Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
alex_k

Rachunek maklerski

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad założeniem rachunku maklerskiego i zainwestowaniem w akcje. Na początek niewielkie budżet, dla ogarnięcia podstaw. Na pewno są w naszym klubie osoby dobrze zorientowane. Może ktoś polecić jakieś biuro z dobrą reputacją i rozsądnymi prowizjami?

 

Wysłane z mojego SM-T875 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym burdelu co jest teraz na swiecide dałbym sobie spokój


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup lepiej jakikolwiek zegarek dobrej marki, lepiej na tym wyjdziesz;) 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, jeśli chcesz inwestować długoterminowo, to teraz można akcje kupować oczywiście wcześniej trzeba zrobić rozeznanie. Ja inwestuję cały  czas, mam konto elektroniczne w mBanku. Prowizja od każdej transakcji 0,39%. Jedyne czego nie przeskoczysz to niestety podatek Belki :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie prowizje w różnych biurach.

Możesz iść w ETF, dla początkującego będzie na pewno łatwiej.

Aion, Finax, inPZU, PKO TFI

Podstaw za dużo nie ma, emocje za to są i nad nimi potrzeba popracować ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życzę kolegom dużego podatku Belki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

wódki się napij i zdecyduj..

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj bloga Marcina Iwucia. Finanse bardzo osobiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, alex_k napisał(-a):

 

Zastanawiam się nad założeniem rachunku maklerskiego i zainwestowaniem w akcje. Na początek niewielkie budżet, dla ogarnięcia podstaw. Na pewno są w naszym klubie osoby dobrze zorientowane. Może ktoś polecić jakieś biuro z dobrą reputacją i rozsądnymi prowizjami?

 

Wysłane z mojego SM-T875 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Biuro Maklerskie BOŚ (Bossa) wg mnie najlepsza aplikacja mobilna świetne wsparcie rozsądne koszty .Ogarnięcie podstaw proponuje przed założeniem rachunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej iść drogą Pana Premiera 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poczytaj bloga Marcina Iwucia. Finanse bardzo osobiste.
Zasubskrybowany, dzięki. Muszę się tylko dowiedz8ec co to są te etf-y ;)

Wysłane z mojego SM-T875 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Poczytane i juz mi się rozjaśniło.

Wysłane z mojego SM-T875 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakich pieniądzach mowa? Jak jest trochę to kup tanie mieszkanie do remontu, sam zrób remont i do wynajęcia,  uchroni cię to przed inflacją i da najwyższe zyski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.07.2022 o 17:48, Matti napisał(-a):

Szczerze, jeśli chcesz inwestować długoterminowo, to teraz można akcje kupować oczywiście wcześniej trzeba zrobić rozeznanie. Ja inwestuję cały  czas, mam konto elektroniczne w mBanku. Prowizja od każdej transakcji 0,39%. Jedyne czego nie przeskoczysz to niestety podatek Belki

 

Niekoniecznie - załóż IKE i IKZE - przez limity roczne ryzyko nieduże a podatkowo korzystne (IKE - zwolnione, IKZE - dobre dla wchodzących w drugi próg - schodzi się kilka tysi z podatku co roku).

Ja w mBanku mam trzy konta - normalne plus te powyższe. Dla bezpieczeństwa "na wypadek W" powoli przenoszę środki w platformy zagraniczne.

TERAZ JEST ZAYEFAJNY CZAS BY WEJŚĆ W AKCJE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem o jakich pieniądzach mowa? Jak jest trochę to kup tanie mieszkanie do remontu, sam zrób remont i do wynajęcia,  uchroni cię to przed inflacją i da najwyższe zyski.
Dzięki Paweł. Ten temat też mam w tej chwili na agendzie. Ale chcę trochę zdywersyfikować środki. Nigdy nie bawiłem się w akcje, od kiedy umoczyłem oszczędności w funduszach inwestycyjnych w okolicach 2000-2005 roku. Pomyślałem, że wrzucę parę tysięcy na początek na rachunek maklerski by zobaczyć jak to działa.

IKE nigdy nie analizowałem, alergicznie reaguję na jakiekolwiek fundusze. Chociaż przyznam się, ze z ppk się nie wypisałem.

Wysłane z mojego SM-T875 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, alex_k napisał(-a):

Dzięki Paweł. Ten temat też mam w tej chwili na agendzie. Ale chcę trochę zdywersyfikować środki. Nigdy nie bawiłem się w akcje, od kiedy umoczyłem oszczędności w funduszach inwestycyjnych w okolicach 2000-2005 roku. Pomyślałem, że wrzucę parę tysięcy na początek na rachunek maklerski by zobaczyć jak to działa.

IKE nigdy nie analizowałem, alergicznie reaguję na jakiekolwiek fundusze. Chociaż przyznam się, ze z ppk się nie wypisałem.

Wysłane z mojego SM-T875 przy użyciu Tapatalka
 

w mBanku IKE i IKZE masz rachunki maklerskie normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
14 godzin temu, alex_k napisał(-a):

IKE nigdy nie analizowałem, alergicznie reaguję na jakiekolwiek fundusze.

Może jednak nie wchodź w akcje ...

Edytowane przez mroova
"umoczyłem oszczędności w funduszach inwestycyjnych w okolicach 2000-2005 roku" - jakim cudem to zrobiłeś ? przecież wtedy wszystko rosło ? no chyba że wcześniej zainwestowałeś w dot.comy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mroova napisał(-a):

Może jednak nie wchodź w akcje ...

myślę, że chodziło raczej o okres późniejszy - tak jak piszesz, 2000-2007 były przyrosty a po 2007 mleko się rozlało..

Pamiętam ten okres, bo mi przypadkowo udało się wycofać własne środki jeszcze z 15% zyskiem .. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Niekoniecznie - załóż IKE i IKZE - przez limity roczne ryzyko nieduże a podatkowo korzystne (IKE - zwolnione, IKZE - dobre dla wchodzących w drugi próg - schodzi się kilka tysi z podatku co roku).
Ja w mBanku mam trzy konta - normalne plus te powyższe. Dla bezpieczeństwa "na wypadek W" powoli przenoszę środki w platformy zagraniczne.
TERAZ JEST ZAYEFAJNY CZAS BY WEJŚĆ W AKCJE.
Założyłem na razie IKE w BM mBanku. Kupiony pierwszy ETF - iShares Core MSCI World UCITS ETF SWDA. Zostało jeszcze 11tys. z rocznego limitu IKE. Zastanawiam się co dalej. Czy dokupić , czy pójść w inny indeks, czy kupić akcje jakiejś dobrej spółki dywidendowej.

Dzięki za wszystkie rady.

Wysłane z mojego SM-T875 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.