Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
FranzMaurer

Orient RAAC0F10S10B spieszy się

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kilka dni temu nabyłem zegarek model tak jak w tytule. Od razu zabrałem się za sprawdzenie dokładności chodu na dobę. Wychodzi na to, że +16.7s spieszy się na dobę dlaczego w nowym zegarku dzieją się takie rzeczy ? Zrozumiał bym odchyłkę rzędu kilku sekund ale 16.7 sekudny na dobę to dla mnie przesada. Podczas testu w ciągu dwóch dni zegarek nosiłem ok 2:30H, po powrocie do domu odkładałem go do oryginalnego pudełka. Dzisiaj pudełko dałem na bok koronką w dół zobaczymy jak się zachowa wtedy. Macie jakieś rady co z tym zrobić ? A może zegarek musi się dotrzeć ?.

 

Sprawdzając drugi raz odchyłkę ustawiłem sekundnik w zegarku równo z czasem ze strony time.is. Wynik wyszedł podobny +16.9s.Screenshot_2022-05-28-19-24-36-21_59d055cf097968a282de54722563881b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile tematów jeszcze założysz o swoim zegarku? Nie możesz kontynuować w jednym ?

Na ostatniej stronie instrukcji masz w specyfikacji podany zakres dobowych odchyłek na + lub -. Mieści się ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile tematów jeszcze założysz o swoim zegarku? Nie możesz kontynuować w jednym ?
Na ostatniej stronie instrukcji masz w specyfikacji podany zakres dobowych odchyłek na + lub -. Mieści się ?
Przepraszam bardzo za spam myślałem, że jeżeli chodzi o inny temat to muszę zakładać nowy wątek od teraz będę pamiętał Twoje słowa. Mój mechanizm to F6722 czyli patrzę na Kaliber AC F67 w instrukcji tak ?. Z tego co widzę producent napisał, że maksymalne odchyłki to (+25~-15s) czyli wychodzi na to, że zegarek mieści się w normie. Ogólnie jest możliwe, że po dotarciu będę miał trochę dokładniejszy chód ? Czytałem kilka tematów to niektórzy w Orientach mają tylko kilka sekund odchyłu.

I jeszcze ostatnie pytanie, czy pracujący zegarek automatyczny można stawiać koronką do dołu ? Nie szkodzi to w jakiś sposób zegarkowi, jego szybszym zużyciem pracą na sucho albo coś w ten deseń ? Przepraszam za takie pytania to jest mój pierwszy automat :DIMG_20220528_201830.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się dotrzeć po 2 miesiącach, chociaż Orient jest z reguły na to niepodatny. Możesz odkładać jak chcesz, nosząc na ręce pozycja i tak się zmienia setki razy. Pomiar najlepiej zrobić odkładając po całym dniu noszenia i po dobie od odłożenia sprawdzasz o tej samej godzinie ile zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może się dotrzeć po 2 miesiącach, chociaż Orient jest z reguły na to niepodatny. Możesz odkładać jak chcesz, nosząc na ręce pozycja i tak się zmienia setki razy. Pomiar najlepiej zrobić odkładając po całym dniu noszenia i po dobie od odłożenia sprawdzasz o tej samej godzinie ile zrobił.
Rozumiem, czyli wracając do tematu w instrukcji wyczytałem kaliber "AC" "F62" czyli jest to mój mechanizm zgadza się ?. Jeżeli dokładność w instrukcji ma na poziomie +25/-15s. To zwracać uwagę na śpiesznie się zegarka +16s na dobę czy nie zaprzątać sobie tym głowy ? Niektórzy piszą w innych tematach, że dobowa odchyłka powinna być maksymalnie +/-10s a niektórzy, że +/-20s to normalne w automatach default_biggrin.png. Ogólnie podlega takie coś gwarancji czy dopiero jakby zegarek spieszył lub późnił się ponad normę to wtedy uwzględniają gwarancję ?. Szczerze to na razie zegarek bym zostawił tak jak jest. A w razie w mógłbym go oddać do serwisu "Doliński" czy wtedy gwarancja mnie obowiązuje ? Czy muszę jednak wysyłać zegarek bezpośrednio do sklepu w którym go kupiłem, bądź od razu do serwisu Orienta we Warszawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, FranzMaurer napisał(-a):

Ogólnie podlega takie coś gwarancji czy dopiero jakby zegarek spieszył lub późnił się ponad normę to wtedy uwzględniają gwarancję ?

Jeśli odchyłka mieści się w normie określonej w instrukcji to nie masz podstaw do reklamacji - poczekaj dwa miesiące jak radzi @Burns i wtedy zobaczysz - mam trzy Orienty i wszystkie są bardzo punktualne, więc może się poprawi jak się mechanizm rozrusza - jeśli nie a taka odchyłka będzie Cię drażnić to idź do jakiegoś dobrego zegarmistrza i poproś o regulację - ten mechanizm da się niemal idealnie wyregulować, zresztą każdy się da.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pomyśl o tym w inny sposób.

Twój zegarek cyka 6 razy na sekundę.

W ciągu doby masz 518 400 cykli.

Twój zegarek spieszy o 16 sekund, czyli 96 cykli.

Jego dokładność wynosi 99,98%. Jest to zgodne ze specyfikacją. Jest to zegarek elegancki. Też go mam i noszę go góra 8 godzin w tygodniu. Czyli w te 8 godzin spieszy się o 5 sekund.

 

Nie przejmowałbym się. To piękny zegarek i wszystko jest ok. I tak za 5 lat dasz na przegląd i Ci ustawią.

Edytowane przez adf1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyreguluj sobie z pomocą jakiejś aplikacji typu timegrapher na telefon. Zegarek różnie pracuje w różnych pozycjach. Zrób wykres przy obecnych ustawieniach, przesuń ułamek milimetra w stronę minusa i znów sprawdź wykres. Zakręć i ponoś trochę. Ja mam anten sposób wszystkie ustawione na 0,5 - 1s/d przy obecnej temperaturze.


Krzyzak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi Panowie. Po tych dwóch miesiącach zegarek się dotarł i spieszy się ok 5 sekund na dobę +/- oczywiście wyniki czasem się różnią nieznacznie :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez FranzMaurer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.