Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here
Sign in to follow this  
Thief271

Zakup zegarka na watchshop.pl i kwestia dodatkowych opłat

Recommended Posts

Witam! 

Jestem zainteresowany kupnem Bulovy 96a225, zdecydowanie najtaniej zegarek znalazłem na stronie: https://www.watchshop.pl/zegarki/bulova/meski/96a225

Zegarek jest wysyłany z UK i stąd też rodzą się moje wątpliwości czy cena podana na stronie jest tą ostateczną i nie okaże się, że w momencie dostarczenia przesyłki do Polski nie zostaną naliczone jakieś dodatkowe opłaty?  Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenie w zakupach na tej stronie, proszę o pomoc. 

23 minuty temu, Thief271 napisał(-a):

Witam! 

Jestem zainteresowany kupnem Bulovy 96a225, zdecydowanie najtaniej zegarek znalazłem na stronie: https://www.watchshop.pl/zegarki/bulova/meski/96a225

Zegarek jest wysyłany z UK i stąd też rodzą się moje wątpliwości czy cena podana na stronie jest tą ostateczną i nie okaże się, że w momencie dostarczenia przesyłki do Polski nie zostaną naliczone jakieś dodatkowe opłaty?  Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenie w zakupach na tej stronie, proszę o pomoc. 

Ja w maju kupiłem Bulovę w UK. Cena wyjściowa w UK została obniżona o tamtejszy VAT. Teraz jestem w trakcie obsługi granicznej i mam nadzieję, że Poczta Polska wszystko załatwi, tzn. zapłacę polski VAT i koszty pocztowe. Cena złotówkowa, to raczej automatyczne przeliczenie z funtów. Cena jaką zapłacisz będzie wyższa o różnicę w Vat-ach i koszty graniczne (ewentualna obsługa agencji celnej). 

Zawsze do ceny za zegarek na fakturze + koszty transportu zostanie doliczone cło + vat 23%.

Jak nie ma wyszczególnionych kosztów przesyłki to UC naliczy ryczał.

Więc wszystko zależy od ceny zakupu zegarka np. czy sprzedawca przy e porcie odliczył podatek VAT lokalny, lub w przypadku USA nie naliczy podatków stanowych.

Wiele firm z UK wysyła z filli Europejskich (cena brutto w UK to cena brutto w EU)

zakupy od osób prywatnych wysyłane oficjalnie to zawsze cło i podatek.

Poszperałem trochę w intrenecie i niektórzy pisali, że w przypadku zakupów na tej stronie nie musieli już ponosić innych kosztów. Także nie wiem za bardzo co myśleć. W sumie może zaryzykuje bo cena tego zegarka jest zdecydowanie niższa niż na innych polskich stronach. 😅

EDIT: Niektórzy piszą jedynie o opłacie w wysokości 8,50 naliczanej z ramienia PP

Edited by Thief271

7 minut temu, Thief271 napisał(-a):

Poszperałem trochę w intrenecie i niektórzy pisali, że w przypadku zakupów na tej stronie nie musieli już ponosić innych kosztów. Także nie wiem za bardzo co myśleć. W sumie może zaryzykuje bo cena tego zegarka jest zdecydowanie niższa niż na innych polskich stronach. 😅

Kiedy UK było w Unii, to nie musieli...

Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Kupowałem w tym sklepie Citizena, w listopadzie 2021 roku, przesyłka szła DHL-em, musiałem dosłać dokumenty ale nie było żadnych opłat. Z tego co wiem sklep jest zarejestrowany jako płatnik podatku VAT na terenie UE