Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Dum3n

Hałasująca OMEGA Speedmaster Co-Axial

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Od pewnego czasu jestem właścicielem takiej oto OMEGI:

RACING CO‑AXIAL CHRONOMETER CHRONOGRAPH 40 MM

 

Model nie najnowszy ale akurat na taki pozwalał budżet:)

Na wstępie kilka szczegółów:

1. Zegarek pracuje równo, nie zatrzymuje się

2. Nie upadł, jak nie jest noszony to znajduje się w rotomacie

3. Zegarek ma miesiąc, kupiony nowy na gwarancji

 

Przechodząc płynnie to mojego problemu :) Przedwczoraj jak poszedłem sprawdzić w rotomacie zegarki czy wszystko gra zauważyłem że Omega się zatrzymała a pozostałe 3 zegarki dalej pracowały i wskazywały dobrą godzinę.

Pomyślałem, bywa nakręciłem go i podczas odkładania zauważyłem, wyczułem bardzo duże wibracje i wahania we wnętrzu. Przyłożyłem zegarek do ucha cisza, tzn nie cisza tylko rytmiczne cykanie automatu. Poruszałem nim w miarę delikatnie góra dół i znowu wyczułem wyraźne wibracje i nowy dodatkowy dźwięk. Dla mnie jest do dźwięk taki jakby sprężynowy wskazujący na jakiś luz. 

Czy macie pomysły co to za problem? Mam inne automaty (Tag Heuer, Tissot, Oris) i one nie wydają takich dźwięków z wnętrza jak ten.

Z góry dziękuję za pomoc

 

image.thumb.png.a5c7e836bff4c2cff6140b79b531d369.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem co oczekujesz. Jeżeli zegarek jest na gwarancji to najlepiej oddać go do naprawy.

Można by próbować diagnozować problem poprzez otwarcie zegarka, ale wtedy zazwyczaj stracisz gwarancję, więc to się mija z celem.

 


instagr.am/klxn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj raczej czysta ciekawość oraz fakt żę nie chce oddawać go na kilka tygodni do serwisu :)
a przy okazji wiesz gdzie w Krakowie możesz polecić serwis OMEGI pod gwarancję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To standardowa praca mechanizmu tego typu z jednostronnym naciągiem (odgłosy i wibracje są na wolnych obrotach). 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, eye_lip napisał(-a):

To standardowa praca mechanizmu tego typu z jednostronnym naciągiem (odgłosy i wibracje są na wolnych obrotach). 

Tylko ze te wibracje/drgania występują jak np trochę energiczniej podniosę rękę lub potrząsnę zegarkiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeśli masz wątpliwości to zanieś do zegarmistrza który wie o co chodzi i Ci powie po obserwacji czy jest normalnie dla tego werku czy coś jest nie tak, innej drogi nie ma. 

 

A z opisu powyżej wynika że jest normalnie, tak działaja mechanizmy na bazie VJ/Valgranges.

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.