Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ridah

IWC do roboty

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Wpadł mi taki zegarek zupełnie przypadkiem. Tarcza zdarta do żywego, ale mechanizm bardzo ciekawy. Okazuje się, że to jest IWC cal 83. Po naradzie z kolegą @renqien zdecydowałem się oddać go na renowację tarczy i poszukać jakiejś lepszej koperty. Aktualna koperta jest chromowana (być może od Marvina, bo tak jest sygnowany dekiel), a chciałbym coś stalowego albo pozłacanego. Nie znam się wcale na IWC i nie wiem gdzie szukać koperty. Oryginalnej raczej nie dostanę, więc chciałbym ją zastąpić czymś co pasuje rozmiarem od zupełnie innego zegarka. Ważne, żeby nie wyszło mnie to za drogo. I tu mam pytanie, jakiego zegarka szukać do podmiany koperty? Chciałbym znaleźć jakiegoś trupka z niezłą stalową lub pozłacaną kopertą, która będzie pasowała do tego mechanizmu.  
IMG_20220713_161210.jpg.384c58b8a0634ae51985c2a97749ce86.jpg
IMG_20220713_161257.jpg.ebe6364077cc1c2612a857f6349aa7b7.jpg

 

Na taki wzór chciałbym zrobić tarczę:

image.png.00467ad70c78815b79b735433f025e96.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, czy ta zabawa Ci się opłaci... masz tak naprawdę sam werk, wydasz trochę pieniędzy i będziesz miał frankena z malowaną tarczą. może lepiej upłynnić mechanizm i tyle ;)


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię kolego @oszolom. To samo mi dziś doradził inny znajomy który siedzi w takich zegarkach. Zagadałem do niego o kopertę bo handluje zegarkami i częściami. 

 

Zniechęcili mnie również fachowcy. Zadzwoniłem podekscytowany z samego rana do warszawskiego speca od malowania tarcz. Nie odebrał, napisał sms że oddzwoni i cały dzień minął. Nie spodziewam się że oddzwoni jutro. Pewnie jest mocno obłożony robotą i już mam przedsmak jak ta współpraca będzie dalej wyglądać. Drugi fachowiec to mój majster. Jak usłyszał że przyjdę z IWC to zaczął ze mną dziwnie rozmawiać i dawać do zrozumienia że tanio nie będzie. 

 

Także dochodzę do wniosku, że chyba nie chce mi się z tym szarpać. Nie jest to żadna pamiątka rodzinna czy coś takiego. jeszcze się zastanawiam czy sobie nie zostawić go tak jak jest i liczyć że go skompletuję bez pośpiechu. Powoli jednak dojrzewam do tego żeby go wystawić na alle. Nie wiem czy jest popyt na takie rzeczy. Na olx widze wisi taki mechanizm za 1900 zł, ale nie wiem jak długo. Zagadałem do kogoś z ogłoszenia o skupie zegarków to mi zaproponował 500 zł. Wiem że na forum się zegarków nie wycenia, więc nie pytam, ale nie bardzo wiem ile realnie to jest warte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warte pewnie pośrodku... Wystawiłbym to w całości na aukcję, tylko od paru stów, żeby nie puścić znacznie poniżej wartości...


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.