Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
softshell

Prośba o pomoc w przeoprowadzeniu transakcji na CHrono24

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani, jak w tytule: pierwszy raz robię zakup na Chrono24. Mam sprzedawcę, mam zegarek, mamy cenę a teraz pytania o techniczne aspekty: dogadaliśmy cenę, a w ofercie jest o parę stówek wyższa. I nie wiem o co chodzi - sprzedawca rzeczywiście ustalił cenę ale wygenerowana oferta jest nieco wyższa i nie wiem o co tu chodzi. Dodam, że sprzedawca z PL, sprzedaje w zł, ja też chcę kupić w zł i nie bardzo wiem co dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca deklaruje wartość w Euro, system przelicza.wg kursu

Ustalasz cenę w EURO lub USD, zmień na dole wyświetlanie waluty i sprawdź czy kwota jest taką jaką ustaliłeś.

 

PS Jeżeli z Wrzeciono czasu to oferty ich masz na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
24 minuty temu, Rezi napisał(-a):

Sprzedawca deklaruje wartość w Euro, system przelicza.wg kursu

Ustalasz cenę w EURO lub USD, zmień na dole wyświetlanie waluty i sprawdź czy kwota jest taką jaką ustaliłeś.

 

PS Jeżeli z Wrzeciono czasu to oferty ich masz na allegro.

Dzięki. Sprzedawca prywatny. Moze to kwestia zdeklarowania waluty przez sprzedającego? Czy transakcja moze byc PLN do PLN? Gdy chce zaproponować swoja cenę mam propozycje w zł a potem mam wartość do euro o nie moge tego zmienic

Co ciekawe w przypadku sprzedawców z Japonii opłaca sie przewalutowanie na jena. Nie wiem tylko jak z cłem? Czy ktos z Was ma wiedzę w tej kwestii?

Edytowane przez softshell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca  może zadeklarować walutę wystawiając przedmiot, ale wszystkie transakcje są przeliczane do euro.

Pln do pln jest możliwe o ile sprzedający zmieni cenę na ofercie sprzedaży, ofertę może edytować w każdej chwili zmieniając walutę i wprowadzając kwotę w pln.

Problemem ofert w innych walutach  są tylko codzienne zmiany ceny wg aktualnego kursu.

 

zastanawiam się czy nie podał konta walutowego do płatności z chrono, jeżeli tak to nie zamieni na pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Rezi napisał(-a):

Sprzedawca  może zadeklarować walutę wystawiając przedmiot, ale wszystkie transakcje są przeliczane do euro.

Pln do pln jest możliwe o ile sprzedający zmieni cenę na ofercie sprzedaży, ofertę może edytować w każdej chwili zmieniając walutę i wprowadzając kwotę w pln.

Problemem ofert w innych walutach  są tylko codzienne zmiany ceny wg aktualnego kursu.

 

zastanawiam się czy nie podał konta walutowego do płatności z chrono, jeżeli tak to nie zamieni na pln

Otóż sprzedawca dokonuje transakcji po raz pierwszy. Zastanawiam się jak mu pomóc aby obie strony były zadowolone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, rachunek powierniczy jest w EURO.  Stracicie na przewalutowaniu. Oblicz kurs Euro na chrono i wylicz kwotę euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Rezi napisał(-a):

Sprawdziłem, rachunek powierniczy jest w EURO.  Stracicie na przewalutowaniu. Oblicz kurs Euro na chrono i wylicz kwotę euro.

Właśnie sprzedający napisał do mnie o tym o czym sam wspominasz. Czy przy zmianie rachunku będzie już Ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.07.2022 o 14:10, softshell napisał(-a):

(…)

Co ciekawe w przypadku sprzedawców z Japonii opłaca sie przewalutowanie na jena. Nie wiem tylko jak z cłem? Czy ktos z Was ma wiedzę w tej kwestii?


z Japonii to cło, jak będzie, to jest pomijalne(kilka %). Bardziej zaboli VAT.

realnie do ceny zegarka dolicz sobie ~25%
Nie słyszałem żeby komukolwiek paczka przyszła z Japonii i nie była wcześniej objęta procedurą celną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.