=1&_sid=5426c001f&_ss=r&variant=39957874540633

https://zeloswatches.com/products/swordfish-blue-ti-damascus-meteorite?_pos=3&_sid=2e981ec4e&_ss=r&variant=32179649773657

https://zeloswatches.com/products/mako-v3-300m-steel-ti-damascus?_pos=9&_sid=2e981ec4e&_ss=r&variant=39393696186457

 

Czy znacie jakieś inne firmy używające podobnych materiałów do produkcji tarcz lub kopert, a przy tym ich cena nie urywa głowy (jak Genus GNS1.2 za ok. 600 000 zł)? Szczególnie interesuje mnie damast i krystalizowany tytan.

 

Wiem, że Luminox używa włókna węglowego, ale to nie do końca to co chciałem. Jest jeszcze Phoibos Voyager z tarczą z malachitu, ale na stronie Zelosa widziałem bardziej atrakcyjne modele.

 

Podsumowując, szukam:

- diver;

- automat;

- koperta, bądź tarcza z nietypowych materiałów (najchętniej krystalizowany tytan, damast tytanowy, ew. meteoryt);

- dobra luma (nie żeby była mi potrzebna, ale lubię) - niech będzie chociaż zbliżona do Eterny Kontiki pierwszej generacji - mam i uwielbiam patrzeć jak świeci ;)

- szafir mile widziany;

- budżet - nie wiem, nietypowe materiały podnoszą cenę, ale nie chciałbym wydać kilku średnich krajowych :), powiedzmy, że celuję w półkę Zelosa, czyli 2000 - 3000 zł (w tym budżecie raczej rozmawiamy o tarczy a nie o kopercie).

 

Na razie wstępne przymiarki i rozeznanie, ale nic nie wykluczam.

 

Może ktoś ma takiego Zelosa i chciałby się z nim rozstać?

 

Pozdrawiam,
Mateusz

Edytowane przez MateuszM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerkałeś na seriouswatches czy coś obecnie mają dostępnego z Zelosa? Na FB jest też dosyć aktywna grupa zelosa, oferty pojawiają się regularnie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na seriouswatches zaraz powinien się pojawić ostatni wypust Hammerheada v3, który już się rozszedł na stronie Zelosa.

Jeżeli tarcza z prasowanego włókna węglowego (forged carbon) wystarczy, to polecam wspomnianego wyżej Phoibosa Proteusa. Jakość podobna do Zelosa. Świetna (powiedziałbym dzika) luma, staranne wykonanie, bardzo porządna, skręcana bransoleta z solidnym zapięciem, szafirowe, wypukłe szkło z kilkoma warstwami antyrefleksyjnymi, ceramiczny bezel (z lumą). Do tego WR300 i wielowymiarowa tarcza. Za te pieniądze bardzo solidna propozycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi,

niestety na seriouswatches nie ma już tych modeli, które mnie najbardziej interesowały, ale poczekam, poszukam, popatrzę. Zakup zegarka to nie zakup bułek na śniadanie ;) Na teraz mam trzy inne.

Dziękuję za polecenie grupy Zelos, rzeczywiście sporo się tam dzieje, może uda się coś upolować.

Phoibos Proteus - bardzo ciekawa opcja, z resztą poważnie rozważałem tę markę, tylko model Voyager. Jeszcze się wstrzymam, ale z opisu wynika, że stosunek ceny do jakości zachęcający.

 

Z tego co sam wyszukałem to na półce cenowej poniżej średniej krajowej chyba tylko Zelos stosuje tak nietypowe materiały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze:

 

https://www.signumwatches.com/products/signum-cero-bronze-forged-carbon-dial-infused-with-lume

 

obraz.png.cf19925314f1bd4c4cbf9abbecd2ed3a.png

 

https://www.keepthetime.com/product/invicta-meteorite-dial-pro-diver-32822/

 

obraz.png.199cc4c8b8af2f8773817e83da4b989a.png

 

https://www.aragonwatch.com/ARAGON_Divemaster_42_Meteorite_Swiss_Automatic_p/a011slv.htm

 

obraz.png.7d6a0e1b39b64024f2e7653147193f7b.png

 

https://longislandwatch.com/phoibos-py018f-watch-py018f/

 

obraz.png.2f46fdaa49bac5b095f899863c624d40.png

 

A na serious watches wciąż masz taki wybór modeli z meteorytową tarczą:

Jak nie przepadam za tym modelem BOLR'a, to akurat Odyssey z meteorytową tarczą wygląda świetnie i nie kosztuje fortuny.

Jest też wciąż jeden Zelos.

 

obraz.png.189252d4b4ec5e2d694995e6ec750551.png

 

obraz.png.fd8f8099f47ffe5569d5964899e600f1.pngobraz.png.07db26c2472ce90fb3ad4c81ad7675f1.pngobraz.png.ef3c42d7d3903f375589cd0b3f6bfbb7.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie być gołosłownym w tym co piszemy mój egzemplarz tarcza meteoryt 

EiOfOjM.jpeg

 

 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Perpetuum Mobile Dziękuję za namiar na Signum - robią robotę, uważnie przeglądam katalog ;). Co prawda próbuję upolować Zelosa z damastu, ale Signum z wyżarzanym meteorytem i ten, który podesłałeś naprawdę mi się podobają i jak nie znajdę nic w rozsądnym czasie to chyba się skuszę.

Edytowane przez MateuszM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc, zegarek zamówiony, teraz czekam aż dojdzie.

Wybór padł na Signum Cuda z tarczą z wyżarzanego meteorytu:

https://www.signumwatches.com/products/signum-cuda-meteorite-dial?variant=34434109440160

44 mm, bez daty. Spodobał mi się najbardziej ze wszystkich, które oglądałem i jak uda się ominąć VAT i cło (jest jakaś szansa na to? ja nie mam doświadczenia) to wyszedł poniżej zakładanego budżetu.

 

Pozdrawiam,
Mateusz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MateuszM napisał(-a):

Spodobał mi się najbardziej ze wszystkich, które oglądałem i jak uda się ominąć VAT i cło (jest jakaś szansa na to? ja nie mam doświadczenia) to wyszedł poniżej zakładanego budżetu.

 

Przyjdzie kurierem i nie ominiesz VAT'u. Jeszcze Ci dowalą dodatkowo VAT od kosztów wysyłki i kilkadziesiąt złotych za usługę odprawy celnej.

Mam nadzieję, że cenę zbiłeś sobie o 10% kodem za zapisanie się do newslettera.

 

Fajny zegarek 👍. Na Forum go jeszcze nie widziałem. Czekam na zdjęcie nadgarstkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że budżet ograniczony, bo ja bym polował w coś takiego 🙂

 

Squale-T-183-9-1140x761.jpeg

 

L1190135.jpg?ixlib=rails-1.1.0&fm=jpg&q=

 

Tak czy siak czekam na zdjęcia nowego nabytku 🙂


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@evilym ta Doxa była jednym z pierwszych zegarków, który wpadł mi w oko, niestety cena przekracza budżet dziesięciokrotnie ;) (22000 zł, o ile dobrze pamiętam) - w tej cenie wolałbym kupić Omegę Seamaster Bond Ref. 2220.80.00 (z resztą moje kolejne zegarkowe marzenie - prędzej, czy później dojrzeję do zakupu). Squale wcześniej nie widziałem, ale ciekawy model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, ale teraz już za późno, budżet z gumy nie jest i dwa zegarki kupione w jednym miesiącu to byłaby przesada ;). Czekam na Signum, a później się zobaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek w końcu do mnie dotarł. Nie wiem jak, ale udało się bez cła i VAT (mimo, ze przyszedł Fedexem).

Na żywo robi obłędne wrażenie, zwłaszcza tarcza, która w zależności od oświetlenia i kąta obserwacji zmienia się od czarnej ze złotymi akcentami, przez granatowo-niebieską, aż do niebiesko-fioletowej, a nawet z przebłyskami czerwieni i żółci. Czasem da się wyłapać też srebrne akcenty. Bardzo ciężko pokazać to na zdjęciach, ale w pełnym słońcu, na żywo prezentuje się pięknie. Luma świeci jak latarka. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Jak trochę ponoszę to pomyślę o jakiejś recenzji. Jedna wada, którą zauważyłem na teraz - teleskopy są tak umiejscowione, że nie da się założyć NATO, a chciałem wysłać go na kurację odchudzającą ;) Dawno nie nosiłem divera i jednak trochę ciąży.

 

Kilka fotek:

large.IMG_20220702_124422.jpg.660b1f783694a7c4409512a20d0fe1e4.jpglarge.IMG_20220702_124416.jpg.b80b88b22c60e97aaa2137114c5f3fca.jpglarge.IMG_20220701_184944.jpg.596371e2d9465d3729b17abd056facf0.jpglarge.IMG_20220701_145123.jpg.b6cf68f182f46e899f6adc0659b6deee.jpglarge.IMG_20220701_145118.jpg.7ed9cb1818190b30bc00cc87eaa1a704.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MateuszM

Zobacz sobie paski Nicka Mankey'a. Są bardzo miękkie i zakładasz teleskop po nałożeniu paska na kopertę. Może uda się taki założyć. 

Mam jeden i bardzo polecam. 

 

https://nickmankeydesigns.com/


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MateuszM - gratulacje - masz piękny i niezwykły zegarek, który bardzo mi się podoba. Ciekaw byłbym Twoich wrażeń po upływie pewnego czasu od zakupu tego czasomierza... zresztą obiecywałeś cd recenzji ... 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.