Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
emiel

Klub miłośników Orient Star

Rekomendowane odpowiedzi

OSy dwa :)

IMG_20230208_135800.jpg


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olimpic 1964 mierzony dziś, robi bardzo pozytywne wrażenie mimo że nie przepadam za zegarkami innych marek, w których wskazówki choć odlegle przypominają te w roleksie.

 

IMG_20230210_190350.thumb.jpg.0f315322e63b37cf559c930e027e76b3.jpg

 

Jedyne do czego bym się przyczepił to szerokość bransolety, albo to że uszy są zbyt wąskie. Ale to raczej drobnostka.

 

Edytowane przez Kobuz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.02.2023 o 15:59, AK&AK napisał(-a):

OSy dwa :)

IMG_20230208_135800.jpg

Witam. Mam już parędziesiąt zegarków i ani jednego  Orienta. Widzi mi się ten po lewej , jaki to model i jaki mechanizm polecacie ?

Myślę o takim z Power Reserve 50 h no i możliwie jak najlepszej wersji w sensie dokładności chodu , wykonania , opinii użytkowników.  No i nie nurek , ja jestem w takim wieku że zanurzyć to ja się mogę już tylko w smutku. Pozdr. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, seiko5m42 napisał(-a):

Witam. Mam już parędziesiąt zegarków i ani jednego  Orienta. Widzi mi się ten po lewej , jaki to model i jaki mechanizm polecacie ?

Myślę o takim z Power Reserve 50 h no i możliwie jak najlepszej wersji w sensie dokładności chodu , wykonania , opinii użytkowników.  No i nie nurek , ja jestem w takim wieku że zanurzyć to ja się mogę już tylko w smutku. Pozdr. 

Polecam takiego, akurat mam na sprzedaż 😁

IMG_20230212_093651.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, seiko5m42 napisał(-a):

Witam. Mam już parędziesiąt zegarków i ani jednego  Orienta. Widzi mi się ten po lewej , jaki to model i jaki mechanizm polecacie ?

Myślę o takim z Power Reserve 50 h no i możliwie jak najlepszej wersji w sensie dokładności chodu , wykonania , opinii użytkowników.  No i nie nurek , ja jestem w takim wieku że zanurzyć to ja się mogę już tylko w smutku. Pozdr. 

Witaj. Ten po lewej to jeden z trzech braci (jest jeszcze biały i czarny). Galeria mojego egzemplarza i kuzynów tutaj:

Odchyłki dobowe wynoszą kilka sekund (dawien dawno nie sprawdzałem) i nie są problemem. Wykończenie zegarka na duży plus. Cena też (i to nawet obecna). Szczerze polecam. Dla mnie to zegarek "podstawowego zastosowania". Plus za bransoletę z zapięciem z mikroregulacją.

Tutaj linki do SW - nagrywają bardzo dobre filmiki ukazujące detal:

https://www.seriouswatches.com/collections/orient-star/products/orient-star-re-au0005l00b

https://www.seriouswatches.com/collections/orient-star/products/orient-star-re-au0006s00b

 

Zegarek zaproponowany przez Szymona w poście powyżej też rozważ. To WZ0071DJ ze świetnym antyrefleksem. Bardzo fajny zegarek. 

 

@Kobuz bez mercedesów jest jeszcze RE-AU0502S (jasna tarcza).

Orient-Star-Diver-1964-1st-Edition-with-Silver-Dial-2.jpg


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 
Dawno nic nie kupowałem, kiedyś można było znaleźć orienty w dobrych cenach na wschodzie. Kiedyś kupowałem w dutyfreeisland, ale obecnie nie widzę tam nic ciekawego, Czy macie jakieś aktualne i sprawdzone sklepy ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć, 
Dawno nic nie kupowałem, kiedyś można było znaleźć orienty w dobrych cenach na wschodzie. Kiedyś kupowałem w dutyfreeisland, ale obecnie nie widzę tam nic ciekawego, Czy macie jakieś aktualne i sprawdzone sklepy ? 
Kiedyś... ale nie tak dawno, to dolar był po 3.2-3.4 zł:( Ja kupowałem na creationwatches.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mmaniek napisał(-a):

Kiedyś... ale nie tak dawno, to dolar był po 3.2-3.4 zł:( Ja kupowałem na creationwatches.

 

Pawda :) czasem nawet bez obciążeń przychodziły... dzięki za te creationwatches, 130E za Nowe Bambino V4, chyba na olx poszukam używki 😁jak doliczą VAT to trochę będzie boleć. 
Dzięki za podpowiedź. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Grzeg0rz napisał(-a):

 

Pawda :) czasem nawet bez obciążeń przychodziły... dzięki za te creationwatches, 130E za Nowe Bambino V4, chyba na olx poszukam używki 😁jak doliczą VAT to trochę będzie boleć. 
Dzięki za podpowiedź. 

Sprawdź jeszcze cenę w USD, wtedy była bardziej atrakcyjna, ale to już niewielka różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Dnlaie napisał(-a):

 

Bardzo przyjemny - nawet myślałem o zakupie kilka razy ale mam spore opory przed białą tarczą i "srebrnymi" wskazówkami...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Daito napisał(-a):

Bardzo przyjemny - nawet myślałem o zakupie kilka razy ale mam spore opory przed białą tarczą i "srebrnymi" wskazówkami...

Bardzo ładny-poluje na niego ale na OLX za około 2000zł nawet nie jeden dzień na ogłoszeniu 😢

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mój zegarek dziękuję Wam za komplementy (też bardzo go lubię i faktycznie - biały jest mega fotogeniczny).

Szaleństwo z tymi cenami, kiedyś był na Olx (używka) jakoś za 1400 (czy nawet mniej).

Ja swój sprowadziłem (nowy z autoryzowanego sklepu) z Francji za 1800 (a niebieski - z Holandii / za 2000)


Wszystko zależne jest od czasu, ostatecznie od Boga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to kiedyś? To nie jest przypadkiem w miarę świeży model (w sensie 3-4 lata temu wypuszczony)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Chorwat napisał(-a):

Jak to kiedyś? To nie jest przypadkiem w miarę świeży model (w sensie 3-4 lata temu wypuszczony)?

No tak,nie jest to staroć i właśnie pokazuje jak szybko cena leci do góry 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, sprawdziłem - że białasa kupiłem w kwietniu 2021r (niebieski niewiele wcześniej).

Cena była okazjonalna - 399 euro (na https://montre-automatique.com/produit/orient-star-50h-power-reserve-re-au0006s/).


Wszystko zależne jest od czasu, ostatecznie od Boga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.