Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mario1971

Czy bańka Rolex kiedyś pęknie?

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, agremi napisał(-a):

Moim zdaniem łączysz dwie rzeczy, które na ogół, niestety, nie idą w parze. I to nie tylko dzisiaj, ale od dawna. Ja nie mówię że Musk jest geniuszem, jak Einstein, czy da Vinci, dopiero czas pokaże czy tak jest czy nie, ale na pewno jest conajmniej tzw. wizjonerem. A to jakie ma poglądy, czy jak się zachowuje wobec innych ludzi, czy wobec pracowników, to jest zupełnie inna sprawa. To oczywiście źle, ale nie można mylić tych dwu rzeczy. A z punktu widzenia dzisiejszej „filozofii” zachodu, w praktyce etyka istnieje coraz mniej, zaczyna coraz bardziej liczyć się tylko prawo. To że cała upadającą dziś etyka świata tzw. „zachodniego” eroduje wraz z erozją kościoła to nie jest przypadek, wszak cała ta upadająca etyka to w gruncie rzeczy etyka i wartości chrześcijańskie. Ale to już zupełnie inny temat na inną dyskusję. 
Zauważ że nader często ci z jakąś wizją, mocne charaktery, dążący do realizacji tej wizji konsekwentnie, z uporem, czy ci osiągający w różnych dziedzinach wyżyny, popychający w jakiś sposób świat, a zwłaszcza ten technologiczny, którego popchnięcie często wiąże się z biznesem i generuje, a czasem wręcz motywowane jest lub było zdobyciem fortuny (bo inaczej już jest z naukowcami nie-biznesmenami - chociaż ci chyba równie często, jeśli nie częściej, mają niedobory w cechach socjalnych) to osobowościowo i charakterologicznie ludzie conajmniej niejednoznaczni, mówiąc oględnie. W dużej mierze dzięki temu osiàgają swój „sukces”. Nie bez kozery wśród managerów nader często występują silniejsze cechy psychopatyczne. Tak samo, jeśli nie bardziej, podejrzewam jest wśród tych najbogatszych, „największych” biznesmenów wizjonerów.
Steve Jobs, by pozostać w branży nowoczesnych technologii, też z tego co wiem nie miał krystalicznych relacji z ludźmi. Do córki nie chciał się przyznać zdaje się przez wiele lat. Itp. Co nie zmienia, że niewątpliwie był co najmniej wizjonerem i w pewnym sensie zrewolucjonizował przemysł elektroniki użytkowej.

Niezależnie od tego czy ktoś jest wizjonerem czy nie, jeśli jest osobowością psychopatyczną, należy o tym mówić i nie wolno o tym zapominać. Często bowiem usprawiedliwiamy takie osoby: no tak, wariat, no tak gnębi ludzi, ale wiesz, wizjoner, takim się wybacza więcej. Pracowałem kiedyś z szefem psychopatą (niestety nie wizjonerem). Tj. zrobił dużą rewolucję w pracy, wprowadził nowe rozwiązania, wiele procesów usprawnił i pokazał nowe metody zarządzania. Ale przy okazji wykończył psychicznie kilku kolegów/koleżanki i praca z nim to był rollercoaster. Czy było warto? Moim zdaniem nie.

 

Całkiem sporo ostatnio czytałem o Musku i myślę że jego gwiazda już powoli gaśnie. Do tego więcej mówi niż robi, a do tej pory raczej go nie rozliczano z osiągnięć a z wizji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, beniowski napisał(-a):

Swatch miał drogi, osobisty i specjalny?????

Hayek zrobil dwie rzeczy - kwarc umiejescowił w Szwajcarii, ale nie przez walke z Japonią na "poważne" czasomierze, tylko robiąc kolorowe tanie kwarc zegarki dla młodzieży.

Druga rzecz, o której napisałem, zegarki mechaniczne wyniósł z obszaru użytkowego, miały być od tej pory zachcianką, luksusem etc.

Wszystko w ramach jednej grupy kapitałowej.  

 

22 godziny temu, jezyk10 napisał(-a):

Na koniec jeszcze dodam, że jeśli mówimy o przejmowaniu rynku przez smartwatche kosztem zegarków klasycznych, to nie tylko Rolex ucierpi, a cały segment i nikt nie będzie w stanie nic z tym za bardzo zrobić. Wyzwaniem będzie utrzymać wszystko w ryzach w momencie, kiedy rynek zacznie się kurczyć.

Wybacz, ale cytujesz bzdury fanów AW i ich rewolucyjnych wynurzeń....

Smartwatche niczego nie przejmują, bo to jest zupełnie inny produkt, często w cenie paska dla porządniejszego zegarka,

Jak smartwatch ma odwieźć klienta od zakupu zegarka za 20-30-40 kpln ????

Tak  jak napisałem, to są kulawe "odkrywcze" historie fanboystwa, które nie ma pojęcia o zegarkach mechanicznych.

Rynek może zacząć sie kurczyć, jeśli nastąpi zapaść gospodarcza kalibru wojny światowej, lub narodzą się nowe pokolenia, których kulturowość będzie gdzieś zupełnie gdzie indziej, porzucą luksus, wyjątkowość itp.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Boogie napisał(-a):

Wybacz, ale cytujesz bzdury fanów AW i ich rewolucyjnych wynurzeń....

Smartwatche niczego nie przejmują, bo to jest zupełnie inny produkt, często w cenie paska dla porządniejszego zegarka,

Jak smartwatch ma odwieźć klienta od zakupu zegarka za 20-30-40 kpln ????

Tak  jak napisałem, to są kulawe "odkrywcze" historie fanboystwa, które nie ma pojęcia o zegarkach mechanicznych.

Rynek może zacząć sie kurczyć, jeśli nastąpi zapaść gospodarcza kalibru wojny światowej, lub narodzą się nowe pokolenia, których kulturowość będzie gdzieś zupełnie gdzie indziej, porzucą luksus, wyjątkowość itp.

 

 

A czy jednak Apple Watch pierwszej serii ze złota za 10 tysięcy dolarów, jakkolwiek poroniony był to pomysł, nie miał właśnie bogatych klientów przyciągnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moonswatch jest niczym dmuchana lala. Ma nogi i otwór gębowy - niejednego zadowoli. 😉 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minutes ago, mario1971 said:

Moonswatch jest niczym dmuchana lala. Ma nogi i otwór gębowy - niejednego zadowoli. 😉 

Może i jest, ale w 2022 sprzedali milion sztuk i w dalszym ciągu nie nadążają z produkcja. 
z artykułu GQ: „ The MoonSwatch is the envy of the industry: “Their collaboration is a great idea,” François-Henry Bennahmias, the CEO of Audemars Piguet, told the Luxury Tribune last August, “which does not affect the integrity of Omega at all, contrary to what you may have heard. Why is that? Because it educates the younger generation about the icons of watchmaking.”

https://www.gq.com/story/omega-moonswatch-super-racing-speedmaster 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Walezy napisał(-a):

Może i jest, ale w 2022 sprzedali milion sztuk i w dalszym ciągu nie nadążają z produkcja. 
z artykułu GQ: „ The MoonSwatch is the envy of the industry: “Their collaboration is a great idea,” François-Henry Bennahmias, the CEO of Audemars Piguet, told the Luxury Tribune last August, “which does not affect the integrity of Omega at all, contrary to what you may have heard. Why is that? Because it educates the younger generation about the icons of watchmaking.”

https://www.gq.com/story/omega-moonswatch-super-racing-speedmaster 

 

Co nie zmienia faktu, że to brzydactwo i niewiadomoco. To że ludzie coś masowo kupują nie musi oznaczać że to jest super. Zegarki marki Diesel czy Fossil też się masowo sprzedają.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minutes ago, beniowski said:

Co nie zmienia faktu, że to brzydactwo i niewiadomoco. To że ludzie coś masowo kupują nie musi oznaczać że to jest super. Zegarki marki Diesel czy Fossil też się masowo sprzedają.

Co nie zmienia faktu, ze eksperci tego przemysłu, np. CEO Audemars Piquet, uważają, ze to świetny pomysł, bo edukuje nowe grupy klientów na temat ikon tego przemysłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Walezy napisał(-a):

Może i jest, ale w 2022 sprzedali milion sztuk i w dalszym ciągu nie nadążają z produkcja. 

 

Nowinka wsparta logo Omegi, stąd ten owczy pęd. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Walezy napisał(-a):

Co nie zmienia faktu, ze eksperci tego przemysłu, np. CEO Audemars Piquet, uważają, ze to świetny pomysł, bo edukuje nowe grupy klientów na temat ikon tego przemysłu.

Edukuje? A mnie się wydawało że ludzie to na handel kupowali. Znam pięć osób które kupiły Moonswatcha i wszyskie zrobiły to na handel. Nawet za bardzo nie wiedziały co to Speedmaster. Ale ja się nie znam na nowoczesnym marketingu i edukacji klientów. 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się cieszę z Moonswatcha. Tyle lat noszę Speedmastera nikt nie pochwalił, zero prestyżu. Może teraz ktoś chociaż zapyta czy to ten modny Moonswatch. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, tbn napisał(-a):

Ja się cieszę z Moonswatcha. Tyle lat noszę Speedmastera nikt nie pochwalił, zero prestyżu. Może teraz ktoś chociaż zapyta czy to ten modny Moonswatch. 

Bardzo prawdopobne że cię prędzej ktoś zapyta o Moonswatcha niż o Speedy’ego. Ba, jak zobaczy Speedmastera to może zapytać dlaczego Omega zrzyna design Swatcha. W dobie Instagrama i płytkiej wiedzy to bardzo możliwe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, beniowski napisał(-a):

Edukuje? A mnie się wydawało że ludzie to na handel kupowali. Znam pięć osób które kupiły Moonswatcha i wszyskie zrobiły to na handel. Nawet za bardzo nie wiedziały co to Speedmaster. Ale ja się nie znam na nowoczesnym marketingu i edukacji klientów. 
 

 

Nawet jeśli większość zrobiła to z pobudek zarobkowych to część z nich , choćby konstruując ofertę, cośtam o Omedze i kosmosie przeczytała. Krótkoterminowo zarobili kasę,długoterminowo co najmniej logują markę Omega ( a może nawet budują jakąś przewagę). Może jak w przypadku plastikowych kostek Casio 15 plus  ( k…a  strach dziś coś napisać z tym plus) lat później kupią sobie stalową wersję za premium.  Generalnie aprobata tego pomysłu przez schodzącego z areny CEO AP jest znamienna. Gość który swoimi biznesowymi decyzjami w…ił milion miłośników zegarków tu i teraz zarobił kasę dla rodziny.  I podobno o to w tym chodzi. A co będzie jutro to już nie jego zmartwienie,  on będzie „kradł z rynku” kolejne miliony w innej radzie nadzorczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, desmo napisał(-a):

Nawet jeśli większość zrobiła to z pobudek zarobkowych to część z nich , choćby konstruując ofertę, cośtam o Omedze i kosmosie przeczytała. Krótkoterminowo zarobili kasę,długoterminowo co najmniej logują markę Omega ( a może nawet budują jakąś przewagę). Może jak w przypadku plastikowych kostek Casio 15 plus  ( k…a  strach dziś coś napisać z tym plus) lat później kupią sobie stalową wersję za premium.  Generalnie aprobata tego pomysłu przez schodzącego z areny CEO AP jest znamienna. Gość który swoimi biznesowymi decyzjami w…ił milion miłośników zegarków tu i teraz zarobił kasę dla rodziny.  I podobno o to w tym chodzi. A co będzie jutro to już nie jego zmartwienie,  on będzie „kradł z rynku” kolejne miliony w innej radzie nadzorczej.

 Może, choć wątpię. Szefowa marketingu i mojej żony sobie Moonswatcha zakupiła i była zadowolona że potrzyma i zarobi. Jak z nią rozmawiałem czy wie o co chodzi w historii, o nawiązanie do Speedmastera itp. to powiedziała że za bardzo ją to nie interesuje i po co miałaby kupować Speedy’ego, skoro, cytuję „Swatch to praktycznie to samo, a o wiele tańsze”. I mówimy o kobiecie będącej szefową marketingu na cztery duże rynki w Europie, czyli wie o co w marketingu chodzi. Oczywiście to jednostkowy przykład i pewnie są inne, ale …..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minutes ago, beniowski said:

Edukuje? A mnie się wydawało że ludzie to na handel kupowali. Znam pięć osób które kupiły Moonswatcha i wszyskie zrobiły to na handel. Nawet za bardzo nie wiedziały co to Speedmaster. Ale ja się nie znam na nowoczesnym marketingu i edukacji klientów. 
 

 

Apparently, the strategy succeeded as Bloomberg reported that on 6 July 2022, Swatch Group CEO Nick Hayek confirmed that following the MoonSwatch announcement, sales of Omega Speedmaster Moonwatch have increased by more than 50%.
https://iflwatches.com/blogs/news/moonswatch-boosts-moonwatch-sales 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Walezy napisał(-a):

Apparently, the strategy succeeded as Bloomberg reported that on 6 July 2022, Swatch Group CEO Nick Hayek confirmed that following the MoonSwatch announcement, sales of Omega Speedmaster Moonwatch have increased by more than 50%.
https://iflwatches.com/blogs/news/moonswatch-boosts-moonwatch-sales 

 

No widzisz, mówiłem że się nie znam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Boogie napisał(-a):

 

Wybacz, ale cytujesz bzdury fanów AW i ich rewolucyjnych wynurzeń....

Smartwatche niczego nie przejmują, bo to jest zupełnie inny produkt, często w cenie paska dla porządniejszego zegarka,

Jak smartwatch ma odwieźć klienta od zakupu zegarka za 20-30-40 kpln ????

Tak  jak napisałem, to są kulawe "odkrywcze" historie fanboystwa, które nie ma pojęcia o zegarkach mechanicznych.

Rynek może zacząć sie kurczyć, jeśli nastąpi zapaść gospodarcza kalibru wojny światowej, lub narodzą się nowe pokolenia, których kulturowość będzie gdzieś zupełnie gdzie indziej, porzucą luksus, wyjątkowość itp.

 

 

Cytuję bzdury fanów AW i ich rewolucyjnych wynurzeń? Rozumiem, że można nie lubić się za Smartwatchami, sam z nimi mam ciężką relację, ale nie można odmówić tego, że Apple wykreował zupełnie nową niszę, która jak się nad tym zastanowić jest alternatywna do klasycznego zegarka (jednak faktycznie, luksusowym produktom nie zagrażają). Konkurencja nie śpi, więc pojawiają się świetne modele chociażby od Garmina. 

 

Zacytowałeś moje podsumowanie, ale nie wiem czy zwróciłeś uwagę, że pisałem o tym, iż obecnie rozwój Smartwatchy nie przeszkadza Rolexowi w sprzedaży. Podsumowanie dotyczyło przyszłości tego segmentu. Nie chociażby najbliższych 5 lat, ale kilku dekad, w których potencjalnym Klientem na Rolexa będą obecni 10-15-20 latkowie. Nie wiemy jakie będą ich preferencje zakupowe, natomiast patrząc na rozwój Smartwatchy i ogólnie technologii to jestem w stanie sobie wyobrazić, że przyszłościowy potencjalny Klient Rolexa dalej będzie się trzymał kurczowo swojego smartwatcha, bo go lubi/potrzebuje. W ten sposób producenci Smartwatchy w jakiś sposób mogą odwieść potencjalnego Klienta od zakupu Rolexa. 

 

Nie mam szklanej kuli, ale sam zauważyłeś, że mogą się narodzić pokolenia, które porzucą luksus, chociażby na zakup Smartwatcha w cenie porządnego paska do zegarka. 

 

Rozumiem Twój punkt widzenia, jak najbardziej, ale nie uważam, że teoria dotycząca Smartwatchy jest fanboyska. Może nie okazać się trafna, ale z fanboystwem nie ma to wiele wspólnego. Po prostu widzę wolumeny sprzedaży AW, widzę setki różnych smartwatchy na nadgarstkach i myślę, że ta popularność tego typu zegarków będzie rosła w ujęciu rocznym, a to może, choć nie musi w mniejszy, bądź większy sposób podgryźć marki luksusowe ;) 

 

 

 

 

 

Edytowane przez jezyk10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, jezyk10 napisał(-a):

 

Cytuję bzdury fanów AW i ich rewolucyjnych wynurzeń? Rozumiem, że można nie lubić się za Smartwatchami, sam z nimi mam ciężką relację, ale nie można odmówić tego, że Apple wykreował zupełnie nową niszę, która jak się nad tym zastanowić jest alternatywna do klasycznego zegarka (jednak faktycznie, luksusowym produktom nie zagrażają). Konkurencja nie śpi, więc pojawiają się świetne modele chociażby od Garmina. 

 

Zacytowałeś moje podsumowanie, ale nie wiem czy zwróciłeś uwagę, że pisałem o tym, iż obecnie rozwój Smartwatchy nie przeszkadza Rolexowi w sprzedaży. Podsumowanie dotyczyło przyszłości tego segmentu. Nie chociażby najbliższych 5 lat, ale kilku dekad, w których potencjalnym Klientem na Rolexa będą obecni 10-15-20 latkowie. Nie wiemy jakie będą ich preferencje zakupowe, natomiast patrząc na rozwój Smartwatchy i ogólnie technologi to jestem w stanie sobie wyobrazić, że przyszłościowy potencjalny Klient Rolexa dalej będzie się trzymał kurczowo swojego smartwatcha, bo go lubi/potrzebuje. W ten sposób producenci Smartwatchy w jakiś sposób mogą odwieść potencjalnego Klienta od zakupu Rolexa. 

 

Nie mam szklanej kuli, ale sam zauważyłeś, że mogą się narodzić pokolenia, które porzucą luksus, chociażby na zakup Smartwatcha w cenie porządnego paska od zegarka. 

 

Rozumiem Twój punkt widzenia, jak najbardziej, ale nie uważam, że teoria dotycząca Smartwatchy jest fanboyska. Może nie okazać się trafna, ale z fanboystwem nie ma to wiele wspólnego. Po prostu widzę wolumeny sprzedaży AW, widzę setki różnych smartwatchy na nadgarstkach i myślę, że ta popularność tego typu zegarków będzie rosła w ujęciu rocznym, a to może, choć nie musi w mniejszy, bądź większy sposób podgryźć marki luksusowe ;) 

 

 

 

 

 


Zgadzam się, że wiele osób kupuje smartwatche i uważa że nie potrzebują tradycyjnych zegarków. Moim zdaniem, problem ze smartwatchami polega na tym, że są stosunkowo drogie (vide: Apple Watch) i właściwie trzeba kupować nowy co 2-3 lata. Może kiedyś ci klienci którzy teraz kupują smartwatche siądą i policzą ile kasy ich kosztuje kupowanie ciagle nowych wersji. I wyjdzie im, że w ciągu 10 lat wydadzą tyle co na porządną Omegę, która pochodzi kilkadziesiąt lat i jeszcze dziecku można takową przekazać. A kto chciałby w 2045 roku Apple Watcha sprzed 30 lat?
 

 

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, beniowski napisał(-a):


Zgadzam się, że wiele osób kupuje smartwatche i uważa że nie potrzebują tradycyjnych zegarków. Moim zdaniem, problem ze smartwatchami polega na tym, że są stosunkowo drogie (vide: Apple Watch) i właściwie trzeba kupować nowy co 2-3 lata. Może kiedyś ci klienci którzy teraz kupują smartwatche siądą i policzą ile kasy ich kosztuje kupowanie ciagle nowych wersji. I wyjdzie im, że w ciągu 10 lat wydadzą tyle co na porządną Omegę, która pochodzi kilkadziesiąt lat i jeszcze dziecku można takową przekazać. A kto chciałby w 2045 roku Apple Watcha sprzed 30 lat?
 

 

 

Dokładnie tak, wiele moich znajomych ma Smartwatcha i jeden elegancki zegarek w cenie do 1000 złotych. Zakładają go od święta i nie potrzebują nic lepszego. No niestety, tak to jest z technologią, 5 lat to raczej maks, nawet w przypadku wysokich modeli Garmina czy AW. Tutaj wychodzi właśnie główna różnica pomiędzy zegarkiem prestiżowym, na lata a Smartwatchami. Chociaż nie zapominajmy, że taką Omegę czy Rolexa też trzeba co parę lat serwisować i raczej nie należy na tym oszczędzać. Jednak w tym przypadku absolutnie nie mogą być alternatywne, a co najwyżej komplementarne. Jednak działa to też w drugą stronę, Omega jak narazie nie poinformuje Cię o zbyt wysokim tętnie, ani nie wezwie pomocy jak upadniesz i nie będziesz się ruszał.

 

Trochę odbiegliśmy od tematu wątku, ale dyskusja tutaj jest co najmniej interesująca ;) 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, ze obecne smarwatch’e nie są smart, w związku z czym wydawanie 400 euro na taki gadżet na dłuższe metę nie ma sensu. Sytuacja się zapewne zmieni, gdy urządzenia będą w stanie przewidzieć atak serca z dużym wyprzedzeńiem i w konsekwencji uratowac ludzkie zycie. A to już jest funkcja, za ktora warto zapłacić, zwłaszcza jak się ma 50-60 lat i więcej. Nie kupujemy zegarka tylko serwis i nie interesuje nas, ze po 2 latach trzeba kupić nowy smartwatch.
No, ale kto wie może Rolex ma wpłatach wyposażyć DJ41 w taki gadżet, spiąć to z chmura po 5G/6G. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Walezy napisał(-a):

Prawda jest taka, ze obecne smarwatch’e nie są smart, w związku z czym wydawanie 400 euro na taki gadżet na dłuższe metę nie ma sensu. Sytuacja się zapewne zmieni, gdy urządzenia będą w stanie przewidzieć atak serca z dużym wyprzedzeńiem i w konsekwencji uratowac ludzkie zycie. A to już jest funkcja, za ktora warto zapłacić, zwłaszcza jak się ma 50-60 lat i więcej. Nie kupujemy zegarka tylko serwis i nie interesuje nas, ze po 2 latach trzeba kupić nowy smartwatch.
No, ale kto wie może Rolex ma wpłatach wyposażyć DJ41 w taki gadżet, spiąć to z chmura po 5G/6G. 

 

Nie do końca zgodzę się z tym, że to nie ma sensu na dłuższa metę. Mnie kiedyś Apple Watch trochę "uratował", wyświetlił alert o zbyt szybkiej pracy serca, umówiłem wizytę u kardiologa i faktycznie okazało się, że mam mały problem z układem sercowym, na szczęście nic poważnego, ale muszę się na to leczyć i dbać o siebie ;) I niestety, nawet nie jestem w połowie do 60tki.

 

Teraz w najnowszych modelach masz jednoimpulsowe EKG i chociaż nijak się ma do prawdziwego, to również słyszałem historię o tym, że komuś pomogło we wczesnym wykryciu wady serca. Widząc rozwój technologii, to myślę, że w ciągu najbliższych 5 lat smart zegarki będą w stanie monitorować znacznie więcej parametrów zdrowotnych i to według mnie mogą być funkcje, które dla wielu będą decydowały o przewadze Smartwatchy nad zegarkiem klasycznym. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Walezy napisał(-a):

Apparently, the strategy succeeded as Bloomberg reported that on 6 July 2022, Swatch Group CEO Nick Hayek confirmed that following the MoonSwatch announcement, sales of Omega Speedmaster Moonwatch have increased by more than 50%.
https://iflwatches.com/blogs/news/moonswatch-boosts-moonwatch-sales 

 

Stronę- dwie temu już było to cytowane.

 

Wszystko pięknie, tylko nie wiemy jaki udział miał w tym moonswatch ostatecznie, skoro znaczne wzrosty za ostatni rok nie dotyczyły tylko speedmastera, tylko wielu form i całej branży.

 

https://ch24.pl/z-branzy-eksport-zegarkow-w-2022-roku-solidny-wzrost-i-rekordowe-wyniki/

 

Nawet eksport do Polski pikował:

https://ch24.pl/z-branzy-eksport-szwajcarskich-zegarkow-do-polski-w-2022-roku-z-dwucyfrowym-wzrostem/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, jezyk10 napisał(-a):


Faktycznie, z tego co się doszukałem informacji, to Speedmaster w wersji Moonwatch zanotował 50% wzrostu sprzedaży, a reszta z tej linii jest na dwucyfrowych wzrostach, bez dalszych szczegółów. 
 

Żeby mieć pełniejszy obraz, trzeba by było wziąć konkurencyjny model z innej marki i zobaczyć jaki wzrost zanotowała konkurencja, to dałoby trochę większy obraz rynku. Dodatkowo kwestia jak wyglada wykres sprzedaży Speedmastera, czy był stabilny, spadający, czy rosnący. Na ile do samego wzrostu nałożył się również ogólny szał na zakupy drogich zegarków, który ogarnął cały świat. 

 

Również o tym pisałem, dzięki za podzielenie się linkami ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minutes ago, StaryWilk said:

Stronę- dwie temu już było to cytowane.

 

Wszystko pięknie, tylko nie wiemy jaki udział miał w tym moonswatch ostatecznie, skoro znaczne wzrosty za ostatni rok nie dotyczyły tylko speedmastera, tylko wielu form i całej branży.

 

https://ch24.pl/z-branzy-eksport-zegarkow-w-2022-roku-solidny-wzrost-i-rekordowe-wyniki/

 

Nawet eksport do Polski pikował:

https://ch24.pl/z-branzy-eksport-szwajcarskich-zegarkow-do-polski-w-2022-roku-z-dwucyfrowym-wzrostem/

 

Wzrost dotyczy nie ilości a wartości sprzedaży: „W 2022 roku eksport zegarków mechanicznych spadł o 335 000 sztuk (-5,3%), ale wartościowo nastąpił wzrost o 11,5%”

 

Informacje Omegi mówią o 50% zwiększeniu ilości sprzedanych Spoedmaster’ow, a nie ich monetarnej wartości całkowitej.

 

 

Edytowane przez Walezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minutes ago, StaryWilk said:

Zgadza się. Masz rację, ale na moje pytanie też nie daje to odpowiedzi. ;)

 

Tu jeszcze artykuł o Swatch group.

https://monochrome-watches.com/industry-news-swatch-group-2022-sales-are-up-but-at-a-slightly-slower-rhythm-than-industry/

 

Mowimy tu o sprzedaży jednego modelu zegarka Spoedmaster’ow  i jak na to miał wpływ to co zrobili z Moonswatch. Nie możemy oczekiwac, ze sukces tego jednego modelu będzie miał wyrazisty wpływ na wyniki finansowe całej Swatch Group. 
Ile modeli zegarków wchodzi w skład całej rodziny? 1000? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.