Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Thief271

Zakup zegarka na watchshop.pl i kwestia dodatkowych opłat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 

 

Jestem zainteresowany kupnem Bulovy 96a225, zdecydowanie najtaniej zegarek znalazłem na stronie: https://www.watchshop.pl/zegarki/bulova/meski/96a225

 

Zegarek jest wysyłany z UK i stąd też rodzą się moje wątpliwości czy cena podana na stronie jest tą ostateczną i nie okaże się, że w momencie dostarczenia przesyłki do Polski nie zostaną naliczone jakieś dodatkowe opłaty?  Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenie w zakupach na tej stronie, proszę o pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Thief271 napisał(-a):

Witam! 

 

Jestem zainteresowany kupnem Bulovy 96a225, zdecydowanie najtaniej zegarek znalazłem na stronie: https://www.watchshop.pl/zegarki/bulova/meski/96a225

 

Zegarek jest wysyłany z UK i stąd też rodzą się moje wątpliwości czy cena podana na stronie jest tą ostateczną i nie okaże się, że w momencie dostarczenia przesyłki do Polski nie zostaną naliczone jakieś dodatkowe opłaty?  Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenie w zakupach na tej stronie, proszę o pomoc. 

Ja w maju kupiłem Bulovę w UK. Cena wyjściowa w UK została obniżona o tamtejszy VAT. Teraz jestem w trakcie obsługi granicznej i mam nadzieję, że Poczta Polska wszystko załatwi, tzn. zapłacę polski VAT i koszty pocztowe. Cena złotówkowa, to raczej automatyczne przeliczenie z funtów. Cena jaką zapłacisz będzie wyższa o różnicę w Vat-ach i koszty graniczne (ewentualna obsługa agencji celnej). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze do ceny za zegarek na fakturze + koszty transportu zostanie doliczone cło + vat 23%.

Jak nie ma wyszczególnionych kosztów przesyłki to UC naliczy ryczał.

 

Więc wszystko zależy od ceny zakupu zegarka np. czy sprzedawca przy e porcie odliczył podatek VAT lokalny, lub w przypadku USA nie naliczy podatków stanowych.

Wiele firm z UK wysyła z filli Europejskich (cena brutto w UK to cena brutto w EU)

 

zakupy od osób prywatnych wysyłane oficjalnie to zawsze cło i podatek.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Poszperałem trochę w intrenecie i niektórzy pisali, że w przypadku zakupów na tej stronie nie musieli już ponosić innych kosztów. Także nie wiem za bardzo co myśleć. W sumie może zaryzykuje bo cena tego zegarka jest zdecydowanie niższa niż na innych polskich stronach. 😅

 

EDIT: Niektórzy piszą jedynie o opłacie w wysokości 8,50 naliczanej z ramienia PP

Edytowane przez Thief271

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Thief271 napisał(-a):

Poszperałem trochę w intrenecie i niektórzy pisali, że w przypadku zakupów na tej stronie nie musieli już ponosić innych kosztów. Także nie wiem za bardzo co myśleć. W sumie może zaryzykuje bo cena tego zegarka jest zdecydowanie niższa niż na innych polskich stronach. 😅

 

Kiedy UK było w Unii, to nie musieli...


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem w tym sklepie Citizena, w listopadzie 2021 roku, przesyłka szła DHL-em, musiałem dosłać dokumenty ale nie było żadnych opłat. Z tego co wiem sklep jest zarejestrowany jako płatnik podatku VAT na terenie UE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.