Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kejwus

Kosz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć miłośnicy,

przymierzam się do kupna zegarka do...koszuli 😄.Na co dzień mam Breitka Colta (miał być sprzedany po nabyciu omegi ale jakoś mi szkoda było 🤭) i seamaster'a 300m.Chcialem coś "wyjściowego" myślałem,że omega się nada ale żona mówi że to zegarek na... plażę😂(szara tarcza z falami).Nie chcę za dużo inwestować bo b.rzadko jestem pod mankietem i pewnie głównie będzie leżał w szufladzie.Wpadł mi w oko Union Glashütte Noramis,miałem go na żywo i prezentuje się bardzo elegancko tylko trochę ta data na godz.9🤔 ale ogólnie bardzo ok. i jestem za.

Na pewno musi być Chronograph i z jasna(białą,kremowa ewentualnie szara jasno) tarczą i na pasku ze skóry. Koperta nie mniejsza niż 42mm.Co sądzicie o zegarkach Union Glashütte,jak sprawują się te ich mechanizmy,jak z dokładnością?A może jakaś alternatywa(musi spełnić powyższe kryteria)Zegarek do ok.12tys.pln(no chyba,że będzie baaaaardzo ładny to coś dołożę ale niewiele 😉)najlepiej nowy lub bardzo młody (boję się "starszych"zegarków,już tak mam 🙁)Myślałem jeszcze o Tagu Caliber 1887 no ale w tych pieniądzach chyba nie kupię w miarę "nowego". Dodaję jeszcze zegarek Longines,który właśnie wpadł mi na stronę 😉.

Będę wdzięczny za opinie i sugestie.

 

Screenshot_2022-06-28-16-33-02-44_2ea4d3671f4532c923308bfb91ca6a64.jpg

Screenshot_2022-06-28-16-32-29-78_2ea4d3671f4532c923308bfb91ca6a64.jpg

Screenshot_2022-06-28-16-31-36-85_2ea4d3671f4532c923308bfb91ca6a64.jpg

Screenshot_2022-06-28-16-31-58-23_2ea4d3671f4532c923308bfb91ca6a64.jpg

Screenshot_2022-06-28-16-32-15-05_2ea4d3671f4532c923308bfb91ca6a64.jpg

Screenshot_2022-06-28-19-11-48-69_2ea4d3671f4532c923308bfb91ca6a64.jpg

Screenshot_2022-06-28-19-29-44-13_2ea4d3671f4532c923308bfb91ca6a64.jpg

Edytowane przez kejwus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szeroki mankiet na miarę i wejdzie nawet chrono…

 

A na poważnie: szukasz garniturowca czy eleganta? Z opisu (do koszuli) wynika, że tego drugiego. Chronograf to słaba opcja w obydwu przypadkach natomiast do garnituru to kompletne bluźnierstwo dla zegarkowych ortodoksów. Jest duży, ciężki, masywny i generalnie sportowy. Doprecyzuj wymagania a coś podpowiemy. Jeśli nie nosisz się super elegancko a koszule zakładasz kilka razy w roku to rozumiem dlaczego nie chcesz typowego eleganta - tym niemniej subiektywnie ja szukałbym gdzie indziej.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie,nie  do garnituru! Źle to określiłem(pod mankiet 🤦)sorry. Garnitur zakładam tak rzadko,że przeważnie jak mam założyć to muszę go dopiero...kupić 🤭.

Szukam eleganta no i chyba sprowadziliście mnie na ziemię bo faktycznie nawet do koszuli chrono za duży a do "luźniejszej" koszuli mam omegę lub ewentualnie Breitling też jest ok.A więc...jasna tarcza,od 42mm do góry na pasku i nie Maurice Lacroix 😜 i nie  typowy ("cienki")"garniturowiec". Budżet do max!!! 14 tys(to już z nakładką) Jeszcze raz dziękuję za podpowiedzi.

Edytowane przez kejwus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym w ogóle nie odpuszczał chronografu. Do koszuli świetnie się nada i będzie super uzupełnieniem aktualnej dwójki.

Ten Union Glashütte Noramis mi się podoba.

 

A jak nie Niemiec to może Japończyk?

Seiko Presage SRQ023

Seiko-Presage-Enamel-Collection-Unlimite


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego seiko kiedyś chyba rozważałem ale z porcelonową tarczą jeśli się nie mylę z tym modelem.Ten seiko podobny bardzo do tego Loniginesa.

Festina...dzięki za pomysł ale trochę za mała(chciałem od 42mm) i wolałbym coś droższego...sporo droższego😊

Bardziej jestem za górną granicą mojego budżetu niż poniżej😉

Edytowane przez kejwus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym (nie wiem jak to nazwać)może wyrazistą tarczę niż taką spokojną jak to "zwykłe" garniturowce mają 😊

Edytowane przez kejwus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kejwus napisał(-a):

Wolałbym (nie wiem jak to nazwać) może wyrazistą tarczę niż taką spokojną jak to "zwykłe" garniturowce mają 😊

Longines Spirit L3.820.4.73.2. Trochę grubasek, ale automatyczne chrono cienkie raczej nie będą.

obraz.png.838dd59bfe1c41af59039ce287402136.png

obraz.thumb.png.4990607860cf9b6859e6d2a47a6edfb9.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki masz nadgarstek ale do eleganta (gdzie luneta jest cienka a tarcza wielka) 42 mm to już bardzo dużo.

 

Ja zaproponuje coś, co powinno przejść do koszuli ale i da się nosić do bardziej casualowych stylizacji:

https://www.biatecwatches.com/shop/biatec-marine-03
https://www.biatecwatches.com/shop/biatec-majestic-03-f

https://www.biatecwatches.com/shop/biatec-corsair-cs-02-f

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadgarstek 19.5.Ale masz rację,że elegant będzie wydawać się duży.Kiedys miałem Eposa Passion 3401 pierwsza edycję z pasami genewskimi i był (teraz to sobie przypomniałem)trochę duży.No ale Epos to już 43mm. Miałem też kiedyś TH Carrera 5 i chyba wyglądał dobrze,mam gdzieś chyba jeszcze zdjęcie,jak znajdę to wrzucę.Dopiero po nim "przerzuciłem" się na divery .

Ale ostatnio mierzyłem w sklepie Omegę Seamastera 150m.Aqua Terra i był ciut za mały na moją rękę,dlatego zdecydowałem się na Seamaster'a divera 300m.

Więc dlatego start od 42mm i chyba na 42 zostanie bo 43 będzie już (jeśli to nie będzie "chrono")dla mnie są duży.

Wolałbym też jakąś bardziej rozpoznawalną(przynajmniej dla mnie) markę.

 

Edytowane przez kejwus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ball też bardzo ok. Zawsze Ball kojarzył mi się z tą bombastyczną osłoną koronki 😱.Ale ten jest ok.Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.