Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mario1971

Czy bańka Rolex kiedyś pęknie?

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Jan napisał(-a):

nie kwestionuje jakości Omegi ale dla mnie Speedy za 40.9 tys to przesada i trochę sztuczne dobijanie do ceny Rolexa. Tym bardziej że wchodząc z ulicy dostaniesz -15% albo więcej.

I oczywiście Rolex też kosztuje za dużo więc może to kwestia przyzwyczajenia które trzeba nabyć ale w tej chwili jest mi ciężko biorąc pod uwagę że całkiem niedawno Speedy kosztował koło 25k ?

Na dzisiaj cena moonwatcha trochę szokuje, ale sytuacja okrzepnie i za 2 lata będzie to normalna wartość, albo nawet powiemy, kiedyś to było 😜

 

Nie tak dawno Submarinery miały cenę z 2 z przodu i mało kogo dziwią dzisiejsze ceny, bo niby warto 🤷

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne tylko mam wrażenie że na osi czasu speedy poleciał za dużo w za krótkim czasie (3-4 lata?) Sub z 2 z przodu to pewnie +10 lat ?


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Jan napisał(-a):

jasne tylko mam wrażenie że na osi czasu speedy poleciał za dużo w za krótkim czasie (3-4 lata?) Sub z 2 z przodu to pewnie +10 lat ?

Jak sama nazwa wskazuje, speedy jest szybki 😀

Rolex podnosił wartość zegarków w bardziej stabilny sposób, choć mógł bardziej skokowo, wykorzystując hejp na rynku.

Skolei Omega dokonała w krótkim czasie dużego skoku jakościowego i zdaje się próbuje przeskoczyć na wózek, na którym jedzie Rolex.

 

Możliwe też, że strategia Omegi zakłada, że produkt droższy jest postrzegany jako bardziej prestiżowy, a tym damym bardziej pożądany. To już niejednokrotnie było wykorzystywane w biznesie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega nie moze byc postrzegana jako produkt mniej wartosciowy niz Rolex, przez co nie moge sobie pozwolic by byc w kategorii cenowej zblizonej do Tudora. Rolex uzywa Tudora by przycisnac Omege z dolu, w zwiazku z czym Omega musi odpowiednio reagowac i wzrost cen, czesciowo przynajmniej, jest spowodowany strategicznym pozycjonowaniem sie marki. To co bylo kiedys i ile kosztowaly wowczas zegarki Omegi to historia, ktora nie zatoczy kola - na nasze nieszczescie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Jan napisał(-a):

Tym bardziej że wchodząc z ulicy dostaniesz -15% albo więcej.

Gdzie się dostaje 15% rabatu na Omegi? Czy to tylko Speedy'ego dotyczy?

Bo ostatnio jak pytałem w Jubitomie to 5% od ręki, a pewnie zeszliby do 10% w wielkich bólach na Seamasterze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minutes ago, meinard said:

Gdzie się dostaje 15% rabatu na Omegi? Czy to tylko Speedy'ego dotyczy?

Bo ostatnio jak pytałem w Jubitomie to 5% od ręki, a pewnie zeszliby do 10% w wielkich bólach na Seamasterze.

 

Też jestem ciekaw gdzie to 15%. Widziałem chyba w okolicach nowego roku takie promo u AD w Wielkiej Brytanii ale nie u nas w PL. Ja mam w Jubitomie kartę stałego klienta -10% i takie widzę ceny na ich stronie po zalogowaniu, ale jak próbowałem negocjować to nic ponadto nie da się uzyskać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko rzuciłem, bo pamiętam że koledzy wspominali o takich rabatach, ale może to już było, podobnie jak z niską ceną :)

Edytowane przez Jan

Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Jan napisał(-a):

tak tylko rzuciłem, bo pamiętam że koledzy wspominali o takich rabatach ale może to już było podobnie jak z niską ceną :)

Kiedyś było 20% od ręki, a w czasach pandemii 30% i więcej. Teraz na Omegę AD daje max 10% dla swoich najlepszych klientów, a zegarki z kolejkowej listy (Snoopy, Ed White itp.) sprzedają "po metce".  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój z cenami w sklepie. Kupowałem na chrono omegi 30 proc taniej i widzę że nadal się to nie zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do bańki - to wg mnie już pękła.

proces się dział od 05.2022 do teraz.

ceny już poniżej retail.

 

prawdziwy test dla „wielbicieli” marki Rolex😂

odpada jedna z cech produktu - dobro spekulacyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem o pęknięciu bańki będzie można mówić dopiero jak klasyczne, bazowe modele będzie można kupić u AD - jak nie z ulicy, to przynajmniej po niereglamentowanych zapisach bez szalonych czasów oczekiwania. Czy teraz Suba, DJa czy GMT da się kupić ot tak? No nie da się, nawet z zapisaniem jest problem.

 

Więc na razie można powiedzieć o zejściu powietrza z balonika, ale do pęknięcia bańki jeszcze imho daleko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, I_love_britney napisał(-a):

Wracając do bańki - to wg mnie już pękła.

proces się dział od 05.2022 do teraz.

ceny już poniżej retail.

 

prawdziwy test dla „wielbicieli” marki Rolex😂

odpada jedna z cech produktu - dobro spekulacyjne.

Które ceny są poniżej retail i gdzie? Cały czas wszyscy opierają się na tym jednym, biednym DJ 36mm z grupy na Facebooku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, I_love_britney napisał(-a):

 

ceny już poniżej retail.

 

 

Teraz, Evo1 napisał(-a):

Które ceny są poniżej retail i gdzie? Cały czas wszyscy opierają się na tym jednym, biednym DJ 36mm z grupy na Facebooku?

No dobra Panie @I_love_britney - czekamy na konkrety! 

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś widziałem na fb full set dj41 fluted + jubilee z 2022r. za 50k pln, ale odrobinkę „sciorany” do polerki. 
Także coś sie dzieje, ale to jeszcze status quo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, mario1971 napisał(-a):

 

No dobra Panie @I_love_britney - czekamy na konkrety! 

 

 

ja spadek cen rozumiem przez pęknięcie/pękanie banki.
moj post to opinia-wiec śmiało mozemy dyskutować 

 

dzisiaj widziałem na watchchartsie ceny air Kinga. Watchcharts jest graficzna forma cen transakcyjnych danych modeli R na przestrzeni czasu

 

pekniecie banki wyklucza pare modeli czyli daytony ss, gmt ss i suba ss. Ale to odkąd ja kojarzę, zawsze na nich było mniejsze lub większe premium

9C916775-8EE8-408E-BE86-6F79AEFA9FD1.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dalej pokazuje, że nawet na tak niszowym modelu jak AK jest ~15% przebitki od retailu. Cięzko nazwać sytuacje w dalszym ciągu niespotykaną w tym segmencie cenowym u konkurencji jako pęknięcie bańki ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Evo1 napisał(-a):

To dalej pokazuje, że nawet na tak niszowym modelu jak AK jest ~15% przebitki od retailu. Cięzko nazwać sytuacje w dalszym ciągu niespotykaną w tym segmencie cenowym u konkurencji jako pęknięcie bańki ;) 

 

Kwestia do ustalenia sa następujące pojęcia:

czy pęknięciem banki nazywamy zmierzanie do miejsca jakim jest dołek

czy pęknięciem banki nazywamy bycie w dolku

teraz nikt tego nie wie.

w moim rozumieniu potężna korekta jaka odczuwamy można zakategoryzowac pod pęknięcie banki

jezeli pepsi kosztowało 120k(z retail 44k), a teraz kosztuje 70k(z retail 54k) to chyba jednak coś jest na rzeczy…

w moim rozumieniu taki spadek to jest właśnie pęknięcie banki spekulacyjnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, I_love_britney napisał(-a):

Kwestia do ustalenia sa następujące pojęcia:

czy pęknięciem banki nazywamy zmierzanie do miejsca jakim jest dołek

czy pęknięciem banki nazywamy bycie w dolku

teraz nikt tego nie wie.

w moim rozumieniu potężna korekta jaka odczuwamy można zakategoryzowac pod pęknięcie banki

jezeli pepsi kosztowało 120k(z retail 44k), a teraz kosztuje 70k(z retail 54k) to chyba jednak coś jest na rzeczy…

w moim rozumieniu taki spadek to jest właśnie pęknięcie banki spekulacyjnej

Gdzie Ty pepsi za 70k widziałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sanik wydaje mi się, że rocznego batmana używkę ktoś oferował po 68 ? 69 KPLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dyskutowali o Pepsi. 😬 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, mroova napisał(-a):

@sanik wydaje mi się, że rocznego batmana używkę ktoś oferował po 68 ? 69 KPLN.

Mówimy o nowym i Pepsi.

Najtaniej nowego Batmana widziałem za 75,5k, a Pepsi za 86k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem Mariusz, chodziło mi o to, że obniżka już na wielu referencjach. Mnie akurat bardzo to cieszy, bo najprawdopodobniej będziemy mogli finalnie kupić to co chcemy.

Edytowane przez mroova
U Kruka oczywiście. Nie będzie zarobku na flipie to popyt spadnie, najpierw OP, AK i DJ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to już tylko jeden model od R interesuje. Jak już go zakupię, dołączę do grona pątników, którzy wchodzą tu głównie po to, by ogrzać się przy blasku grillowanych kolejkowiczów. 😉  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale się nie dziwię, piękna ta wybrana przez Ciebie Daytona.

Ja ostatnio przymierzyłem Suba 124060 i OP39 i oba mnie zawiodły. Sub źle leżał: ucha wyraźnie odstawały od nadgarstka plus zbyt długie zapięcie, może gdyby pokombinować z elementami bransolety lepiej by się ułożył. Z kolei 114300 okazał się po prostu nijaki.

Spokojnie zatem czekam na otwarcie list na DJ - "gładki" biały 41 na jubilee - obstawiam że balonik pęka i może jeszcze w tym roku będę się nim cieszył. Tym bardziej że w ramach "budowania relacji" padły jakieś zawoalowane sugestie, że to niechodliwy model, zatem ... 😉.    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, I_love_britney napisał(-a):

Kwestia do ustalenia sa następujące pojęcia:

czy pęknięciem banki nazywamy zmierzanie do miejsca jakim jest dołek

czy pęknięciem banki nazywamy bycie w dolku

teraz nikt tego nie wie.

w moim rozumieniu potężna korekta jaka odczuwamy można zakategoryzowac pod pęknięcie banki

jezeli pepsi kosztowało 120k(z retail 44k), a teraz kosztuje 70k(z retail 54k) to chyba jednak coś jest na rzeczy…

w moim rozumieniu taki spadek to jest właśnie pęknięcie banki spekulacyjnej

 

 

Gdyby ceny spadły o 15% to by była korekta. Spadek o prawie połowe przy jednoczesnym wzroście retail to oczywiście pękanie bańki, przy czym to się cały czas dzieje, nie dojechało jeszcze do destynacji. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę że W.Kruk niczym ostatnia galijska wioska będzie miał braki i kolejki nawet długo po tym jak wszystko będzie szybko do kupienia w cywilizowanej części świata. 


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.