Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
eddi87

TAG Heuer Aquaracer czy ...

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, jak do tej pory z Waszą pomocą udało się kupić kilka zegarów i pora obmyślić plan na jesień. Wymagania standard, do 43mm, kajdan, diver. Pułap cenowy TAG'a bo i on jest moim typem nr1 lecz czekam na propozycje od Was. 

1.jpg.a0d7d11caef1ff4de03f63d263d121c8.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może :

 

DAVOSA Argonautic Lumis

Średnica koperty to 42,5 mm a wysokość od ucha do ucha wynosi 51 mm

z trytem H3 o raz lunetą wykonana z pancernego Beyond Steel (podobno nie od zdarcia)  - ok 5tys - wiec jeszcze zostanie na Citizena :) 

istniej wersje też biedniejsza i tańsza bez trytu i pancernego bezela :)  Argonautic BG

 

 

768378258_Zrzutekranu2022-07-13173424.thumb.jpg.62f9a66e7a70abc8ee2ffb712a2a9b4a.jpg

293441665_Zrzutekranu2022-07-13174242.thumb.jpg.f65ddc93f07ba678db1646811bbb3893.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw pomyslalem o SEEBATAILLON GMT ale ma 45 :(

 

Wiec zostaje S.A.R

 

image.png.5b8bf5ea05b0ffac4de6b723e10d7f62.png

Edytowane przez Trojin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za oddzew. Będzie TAG. Jakoś najlepiej gada. Teraz tylko jechać na przymiarki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za oddzew. Będzie TAG. Jakoś najlepiej gada. Teraz tylko jechać na przymiarki. 

A macanto z tym Tagiem miałeś? Nie wiem jak jest wykonany ten, którego pokazałeś w pierwszym poście, ale te nowe 40mm to słabizna straszna. Zachęcony przyzwoitym wykonaniem nowej Carrery i wyglądem nowy Aquaracerow poszedłem sobie je obejrzeć. Zawód niesamowity - bezel chodzi jak dla mnie dziadowsko, bransoleta i zapięcie wyglądają po prostu tanio, wykończenie koperty jak w… w sumie to nawet trudno porównać, bo gorsze niż w Tissotach, Cytrynach, czy Seiko po 3-5kafli.
No ale jak napisałem, może w tym pokazanym wyglada to lepiej, bo nowa Carrera jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rafi napisał(-a):


A macanto z tym Tagiem miałeś? Nie wiem jak jest wykonany ten, którego pokazałeś w pierwszym poście, ale te nowe 40mm to słabizna straszna. Zachęcony przyzwoitym wykonaniem nowej Carrery i wyglądem nowy Aquaracerow poszedłem sobie je obejrzeć. Zawód niesamowity - bezel chodzi jak dla mnie dziadowsko, bransoleta i zapięcie wyglądają po prostu tanio, wykończenie koperty jak w… w sumie to nawet trudno porównać, bo gorsze niż w Tissotach, Cytrynach, czy Seiko po 3-5kafli.
No ale jak napisałem, może w tym pokazanym wyglada to lepiej, bo nowa Carrera jest ok.

Jeszcze nie macałem dokładnie, w okolicach wczesnej jesieni będę mierzył. Ale może być że jednak nie TAG mimo nastawienia na niego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafi

Ja mierzyłem rok temu czarnego 43mm i był bardzo fajny. Nic nie mogłem mu zarzucić. 

DSC_8446.thumb.JPG.457c56f8e17a239e4068452e36fece73.JPG


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[mention]evilym [/mention] nie przeczę. Tak, jak pisałem, mierzyłem nową Carrerę i jest w porządku. Natomiast te nowe Aquaracery dla mnie to jakościowa porażka. Ale one są też nieco tańsze od tych, które pokazaliście [mention]eddi87 [/mention] i Ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafi

Te też są nowe 😉

Natomiast tych 200m nie widziałem, więc się nie wypowiem. Ale chętnie porównałbym obydwa, jeżeli faktycznie jest tak z nim źle, żeby móc porównać.


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś myślałem o Tagu ale porównując do Braitka i Omegi poległ. W tym zestawieniu było wręcz tragicznie. Macałem :) również Davosy i jeśli myślał bym o czymś budżetowym to jednak Davośka. Poza tym słyszałem o problemach, a właściwie o braku serwisu do Taga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko to trochę nie ta półka cenowa. Omega to nawet nie trochę. Brajtek po ostatnich podwyżkach też zaczyna mocno uciekać.

Edit: pytanie, jaki masz budżet i kiedy planujesz zakup. Na bazarku leży Breitling Avenger II GMT za sensowne pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekałbym i dołożył do Tudora BB, ew taniej Squale Sub 39 lub pomiędzy cenowo  Rado Capitan Cook czy Longines HydroConquest

Edytowane przez lukighost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.07.2022 o 17:44, unadarek napisał(-a):

może :

 

DAVOSA Argonautic Lumis

Średnica koperty to 42,5 mm a wysokość od ucha do ucha wynosi 51 mm

z trytem H3 o raz lunetą wykonana z pancernego Beyond Steel (podobno nie od zdarcia)  - ok 5tys - wiec jeszcze zostanie na Citizena :) 

istniej wersje też biedniejsza i tańsza bez trytu i pancernego bezela :)  Argonautic BG

 

 

768378258_Zrzutekranu2022-07-13173424.thumb.jpg.62f9a66e7a70abc8ee2ffb712a2a9b4a.jpg

293441665_Zrzutekranu2022-07-13174242.thumb.jpg.f65ddc93f07ba678db1646811bbb3893.jpg

Bardzo ładne te Davosy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Raff007 napisał(-a):

Bardzo ładne te Davosy

pewnie też mi się podobają :) 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tag miał własny, trochę inny pomysł na divera i to się chwali. Co Ci się podoba w Tagu, bezel? Układ tarczy? Wskazówki? Propozycji można mieć sporo, Oris od dawna specjalizuje się w diverach, Eterna ma kilka fajnych np. super kontiki, ball ma kilka świetnie wykonanych modeli. Wiadomo, że marki te są mniej znane od Taga, ale jakoś wykonania nie odbiega, a często jest wyższa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teg wydaje sie byc idealnym wyborem, zerknij jeszcze na alpine alpinera 4, ale najlepiej na zywo bo fotki nie oddają jego uroku ;)

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem o innym popularnym modelu, Rado Captain Cook. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.