Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
adf1985

Longines HydroConquest Ceramic 39mm vs 41mm

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Zastanawiam się nad tym, aby w przyszłości zrobić update mojego obecnego Divera Orient Kamasu II na coś z wyższej półki.

Moją uwagę przykuła marka Longines, która z tego co widzę, produkuje bardzo ładne zegarki, posiadające cechy produktu luksusowego w dość znośnej cenie.

 

Problem w tym, że niedawno byłem na przymiarce i nie mam pojęcia co zrobić. Z opinii internetowych, które przeczytałem już chyba wszystkie na naszych i zagranicznych forach wynika, że Conquest/HydroConquest mają dość dużą wartość l2l, a to oznacza, że ich zegarki raczej noszą się jako większe, niż rozmiar tarczy. Wszyscy więc, jak jeden mąż prawią, że 39mm jest najlepsze, 41mm jest dobre pod warunkiem, że ktoś ma bardzo dużą łapę, z kolei 43mm to ekstremum, które powstało tylko dla gigantów.

 

Konkrety:

U mnie nadgarstek to 18cm (jak pomiar robię na docisk) lub 18,4cm (jak przyciskam taśmę lekko). Dodatkowo najszersze miejsce na nadgarstku ma 5,8cm.

 

Tutaj zdjęcia z pomiaru wersji 39mm (niebieska tarcza) oraz 41mm (siwa tarcza):

3.thumb.jpg.0d031e000aeaf3ec41e6245a0dcca8a5.jpg4.thumb.jpg.dca8c266772f6145eb5e4a45517e528a.jpg

 

Wersja czarno-biała, żeby wykluczyć kolor:

3bw.thumb.jpg.e0b8fbe92800165024ab8eb70b7ed2e9.jpg4_2bw.thumb.jpg.188419b8704c753c7f789cd994c97402.jpg

 

 

Wydaje mi się, że wersja 39mm jest nieco za mała, zaś wersja 41mm nieco za duża :).

 

Liczbowo, l2l wersji 39mm to 46mm (79% szerokości nadgarstka), zaś wersji 41mm to 50mm (86% szerokości nadgarstka).

Według tych wszystkich zasad, których się naczytałem, l2l powinno wynosić 80-90% szerokości nadgarstka.

 

Co myślicie, który rozmiar lepiej pasuje? Oczywiście pomijamy kolor, bo jestem praktycznie pewien wersji kolorystycznej niebieskiej :).

 

Pozdrawiam

 

 

Edytowane przez adf1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzuć monetę.... :rolleyes:

 

P.S. I nie czytaj dyrdymałów co powinno być, a co nie.

Ma być przede wszystkim wygodnie i tak żeby Tobie się podobało.

Albo poszukaj innego - 40 mm. ;)

Edytowane przez Kuklik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz 41mm. Będziesz żałował jak weźmiesz 39. Klasyczny zegarek do garnituru = mały rozmiar ok, ale to jest diver :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na te fotki, bierz 41mm. Diver nie może być za mały. Tu moja wczorajsza przymiarka Doxy 42mm. Z góry niby wszystko pasuje, ale na tle sylwetki już mniej. 

20220625_194535-01.jpeg

20220625_201118-01.jpeg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu i oczekiwań. Diver - tool Watch musi być większy, dress - diver może być mniejszy. A najważniejsze to wziąć ten, w którym czujesz się lepiej. 
 

Mam podobny nadgarstek jak ty (18-18,5 cm) i mierzyłem HC 41 (39 jeszcze nie było) - świetny był choć duży, dla mnie na styk. Wersja na gumie to mniej stali i tam 41 leżało lepiej.

 

31A5C53A-60F4-49DB-9C47-620917634528.thumb.jpeg.33ba07f38529e925eadc30a8d718e973.jpeg
 

 

PS. @mario1971 ładnie Dosia leży, to ma być wygodny wakacyjniak ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie 41. Masz sporą łapę, 39 to sobie garnitura kup :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda 41 mm na nadgarstku prawie 19 cm, w dziennym świetle. 

 

c1_Photo_1656234222253_     1819f417fa1_3.jpg

 

c1_Photo_1656234258680_     1819f417eed_5.jpg

 

Częściej noszę go na pasku, niż na bransolecie, a pasek optycznie  pomniejsza ten zegarek.

Przymiarki robiłeś na bransoletach, więc zakładam, że w takiej konfiguracji chcesz kupić i nosić. Jakbyś jednak kiedyś chciał zamienić bransoletę na pasek, to warto wziąć i to pod uwagę. 

 

Swojego kupowałem, jak jeszcze nie było wersji 39, ale gdybym dzisiaj miał kupić, to ponownie wybrałbym wersję 41.

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie bardzo za odpowiedzi. Dodam tylko, ze jestem osobą taką minimalnie plus size, nosze zawsze XL i buty w rozmiarze 45. Moze brzmi to smiesznie, ale chodzi mi o to, ze na pewno nie jestem osobą drobną. Raczej leciutko ponad srednią. W skali od 1-100 dalbym sobie 53, jesli 50 byloby srednią :-). To tym bardziej mnie przekonuje do 41mm :-). Dzięki raz jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie Twój nadgarstek spokojnie "uniesie" rozmiar 41mm . To diver a nie garniturowiec, więc nic nie szkodzi jak jest trochę większy.

Przede wszystkim kieruj się tym, który lepiej Ci "usiadł" na nadgarstku i w którym rozmiarze czujesz się bardziej komfortowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Jogi napisał(-a):

Tak wygląda 41 mm na nadgarstku prawie 19 cm, w dziennym świetle. 

 

c1_Photo_1656234222253_     1819f417fa1_3.jpg

 

c1_Photo_1656234258680_     1819f417eed_5.jpg

 

Częściej noszę go na pasku, niż na bransolecie, a pasek optycznie  pomniejsza ten zegarek.

Przymiarki robiłeś na bransoletach, więc zakładam, że w takiej konfiguracji chcesz kupić i nosić. Jakbyś jednak kiedyś chciał zamienić bransoletę na pasek, to warto wziąć i to pod uwagę. 

 

Swojego kupowałem, jak jeszcze nie było wersji 39, ale gdybym dzisiaj miał kupić, to ponownie wybrałbym wersję 41.

Guma/pasek optycznie zmniejsza zegarek. 👍


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno mierzyłem HQ 41 mm na odrobine mniejszym nadgarstku i tez był ok.
Tak jak mówią koledzy - bierz ten, w którym dobrze się czujesz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie, zdecydowanie bierz 41. Divery rządzą się swoimi innymi prawami i powinny być większe, bo poprostu z punktu widzenia ich stylistyki lepiej wyglądają większe na nadgarstku😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Guma/pasek optycznie zmniejsza zegarek. 👍

 

Nie tylko zegarek...😉

Ale ciepełko powiększa...:rolleyes:

Zawsze w lecie będzie większy i odwrotnie w zimie. Takie prawa fizyki 😌

Przepraszam za dygresję, ale tak mi się staremu skojarzyło...:P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu / bo jak dla mnie - rozmiar 39 u @adf1985 wygląda książkowo, natomiast 41... jak miliony innych (z tendencją dzisiejszej 'mody' - za duże)

*sam mam nadgarstek 17 (szerokość ok 6) i uwielbiam mojego divera Certiny 38mm

 

IMG_20220623_104620_698 — kopia.jpg


Wszystko zależne jest od czasu, ostatecznie od Boga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie.

 

A sa jakies konkurencyjne cenowo i jakosciowo divery?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, adf1985 napisał(-a):

A sa jakies konkurencyjne cenowo i jakosciowo divery?

 

Całe mnóstwo. Na przykład Christopher Ward C60. Jest kod na 120 EUR zniżki albo za jakiś tydzień będzie sezonowa wyprzedaż.

https://www.christopherward.com/dive-watches

 

obraz.png.e4d9963323a135ac88a4f8a7366a4c19.pngobraz.png.56eed2b2f342c5b6c8c69cbf71e8a33e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę w opozycji gdyż moim zdaniem na zdjęciach lepiej wygląda wersja 39 mm. Diver wcale nie musi być duży... :) 

Edytowane przez rmickey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

39 mm, nie wiem skąd to przekonanie, że diver musi być duży.  Sam noszę 38 mm certine ds action i jest to jeden z najwygodniejszych zegarków jakie miałem 🙂

PXL_20220626_160250850.thumb.jpg.ec3878aebe0920cc656300157877b3f1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja też za 41mm. 39 mm wygląda za delikatnie. 

Ale jak koledzy piszą Ty będziesz nosił i masz się czuć z tym dobrze. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To 39mm. Moja łapka to 18,5cm w obwodzie i płaskownik 6,5cm. 41 wydawał mi się sporym kawałem stali.

IMG20220211081137.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Łukasz_M napisał(-a):

nie wiem skąd to przekonanie, że diver musi być duży.

 

Nie musi być. Raczej "może być". Po prostu lepiej ujdzie na nadgarstku przerośnięty diver niż garniturowiec wielki jak patelnia 😉.

Małe divery też są super - byle zachowywały zdrowe proporcje i nie były przy małej średnicy za grube (w Certinie na cienkim Powermaticu to się akurat udało). Sam też zresztą wolę mniejsze zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia, diver musi być duży, a diesel musi dymić :).

Ja przy nadgarstku 17,5 - 18cm i 6cm płaskiego brłabym 39mm. 

W takie dni jak dziś, albo gdzieś na wakacjach nadgarstek bedzie wdzięczny za taką decyzję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna zagwozdka. Przymierzylem czarnego 41mm i sie zauroczyłem :-)

 

co myślicie?

20220627_183920_HDR.jpg

Do tego presence 38,5mm i nic wiecej nie potrzeba 🙂

20220627_184412.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się zauroczyleś i odpowiada to tylko brać. Tobie musi pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.