Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TomekSadowski

Omega Geneve cal.1030 złoto 14k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Interesuje mnie ta Omega.
https://www.chrono24.pl/omega/geneve-cal1030-gold-14k--id9636464.htm

Wydaje mi się że stan zachowania jest przyzwoity, mimo tego że koronka wyglada na sfatygowaną. Szkiełko zdaje się, tez nie jest oryginalne(brak sygnatury omega)

 

Czy ten zegarek budzi jakieś podejrzenia?

 

Czy w tym budżecie można znaleźć bardziej ciekawego i pewnego ( założenia to złoty mały zegarek vintage z naciągiem manualnym w możliwe jak najlepszym stanie -niekoniecznie omega )?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza jakby byla malowana

koronka do wymiany

chyba jeden ze słabszych mechanizmow

w tej cenie spokojnie znajdziesz ciekawszy model

zerknij do dzialu sprzedam albo odezwij sie do forumowicza hil2

Edytowane przez CIESLUT

OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Tarcza tez wzbudziła moje podejrzenia dlatego poprosiłem o filmik.

 

 

Koleaga Hill ma kilka ciekawych rzeczy które by mnie potencjalnie interesowały. Niestety sam sobie jeszcze nie odpowiedziałem na pytanie co myśle o „odnowionych” tarczach w starych zegarkach i czy je akceptuje. Czy renowacja zawsze oznacza bezczelne przemalownie całej tarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, TomekSadowski napisał(-a):

Czy renowacja zawsze oznacza bezczelne przemalownie całej tarczy?

W zasadzie tak. Na końcowy efekt wpływa zwykle  stopień "bezczelności" ( profesjonalizmu).

Edytowane przez rink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, rink napisał(-a):

W zasadzie tak. Na końcowy efekt wpływa zwykle wpływa stopień "bezczelności" ( profesjonalizmu).


no cóż….o ile przy zegarkach stosunkowo młodych (lata 70-te wzwyż) mnie to trochę mierzi - to przy starszych czasomierzach będę musiał ten fakt zaakceptować  i szukać dobrze wykonanej roboty.

 

 

Wpadło mi w oko coś takiego: lata 30-te czyli bardzo vintydż. Tarcza pewnie malowana ale robota wyglada estetycznie.

 

Nie wiem nic natomiast na temat tego werku

 

http://www.ezra.pl/index.php?id_product=618&id_product_attribute=0&rewrite=zloty-szwajcarski-zegarek-longines-z-lat-30-tych-xx-wieku&controller=product

Edytowane przez TomekSadowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tragedia. 

 

Koperta lata 50 raczej, wskazówki nie wiadomo od czego, tarcza fatalna. 

 

Zegarki vintage to temat skomplikowany, jak się na tym nie znasz to tylko utopisz. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu trochę też trzeba zauważyć że niestety zegarek Vintage w oryginalnym stanie nie będzie tani bo to w parze nie idze. Jak widać przy Longinesie ta "wycen/ocena" rzeczoznawcy jest troche słaba. W mojej ocenie nie jest chamską renowacja tarczy nawet jak jest pomalowana całą pod warunkiem że została pomalowana  w tej samej tonacji i napisy. Ale trzeba też zrozumieć druga stronę jeśli są jakkolwiek kropki patyny na tarczy to na zdjęciach wychodzą parę razy większe (rysy też) No i sprzedający musi podjąć decyzję sprzedać taniej (bo miłośników oryginalnego stanu z patyną jest mało) lub zrobić zegarek po renowacji który z np czarną tarczą lub niebieską sprzeda się szybko i drożej z kolei kupujący powinien się zastanowić czy chce zegarek kolekcjonerski czy użytkowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.