Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mario1971

Czy bańka Rolex kiedyś pęknie?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Fratello zagląda w kryształową kulę szukając odpowiedzi na pytanie, czy w najbliższym czasie będziemy mogli z powrotem kupować w salonach swoje ulubione zegarki marki Rolex. A może nawet uzyskać jakiś rabat. :)

 

https://www.bing.com/ck/a?!&&p=9f0d90f8fe0527cd35f54ce92f83c1c9849945ba463ccfee52b5c89481acb992JmltdHM9MTY1MzgxODM3MyZpZ3VpZD1iYzMyZDIyYy1mNDZiLTQzODAtODRlZi0yYjAyMjQ2ZDE1MjImaW5zaWQ9NTE0MQ&ptn=3&fclid=09b18555-df36-11ec-ae49-ca51a78ec924&u=a1aHR0cHM6Ly93d3cuZnJhdGVsbG93YXRjaGVzLmNvbS93aGF0LXdpbGwtYnVyc3QtdGhlLXJvbGV4LWJ1YmJsZS8&ntb=1

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się to się wypowiem.

 

Zwykle to wyglada tak ze bogaci podczas kryzysu kupują taniejące dobra i jak w końcu świat wraca do normy to na tym zarabiają. Oczywiście czas zwrotu moze być różny.

 

Bańka może się zmniejszać ale ani rynek ani Rolex nie bedzie chciał zejsc ponizej retail więc znizek i dostępności się nie spodziewam. Jak popyt się zmniejszy to produkcja też, bo R wcale nie ma największych wpływów z zegarków a utrzymanie prestiżu i luksusu jest dla nich najważniejsze.


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny mieszkań miały spadać, na razie rosną.

Ceny aut nowych rosną, o używanych nawet nie wspomnę, bo mój kupiony używany 3 lata temu, jest teraz więcej warty niż dałem 😀 

Co będzie z Rolexami, nikt tego nie wie, może rynek wtórny trochę przeceni, bo w salonach jakby więcej zegarków było do odbioru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sanik wczoraj czytałem, że "branża" po raz pierwszy oficjalnie przyznała, że na wtórnym ceny mieszkań trochę poleciały. A bezdyskusyjnym dowodem jest spadek liczby udzielanych kredytów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, mroova napisał(-a):

@sanik wczoraj czytałem, że "branża" po raz pierwszy oficjalnie przyznała, że na wtórnym ceny mieszkań trochę poleciały. A bezdyskusyjnym dowodem jest spadek liczby udzielanych kredytów. 

Brak kredytów to jedno, a drugie to niskie lokaty, które wypychają gotówkę na rynek.

Banki dzięki panującym nakupowały tanich obligacji i kasy mają jak lodu, nawet panstwowe PKO ma w nosie pieniądze klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bańka pęknie na 100%. Hopki, wzrosty, dołki powoduje psychologia tłumu, oraz - zapotrzebowanie. Myślę że Rolexa można porównać do złota, jedni mają bo potrzebują, lubią, fascynują się. Inni mają bo.... nie mają co zrobić z kasą. Kiedy Ci drudzy znajdą lepszą lokatę kapitału, zegarki będą im zbędne /jak ropa na statkach w chwili wybuchu pandemii/. Pytanie tylko ilu jest tych drugich, czy są oni w stanie ruszyć rynkiem?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na ekonomii, ale wydaje mi się, że o ile ceny Rolexów na grey market mogą rzeczywiście znacząco spaść (bo w odniesieniu do niektórych modeli są rażąco nieadekwatne) , to nie wpłynie to na dostępność zegarków u AD. Myślę, że wobec ogromnego zapotrzebowania na te zegarki na całym świecie, firma nie zwiększy produkcji, co uniemożliwi kupowanie od ręki bądź zapisywanie się na każdy dowolny model. Raczej spodziewałbym się kierunku zmierzającego do zwiększenia ekskluzywności marki. 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, sanik napisał(-a):

Ceny mieszkań miały spadać, na razie rosną.

Ceny aut nowych rosną, o używanych nawet nie wspomnę, bo mój kupiony używany 3 lata temu, jest teraz więcej warty niż dałem 😀 

Co będzie z Rolexami, nikt tego nie wie, może rynek wtórny trochę przeceni, bo w salonach jakby więcej zegarków było do odbioru.

Aż z ciekawości zajrzałem i z  najwiekszych polskich miast jedynie w Łodzi i Krakowie podrożały mieszkania. Ceny spadły w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Gdańsku

 

Edit: źle wpisałem Warszawę i Kraków 

Edytowane przez Rebrov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Rebrov napisał(-a):

Aż z ciekawości zajrzałem i z  najwiekszych polskich miast jedynie w Łodzi i nieznacznie w Warszawie podrożały mieszkania. Ceny spadły w Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Gdańsku

 

Źródło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pytanie co rozumiemy jako pęknięcie bańki?

Czy sytuację gdzie ceny z second handu miałyby uderzyć o poziom retail? Czy taniej?

Czy może nawet oczekujemy rabatów u AD i ogólnej dostępności zegarków Rolex jak w przypadku dużej ilości innych luksusowych marek? 

 

Póki co, z tego co widać na rynku drugiej ręki, to obserwujemy w perspektywie tygodni tak zwaną korektę rynku.  W zależności od modelu różny procent. 

Biorąc pod uwagę, że ceny Rolexów rosły od wielu lat, to pytanie czy obecna korekta / trend się utrzyma i niektóre modele spadną o 20% 40% lub więcej? Jak długo będzie trwałą korekta - miesiąc czy rok? i jak będzie głęboki spadek? Czy może ceny na wtórnym osiągną poziom retail? 

 

Z jednej strony Rolex to trochę taka wyspa sama w sobie, z drugiej strony realia są takie że nie żyjemy w próżni i Rolex też nie,

Na ile rynek kupujących Rolexy się wysycił? Na ile czynniki takie jak pandemia Covid czy teraz druga jaką nas straszą będzie miała wpływ? Do tego spowolnienie i kryzys przez sankcje i embarga około wojenne Rosji z Ukrainą będą miały wpływ długo, średnio, krótko terminowy na ceny? 

Jak się ma do cen na przykład kryzys na rynku surowcowym, budowalnym i cen stali? Kiedy skończy się wojna? Jak to wpływa na zachowania się cen i kupujących w obecnym czasie?

Na ile lockdown w Chinach się do tego wszystkiego przyczynia?  I jak w tym wszystkim branża zegarkowa, Rolex i kupujący się zachowają?  Jak do tego mają się podwyżki cen retail sprzed kilku miesięcy? 

Trudno powiedzieć jednoznacznie bo czynników jest wiele i sytuacja się zmienia . Biorąc pod uwagę ostatnie dwa lata widzieliśmy już tak przeróżne scenariusze że chyba prawie wszystko jest możliwe.  

Chociaż realny scenariusz może wyglądać tak, że chwilowe spadki cen Rolków potrwają do końca wojny. Kiedy poluzują sankcje, Chiny się otworzą, inflacja zwolni, handel się ożywi to i obecna korekta wyhamuje. A Jak jeszcze do salonów trafią kolejne sztuki do odbiorów rynek zacznie znowu windować ceny...

Czarny scenariusz dla fliperów może być taki, że na przykład jeżeli obecna sytuacja na świecie się pogorszy, będzie narastać niepewność i niechęć do kupowania dóbr luksusowych to i spadnie zainteresowanie Rolexami i ceny będą spadać.. różnie może być

Edytowane przez SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Banka w tym wypadku tylko w jednym przypadku peknie - jak Rolex odblokuje mozliwosci zapisywania sie - w przeciwnym razie raczej sie ustabilizuje niz peknie i tyczy sie to glownie tych modeli, ktore kiedys zalegaly na polkach a z zamknieciem list nagle skoczyly do absurdalnie wysokich przebitek. Tak bedzie wg mnie z takimi modelami jak AK, OP czy Sky oraz kilka modeli w zlocie. Inne popularne i porzadane beda trzymac wartosc przy zamknietych listach. Wystarczy jednak tylko kolejna podwyzka, ktora zapowiadana jest pod koniec roku i znowu wszystko podskoczy.

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mojej analizy w najbliższych dwóch, trzech latach nie uda się odblokować list na najbardziej chodliwe modele. Ba, nawet te, które wcześniej były etatowymi zbieraczami kurzu (OP, AK, Milgauss i większość Datejust) pozostaną niedostępne dla Kowalskiego wchodzącego z ulicy po swój wymarzony zegarek. Efekt pełnej półki spowodowany zmianą polityki AD wywołał wśród potencjalnych nabywców chwilową nadzieję na lepsze jutro, a także trend spadkowy na rynkach wtórnych. Na ile zatrzyma to toczącą się śnieżną kulę, przekonamy się z pewnością w najbliższym czasie. Bo przed nami gorące lato.      


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bańka nie pęknie, marketing który siedzi w Genewie prędzej zastopuje z produkcją niż pozwoli na coś takiego. 

Ma być niedostępnie, luksusowo i elitarnie. Żadnego "submariner swatcha" nie będzie.

Edytowane przez jakubos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jakubos napisał(-a):

Żadnego "submariner swatcha" nie będzie.

nie jest potrzebny  , sporo tego na rynku . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Mr_X napisał(-a):

nie jest potrzebny  , sporo tego na rynku . 

 

chodziło mi o to, że nie zwiększą produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historycznie często bywało tak, że w przypadku różnych dóbr pisano "bańka nie pęknie" .... Jeżeli nie ma wśród nas jasnowidza, to nie wykluczałbym żadnej możliwości rozwoju sytuacji. Zbyt dużo zmiennych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem kiedyś The Timepiece Gentelman i padło tam pytanie czy na rynku zegarków grozi sytuacja jak z kryptowalutami, czyli pęknięcie „bańki”. Odpowiedz Marko brzmiała mniejwiecej tak - co kilka lat następuje korekcja nie pęknięcie bańki, ceny na szarym rynku lekko spadną.

Dwa dni temu oglądałem odcinek Producent Michael który zawitał do jednego ze sprzedawców używanych zegarków (młody żyd, imienia nie pamiętam) i ten już zauważył tą korekcje na wielu modelach. Nie wiem jak to się przekłada na rynek europejski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@70soul nazywa sie Seth. Generalnie cala dyskusja wydaje mi się trochę tematem na luznieszy okres w swiecie zegarkowym.

 

Pęknięcie bańki nie równa sie drobnym czy wiekszym spadkom nadmuchanych cen tylko załamaniem - przynajmniej ja to tak rozumiem. 


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.05.2022 o 07:47, Bugs napisał(-a):


W tym artykule piszą o podwyżkach a nie spadkach

Odlicz inflacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.05.2022 o 13:45, Pawel7609 napisał(-a):

Bańka pęknie na 100%. Hopki, wzrosty, dołki powoduje psychologia tłumu, oraz - zapotrzebowanie. Myślę że Rolexa można porównać do złota, jedni mają bo potrzebują, lubią, fascynują się. Inni mają bo.... nie mają co zrobić z kasą. Kiedy Ci drudzy znajdą lepszą lokatę kapitału, zegarki będą im zbędne /jak ropa na statkach w chwili wybuchu pandemii/. Pytanie tylko ilu jest tych drugich, czy są oni w stanie ruszyć rynkiem?

 

warto zauważyć, że na Chrono24 jest wszystkich Rolexów (wszystkich od początku produkcji firmy) mniej, niż 8% jednorocznej produkcji.

Drugi obrót nie jest więc duży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.05.2022 o 12:33, Jan napisał(-a):

Bańka może się zmniejszać ale ani rynek ani Rolex nie bedzie chciał zejsc ponizej retail więc znizek i dostępności się nie spodziewam. Jak popyt się zmniejszy to produkcja też, bo R wcale nie ma największych wpływów z zegarków a utrzymanie prestiżu i luksusu jest dla nich najważniejsze.

 

Kazda sytuacja ma swoje plusy i minusy. Nie jest latwo z dnia na dzien zwiekszyc produkcje jak i ja zmniejszyc. Jesli Rolex jest nastawiony na zwiekszanie rocznej produkcji o 10%, to z dnia na dzien jej nie obetnie. Powiedzmy, ze takie decyzje podejmuje sie w skali roku (chyba, ze cos zatrzesiee swiatem jak pandemia). Wiec w najgorszym wypadku spodziewalbym sie utrzymania produkcji w 2023 i powolnego zmniejszania w 2024. Aczkolwiek i w to watpie. 

W dniu 29.05.2022 o 15:43, mylof napisał(-a):

Nie znam się na ekonomii, ale wydaje mi się, że o ile ceny Rolexów na grey market mogą rzeczywiście znacząco spaść (bo w odniesieniu do niektórych modeli są rażąco nieadekwatne) , to nie wpłynie to na dostępność zegarków u AD. Myślę, że wobec ogromnego zapotrzebowania na te zegarki na całym świecie, firma nie zwiększy produkcji, co uniemożliwi kupowanie od ręki bądź zapisywanie się na każdy dowolny model. Raczej spodziewałbym się kierunku zmierzającego do zwiększenia ekskluzywności marki. 

 

Prosze nie nazywaj second market (rynku wtornego) grey market, bo takim nie jest.

W dniu 30.05.2022 o 10:05, jakubos napisał(-a):

Bańka nie pęknie, marketing który siedzi w Genewie prędzej zastopuje z produkcją niż pozwoli na coś takiego. 

Ma być niedostępnie, luksusowo i elitarnie. Żadnego "submariner swatcha" nie będzie.

 

 

Tak, tak, oni nic nie robia, tylko mysla o tym jak nie sprzedac Ci zegarka :) 

20 godzin temu, GaltJ napisał(-a):

Historycznie często bywało tak, że w przypadku różnych dóbr pisano "bańka nie pęknie" .... Jeżeli nie ma wśród nas jasnowidza, to nie wykluczałbym żadnej możliwości rozwoju sytuacji. Zbyt dużo zmiennych.

 

 

Wszystko zalezy od tego, jak zdefiniujemy "pekniecie banki". 


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Boogie napisał(-a):

warto zauważyć, że na Chrono24 jest wszystkich Rolexów (wszystkich od początku produkcji firmy) mniej, niż 8% jednorocznej produkcji.

Drugi obrót nie jest więc duży.

 

Czy mamy pewność, że np handlarz nie ma 10 submarinerow pod pazuchą, ale na aukcję wystawia jednen egzemplarz?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.