Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
softshell

Budzisz się i masz do wyboruu...

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, softshell napisał(-a):

Niekoniecznie. Kolekcja to zbiór przedmiotów tego samego typu, jednak zbiór ten nie jest określony żadną wartością, stąd też jeden przedmiot może być uznany za zbiór nawet jeśli nie tworzy on mnogości wynikających z pojęcia samego zbioru :)

Przeczytaj swój wpis i zobacz że sam używasz sam liczby mnogiej ‚przedmiotów’. Jeżeli jest to zbiór przedmiotów tego samego typu, gromadzonych zwykle z powodu ich wartości (artystycznej, historycznej itp.) to jak jeden egzemplarz ,osę stanowić kolekcję? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, beniowski napisał(-a):

Przeczytaj swój wpis i zobacz że sam używasz sam liczby mnogiej ‚przedmiotów’. Jeżeli jest to zbiór przedmiotów tego samego typu, gromadzonych zwykle z powodu ich wartości (artystycznej, historycznej itp.) to jak jeden egzemplarz ,osę stanowić kolekcję? 

Jeżeli zaczynasz kolekcję od jednej sztuki i zamierzasz kupować kolejne sztuki, to ta pierwsza jest zaczątkiem kolekcji i - zważywszy, ze kolekcja będzie uzupelniana o drugą i następne sztuki - to masz kolekcję, choc na jej początku 🙂

Ja wstawiłem na forum ostatnio foto dwóch zegarków i napisałem, ze to mogłaby być moja kolekcja. Dostałem OPR, że dwa to nie kolekcja, więc od ilu sztuk ma się kolekcję? 🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, szuwi napisał(-a):

Jeżeli zaczynasz kolekcję od jednej sztuki i zamierzasz kupować kolejne sztuki, to ta pierwsza jest zaczątkiem kolekcji i - zważywszy, ze kolekcja będzie uzupelniana o drugą i następne sztuki - to masz kolekcję, choc na jej początku 🙂

Ja wstawiłem na forum ostatnio foto dwóch zegarków i napisałem, ze to mogłaby być moja kolekcja. Dostałem OPR, że dwa to nie kolekcja, więc od ilu sztuk ma się kolekcję? 🙂

 

Zwróć uwagę co napisał @softshell, a mianowicie że chce zbudować jednozegarkową kolekcję, a nie rozpocząć budowę kolekcji od pierwszego zegarka. Ja więc odnosiłem do takiej koncepcji kolekcji😄.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, beniowski napisał(-a):

Zwróć uwagę co napisał @softshell, a mianowicie że chce zbudować jednozegarkową kolekcję, a nie rozpocząć budowę kolekcji od pierwszego zegarka. Ja więc odnosiłem do takiej koncepcji kolekcji😄.

Gwoli wyjaśnienia, napisałem wcześniej całkowicie świadomie i jednoznacznie jak można interpretować pojęcie "kolekcji". Przypomnę: można termin ten uznać jako zbiór przedmiotów, przy założeniu, że zbiór ten również może składać się z 1 elementu. Sama kolekcja nie stanowi jedynie wielości przedmiotowej i w żaden sposób zbiór ten nie jest określony żadną liczbą, cyfrą lub jej wielokrotnością. Nie może tak być, bowiem pojęcie to byłoby zbyt wieloznaczne i nieprecyzyjne. W matematyce mamy również zbiory puste (ot taka logika), ale wykluczam tutaj takie zbiory, bo w sumie poza forum znalazłoby się więcej takich kolekcjonerów. ;)

 

Dodam, że w krajach anglosaskich funkcjonuje pojęcie: "one watch collection" i nikogo to nie dziwi. Mówimy tutaj o minimalizmie. Są przecież osoby ceniące sobie każdy element swojej bogatej kolekcji (co bardzo szanuję), ale równie ciekawym jest fakt (co szanuję równie mocno), w którym z sentymentem, pieczołowitością i uznaniem pielęgnuje się rzecz/przedmiot tylko dlatego, że jest jedno i niepowtarzalne. Mam np. ulubione pióro i pozbyłem się dotychczasowych, bo to jedno jest doskonałe dla mnie w swej niedoskonałości. Czy stanowi ono jednoelementową kolekcję? Oczywiście. Miałem inne, używałem, ale nie dały mi one tyle radości, co to obecne. Z zegarkami jest podobnie, mam już zegarki, ale nie stanowią one kolekcji, a jedynie zbiór przedmiotów, dlatego, że nie powodują u mnie efektu wow. Są, bo kiedyś budziły więcej emocji, ale teraz to jedynie przedmioty należące do tej samej grupy, posiadające zespół podobnych (może nawet zbieżnych) cech i funkcji.

 

Czy szukam swojego zegarkowego Graala? Oczywiście, jak pewnie każdy, tutaj niech rzucą pierwsi kamień ci, którzy do tego nie robią ;). Ale sami wiecie jak długa i kosztowna to podróż, dlatego założyłem ten temat: by nieco się zainspirować, posłuchać głosów mądrzejszych i bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym wybrać tylko jeden, to miałbym dylemat - Hydroconquest L3.781.4.56.9, czy Certina C038.462.16.037.00. A jak można wybrać dwa, to wybieram te dwa. :D

Odkąd je mam, to prawie nic mi się nie podoba na tyle, żeby chcieć kupić choćby na chwilę, by ponosić i odsprzedać. Nawet złapałem się kilka razy na tym, że jak założę coś innego, to w ciągu dnia myślę o tym, by jak najszybciej wrócić do domu i założyć wspomnianą Certinę lub Longinesa.

 

A jak można wybrać trzy, to jeszcze bym dołożył Alpinę Startimer AL-525G4TS6. :D

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną to Omega SMP. Budzę się z nią od roku i nie mam ochoty na żadne zmiany.


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Jogi napisał(-a):

Jeśli miałbym wybrać tylko jeden, to miałbym dylemat - Hydroconquest L3.781.4.56.9, czy Certina C038.462.16.037.00. A jak można wybrać dwa, to wybieram te dwa. :D

Odkąd je mam, to prawie nic mi się nie podoba na tyle, żeby chcieć kupić choćby na chwilę, by ponosić i odsprzedać. Nawet złapałem się kilka razy na tym, że jak założę coś innego, to w ciągu dnia myślę o tym, by jak najszybciej wrócić do domu i założyć wspomnianą Certinę lub Longinesa.

 

A jak można wybrać trzy, to jeszcze bym dołożył Alpinę Startimer AL-525G4TS6. :D

Bardzo ładne zegarki, cała trójka bez wyjątku. Z HC tak mam, że regularnie przeglądam i czytam coś na temat tego zegarka. Myślami wracam, sercem tęsknię ;)

1 godzinę temu, Teufel26 napisał(-a):

Na chwilę obecną to Omega SMP. Budzę się z nią od roku i nie mam ochoty na żadne zmiany.

Perfekcja. Aż serce załomotało szybciej jak odświeżyłem sobie wygląd tej Omegi. Przepiękna, gratuluję! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.