Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Boogie

v7750 - zbyt luźne nastawianie godziny

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam troche przygód z moim Chronoswiss Chrono z 7750,

po przeglądzie ma bardzo duży luz przy nastawianiu godziny - wciskając koronkę, nie ma mowy, by wskazówka minutowa nie odskoczyła troche podczas tej czynności.

Zegarmistrz twierdzi, że taki luz międzyzębny jest poprawny, bo inaczej nie dałoby sie nastawić godziny.

Przed przeglądem tego luzu nie było.

W związku z tym mam pytanie, czy w 7750 jest jakiś grząski punkt z nastawieniem godziny ? Czy może mój Chronoswiss był brudny w środku i stąd nie miał owego luzu ????

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem ML z V7750 to nie miałem takiego problemu. Zegarek był od nowości przez 2 lata u mnie.


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Boogie napisał(-a):

Cześć,

Mam troche przygód z moim Chronoswiss Chrono z 7750,

po przeglądzie ma bardzo duży luz przy nastawianiu godziny - wciskając koronkę, nie ma mowy, by wskazówka minutowa nie odskoczyła troche podczas tej czynności.

Zegarmistrz twierdzi, że taki luz międzyzębny jest poprawny, bo inaczej nie dałoby sie nastawić godziny.

Przed przeglądem tego luzu nie było.

W związku z tym mam pytanie, czy w 7750 jest jakiś grząski punkt z nastawieniem godziny ? Czy może mój Chronoswiss był brudny w środku i stąd nie miał owego luzu ????

 

Jest za luźny tzw ćwiertnik - trzeba rozebrać mechanizm i dostać się pod tarczę - potem albo zacisnąć jeśli siię da lub wymienić ćwiertnik 

Miałem tak w kilku zegarkach (luz) i zawsze było to to samo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Paweł Bury. napisał(-a):

Jest za luźny tzw ćwiertnik - trzeba rozebrać mechanizm i dostać się pod tarczę - potem albo zacisnąć jeśli siię da lub wymienić ćwiertnik 

Miałem tak w kilku zegarkach (luz) i zawsze było to to samo 

dzieki za informację o ćwiertniku,

Czy to oznacza, że przy przeglądzie, przy demontażu, ćwiertnik "dostał" luzów, których wcześniej nie miał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Boogie napisał(-a):

dzieki za informację o ćwiertniku,

Czy to oznacza, że przy przeglądzie, przy demontażu, ćwiertnik "dostał" luzów, których wcześniej nie miał ?

Technicznie jak się to odbywa to nie wiem - najlepiej podejść gdzieś z tym zegarkiem do majstra.

Skoro wcześniej nie było luzu a teraz jest to coś poszło nie tak 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan zegarmistrz opowiada bajki. Mam kilka zegarków z 7750 i nic takiego nie występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, goral_ napisał(-a):

Pan zegarmistrz opowiada bajki. Mam kilka zegarków z 7750 i nic takiego nie występuje.

no właśnie zdałem sobie z tego sprawę, że on po prostu nie ogarnia serwisu tego mechanizmu, twierdzą, że tak było od zawsze....

Trwa to juz wszystko ponad 4 miesiące i nie wiem co z tym zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienić majstra. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za zegarmistrz, który nie potrafi skasować luzu na ćwiertkiku ( jeżeli to ćwiertnik)

Jeżeli nie wie jak się ten luz pojawił i czy jest OK, to najproście sprawdzić to bez zalożonej tarczy... iw ówczas będzie jasne "what the Hell"


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarmistrz z Pruszkowa odmawia usunięcia wady, tak ma być i już.

Znacie w Wiwie zegarmistrza, który jest przy okazji biegłym sądowym ?

Tematu nie odpuszczę i chce żeby zegarek był ponownie sprawny, tym bardziej poprawiali już kilka rzeczy, kilka razy, i zdecydowanie nie radzą sobie z serwisem zegarków mechanicznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boogie, jesteś z Pruszkowa że oddajesz zegarki tutaj? 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, eye_lip napisał(-a):

Boogie, jesteś z Pruszkowa że oddajesz zegarki tutaj? 

nie jestem, akurat przy okazji tam byłem i postanowiłem oddać na przegląd, niby nic wielkiego, niby....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.06.2022 o 19:46, Boogie napisał(-a):

Zegarmistrz z Pruszkowa odmawia usunięcia wady, tak ma być i już.

Znacie w Wiwie zegarmistrza, który jest przy okazji biegłym sądowym ?

Tematu nie odpuszczę i chce żeby zegarek był ponownie sprawny, tym bardziej poprawiali już kilka rzeczy, kilka razy, i zdecydowanie nie radzą sobie z serwisem zegarków mechanicznych.

 

Biegły sądowy nie wyda opinii na Twoje prywatne zlecenie. W każdym razie nie podpisze się pod nią jako biegły sądowy.


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Anansi napisał(-a):

 

Biegły sądowy nie wyda opinii na Twoje prywatne zlecenie. W każdym razie nie podpisze się pod nią jako biegły sądowy.

oczywiście tak,

bardziej mi chodzi po prostu o biegłego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle że ten zegarmistrz nie przejmie się opinią biegłego sądowego czy jakiegokolwiek innego. Po prostu nie umiem tego zrobić żeby było inaczej i będzie sie upierał że tak ma być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy koledzy nie umieją odróżnić zegarmistrza od wymieniacza baterii. Zaniósłbym zegarek do zegarmistrza i po temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu, czy w W-wie jest jakiś zegarmistrz posiadający autoryzacje ze SwatchGroup, który to by niejako z namaszczenia mógł sie zająć moim VJ7550 ?

 

Poprzedni zegarmistrz zobowiązał sie zwrócić koszt doprowadzenia zegarka do ładu, jeśli zajmie sie nim ktoś, kto ma namaszczenie do tych mechanizmów.

Zegarek okazuje sie nie jest sprawny, chronograf nie przerzuca prawidłowo godzin i minut....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma autoryzacja Swatch Group  do naprawy prostego mechanizmu VJ? 

Odpowiadając na pytanie np zegarmistrz we Wrzecionie Czasu. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.