Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
FranzMaurer

Kierunek kręcenia koronką podczas zmiany daty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mam takie śmieszne pytanie w którą stronę kręcić koronką w lewo czy w prawo podczas ustawiania daty? :D pytam dlatego bo jest to mój pierwszy zegarek automatyczny, a nie chce uszkodzić mechanizmu proszę mnie poinstruować :). Jest to zegarek Orient ra-ac0f10s10b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zmiana daty działa w 1 położeniu koronki, najczęściej kręcąc nią do góry. Kręcąc w przeciwną stronę nie będzie zadnej akcji. Daty nie można zmieniać w wieczornym przedziale czasu gdy wskazówki wskazują czas z założenia między 21 a 2-4 w nocy. Zakazany czas podany jest w instrukcji. Godzinę ustawia się w drugim polozeniu koronki, wskazówki mają obracać się zgodnie z ruchem czasu, zazwyczaj koronka kręci się wówczas do siebie czyli w przeciwną stronę niż ustawianie daty i ruch wskazówek zegarka. Jezeli nie wiadomo czy zegarek pokazuje 10 czy 22 należy najpierw rozregulować godzinę do bezpiecznego zakresu, ustawić datę i dopiero poprawny czas.

 

Sam kierunek obrotu koronki, może być zmienny w zależności od mechanizmu i przełożenia trybów jakie zastosował producent stąd słowo "najczęściej", natomiast zasada postępowania nie zmienia się. Wprost to w jednym Oriencie/Seiko/Citizen może kręcić się do góry w innym modelu w dół.

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Burns Dziękuje ślicznie za odpowiedź, przed chwilą rozregulowałem godzinę powiedz mi tylko czy dobrze to zrobiłem. Kręciłem wskazówkami do przodu gdy zauważyłem, że po godzinie 12 zmieniła się  data to przekręciłem jeszcze raz zegarek o 12 godzin i ustawiłem popołudniowa godzinę 14:41. Chyba tak to się robi dobrze myślę ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, FranzMaurer napisał(-a):

@Burns Dziękuje ślicznie za odpowiedź, przed chwilą rozregulowałem godzinę powiedz mi tylko czy dobrze to zrobiłem. Kręciłem wskazówkami do przodu gdy zauważyłem, że po godzinie 12 zmieniła się  data to przekręciłem jeszcze raz zegarek o 12 godzin i ustawiłem popołudniowa godzinę 14:41. Chyba tak to się robi dobrze myślę ? :)

👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest OK, tak przeskok daty okolo 12 indeksu oznacza 24 jeżeli data nie zmienia się w okolicach 12 indeksu to jest 12 w poludnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.