Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Mikas

Sprzedaż na olx

Rekomendowane odpowiedzi


Hej. Mam kupca z olx na mojego Luminoxa który jest także na naszym bazarku. Kupiec chce zdjęcie paragonu i moje dane(Imię, nazwisko i adres). Dziwne troszkę bo chce dokonać zakupu przez olx wiec moje dane są mu zbędne. No i kontaktuje sie tylko smsowo. Czy wchodząc w posiadanie zdjęć i danych o jakie prosi może mi wykręcić jakiś wałek? Czy to poprostu obawa o zgodność przedmiotu z opisem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez przesyłkę olx I będzie beż problemu i dla ciebie i dla niego .pieniądze wpłaci na olx odbierze paczkę olx prześlę Ci kasę. Ja na olx nie bawię się już w nic innego .tylko przesyłka olx w jedną i drugą stronę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wez przesyłkę olx I będzie beż problemu i dla ciebie i dla niego .pieniądze wpłaci na olx odbierze paczkę olx prześlę Ci kasę. Ja na olx nie bawię się już w nic innego .tylko przesyłka olx w jedną i drugą stronę. 
Zegarek mam wystawiony z przesyłką olx. Martwią mnie tylko prośby o fotki paragonu itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paragon OK, ale po co mu dane osobowe? Co w ten sposób chce zweryfikować? Moim zdaniem zupełnie zbyteczne żądanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpuść

on jest z Polski?

zazwyczaj chcą dane sprzedającego aby sporządzić lewy dowód wpłaty

chyba że nie chce kupić a ma podobny uszkodzony zegarek i skorzystać z twojej gwarancji :)

ja nigdy nie pokazywałem danych zakupowych zegarków- tylko przy odbiorze albo wsadzałem do przesyłki i odbiorca zobaczył sobie dopiero po otrzymaniu paczki

Edytowane przez CIESLUT

OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, CIESLUT napisał(-a):

chyba że nie chce kupić a ma podobny uszkodzony zegarek i skorzystać z twojej gwarancji

Jest aż tak ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odpuść
on jest z Polski?
zazwyczaj chcą dane sprzedającego aby sporządzić lewy dowód wpłaty
chyba że nie chce kupić a ma podobny uszkodzony zegarek i skorzystać z twojej gwarancji
ja nigdy nie pokazywałem danych zakupowych zegarków- tylko przy odbiorze albo wsadzałem do przesyłki i odbiorca zobaczył sobie dopiero po otrzymaniu paczki
Napisał że chce kupić przez olx więc ryzyko dla mnie małe. Napiszę mu że danych nie podam, a zdjęcie paragonu mu wyślę ale zakryję np nr transakcji żeby nie mógł z niego skorzystać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakryj połowę paragonu karteczką z imieniem/nickiem aby potrzebne dane były niekompletne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak koledzy piszą wyżej. Tylko cześć paragonu wyślij, absolutnie nie całego i bez danych osobowych. Ostatnio jest masa wyłudzeń, nawet na FB i grupkach zegarkowych.

Kolega przesłał potencjalnemu kupującemu fotki swojego zegarka, a ten za chwilę wystawił ogłoszenie, z tymi zdjęciami, jako swój 😵


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem tylko część paragonu i facet kupił z wysyłką olx. Nagram proces pakowania łącznie z włożeniem paczki do paczkomatu i mam nadzieję że będzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.06.2022 o 10:06, Mikas napisał(-a):

Wysłałem tylko część paragonu i facet kupił z wysyłką olx. Nagram proces pakowania łącznie z włożeniem paczki do paczkomatu i mam nadzieję że będzie ok

hmm, ale nagrywanie procesu pakowania nic nie zabezpiecza, gdyż zawsze mogłeś go wypakować po wyłączeniu kamery..... juz o tym myślałem, gdyż miałem tak kiedyś na OLX,, wysłałem Seiko Sporturę to kolesia, ten odebrał paczkę i wysyła mi foto, że paczka pusta..... no kufa, aż ze mnie pociekło, fakt, zegar nie za 20 koła tylko za 2, ale mimo wszystko, jednak za 5 minut dostaję drugą fotę, że to żart a zegar super. No debil ten kupujący :) ... a dodam jeszcze, ze był obcokrajowcem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm, ale nagrywanie procesu pakowania nic nie zabezpiecza, gdyż zawsze mogłeś go wypakować po wyłączeniu kamery..... juz o tym myślałem, gdyż miałem tak kiedyś na OLX,, wysłałem Seiko Sporturę to kolesia, ten odebrał paczkę i wysyła mi foto, że paczka pusta..... no kufa, aż ze mnie pociekło, fakt, zegar nie za 20 koła tylko za 2, ale mimo wszystko, jednak za 5 minut dostaję drugą fotę, że to żart a zegar super. No debil ten kupujący  ... a dodam jeszcze, ze był obcokrajowcem. 
Dlatego pakowałem w samochodzie przed paczkomatem. Żona nagrywała cały czas moje ręce i na tym samym nagraniu otworzyłem paczkomat kodem z olx włożyłem paczkę i zamknąłem drzwi. Nawet nagrałem zmianę statusu na "nadana w paczkomacie". Chyba nie powinno być wątpliwości. Może lekka przesada jak na zegarek za 1300zł, ale dla mnie to nie grosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Mikas napisał(-a):
W dniu 17.06.2022 o 12:53, KobyS0 napisał(-a):
hmm, ale nagrywanie procesu pakowania nic nie zabezpiecza, gdyż zawsze mogłeś go wypakować po wyłączeniu kamery..... juz o tym myślałem, gdyż miałem tak kiedyś na OLX,, wysłałem Seiko Sporturę to kolesia, ten odebrał paczkę i wysyła mi foto, że paczka pusta..... no kufa, aż ze mnie pociekło, fakt, zegar nie za 20 koła tylko za 2, ale mimo wszystko, jednak za 5 minut dostaję drugą fotę, że to żart a zegar super. No debil ten kupujący emoji4.png ... a dodam jeszcze, ze był obcokrajowcem. 

Pokaż więcej  

Dlatego pakowałem w samochodzie przed paczkomatem. Żona nagrywała cały czas moje ręce i na tym samym nagraniu otworzyłem paczkomat kodem z olx włożyłem paczkę i zamknąłem drzwi. Nawet nagrałem zmianę statusu na "nadana w paczkomacie". Chyba nie powinno być wątpliwości. Może lekka przesada jak na zegarek za 1300zł, ale dla mnie to nie grosze

 

 

Ale się czasy zmieniły.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
 
Ale się czasy zmieniły.....
Też nad tym ubolewam. Wolałbym, aby wszyscy byli uczciwi, ale niestety tak nie jest. Cwaniactwo wyszło po za wszelkie ramy i trzeba się zabezpieczać jak się da. Sam kupiłem jakieś pół roku temu bambino w stanie "jak nowy" i okazał się mieć ryski na szkle. Przesyłka Olx I ich śmieszna ochrona nic nie pomogła. Nie mogłem oddać zegarka bo na uszkodzenia to nie działa. Absurd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale Panowie i Panie, tak sobie myślę, i wymyśliłem, przecież prawo w RP działa na korzyść oskarżonego, wszystkie kwestie które nie mogą zostać wyjaśnione w dostateczny sposób, są rozstrzygane na korzyść oskarżonego, więc to odbiorca musi udowodnić, że np. otrzymał pustą paczkę, paczkę bez zegarka, tylko ciekawe jak to zrobi, musiałby prawdopodobnie nagrywać film z jej odbioru i otwierania, jak Kolega wyżej..... ale również i to jest do podważenia, więc chwilowo jest jeszcze bezpiecznie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam wystawiłem zegarki na OLX i tak sobie myślę, co będzie, jak ktoś sobie ponosi 2 dni nówkę i odda, bo powie że noszona? Trochę się tego boję, mam na myśli przesyłkę OLX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się boisz, nie korzystaj, prosta rada🤠


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, eye_lip napisał(-a):

Jak się boisz, nie korzystaj, prosta rada🤠

Cóż, tyle się tu naczytałem o przekrętach 😉 Swoją drogą to przykre, że tak ludzie kombinują...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to sprzedałem Luminoxa temu facetowi który prosił o zdjęcia kwitów itp i wszystko ok. Może powinniśmy bardziej ufać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że kupując zegarek mam prawo znać dane sprzedającego i nie widzę niczego podejrzanego w tym, że kupujący chce je znać. Ale jeśli nie chce kolega ich podać, nie musi sprzedać temu właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani czy olx zapewnia bezpieczne zakupy w przypadku zegarków? Chodzi mi o to, że sprzedający może wysłać zegarek, który nie odpowiada faktycznemu opisowi nt. jakości i co wtedy można zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapewnia, w praktyce nic. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Ochrona kupującego na olx (z ich przesyłką) ogranicza się w praktyce do tego, że jak sprzedający nie wyśle, to zwrócą kasę. I jeszcze jak paczka przyjdzie pusta, to może coś się zdziała. Natomiast jak coś jest z towarem nie tak, to lipa. Próbujesz zgłosić, to system wywala błędy... Mi było szkoda zdrowia, jak miałem tę przyjemność, bo zakup był za cenę flaszki.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dość, że OLX nie chroni kupującego, to dodatkowo nie chroni też sprzedawcy ;)

Jest opisanych sporo przypadków oszustw, gdzie kupujący pisze do OLX, że paczka przyszła rzekomo pusta (ma tam niby jakieś ślady ingerencji) i sprzedawca zostaje bez kasy i przedmiotu... ;) 

 

https://antyweb.pl/pakiet-ochronny-olx-oszustwa

https://blog.olx.pl/2021/08/06/pakiet-ochronny-nowa-funkcja-olx/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, prz1 napisał(-a):

Nie dość, że OLX nie chroni kupującego, to dodatkowo nie chroni też sprzedawcy ;)

Jest opisanych sporo przypadków oszustw, gdzie kupujący pisze do OLX, że paczka przyszła rzekomo pusta (ma tam niby jakieś ślady ingerencji) i sprzedawca zostaje bez kasy i przedmiotu... ;) 

 

https://antyweb.pl/pakiet-ochronny-olx-oszustwa

https://blog.olx.pl/2021/08/06/pakiet-ochronny-nowa-funkcja-olx/

 

2 godziny temu, oszolom napisał(-a):

Potwierdzam. Ochrona kupującego na olx (z ich przesyłką) ogranicza się w praktyce do tego, że jak sprzedający nie wyśle, to zwrócą kasę. I jeszcze jak paczka przyjdzie pusta, to może coś się zdziała. Natomiast jak coś jest z towarem nie tak, to lipa. Próbujesz zgłosić, to system wywala błędy... Mi było szkoda zdrowia, jak miałem tę przyjemność, bo zakup był za cenę flaszki.

 

4 godziny temu, eye_lip napisał(-a):

Nie zapewnia, w praktyce nic. 

Bardzo Wam Panowie dziękuję za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.