Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Wojtys

Orient Crystal AAA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie drogich zegarkowiczów. Ostatnio nabyłem taki oto Orient. Powiem szczerze na pierwszy rzut oka wydawał mi się w porządku , a dopiero później zauważyłem na tarczy dwie kropki koloru miedzi. Moją uwagę przykuły także ( najprawdopodobniej ) japońskie napisy na datowniku i cyfry przy dniach tygodnia przy angielskich skrótach. Zegarek na pewno automatyczny, jednak nie zaglądałem do środka. Za jakąkolwiek pomoc lub informację bardzo dziękuję.

20220716_121157.jpg

20220716_121204.jpg

20220716_121214.jpg

20220716_121230.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jak najbardziej oryginalny jeśli chodzi o kopertę, tarczę i pierścień datownika. Co w środku tyka to trzeba by otworzyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, tofiks_th napisał(-a):

Zegarek jak najbardziej oryginalny jeśli chodzi o kopertę, tarczę i pierścień datownika. Co w środku tyka to trzeba by otworzyć. 

To podejmę się wyzwania, dziękuję za pomoc!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ma trochę inne napisy na dekielku z tyłu (inny model może nowszy) i faktycznie zastanawiające są te dwie dodatkowe kropki na tarczy. W każdym razie na drugi raz Kolega najpierw pokaże co zamierza kupić a dopiero później dokona zakupu.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 2 kropki wyglądają na dorabiane nóżki tarczy, a datownik chiński ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, souls_hunter napisał(-a):

Mój ma trochę inne napisy na dekielku z tyłu (inny model może nowszy) i faktycznie zastanawiające są te dwie dodatkowe kropki na tarczy. W każdym razie na drugi raz Kolega najpierw pokaże co zamierza kupić a dopiero później dokona zakupu.

Zegarek kupowałem na giełdzie staroci, ale następnym razem obowiązkowo pokażę przyszły zakup. Człowiek uczy się na błędach.

3 godziny temu, lobo82 napisał(-a):

Te 2 kropki wyglądają na dorabiane nóżki tarczy, a datownik chiński ?

Właśnie sprawdzałem,  datownik po chińsku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Wojtys napisał(-a):

Właśnie sprawdzałem,  datownik po chińsku

 

Ale tylko po chińsku? Mój np. ma dzień tygodnia w j. hiszpańskim i angielskim. Podczas obracania koronką przeskakuje raz jeden raz drugi (przycisk do zmiany samego dnia tygodnia nie działa).


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Kolega jet w domu. Teraz tylko oddać do przeglądu oraz czyszczenia i cieszyć się nowym nabytkiem.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mrzon
      Witam mam prośbę o pomoc z ustaleniem modelu bądź rocznika zegara. Na zdjęciu z lewej strony na mechanizmie tylko znak bez żadnych numerów. Z góry dziękuję za wszelkie informacje. Więcej zdjęć nie posiadam. Pozdrawiam Maciej 


    • Przez Ann666
      Audemars Piguet  hmm...?🤔 
      Czy ktoś  wie cóż to za model?🤔🙂
       
       


    • Przez cytrusss76
      Chcę kupić zegarek na prezent i zastanawiam się między kilkoma markami, Citizen, Seiko, Tissot i Orient, Atlantic, do kwoty około 2,5 tyś zł. Wiem, że mechanizmy jednej marki są stosowane w innych markach zegarków, ale nie siedzę w temacie, dlatego chcę poznać Wasze zdanie i opinie na temat jakości tych marek. Pod uwagę biorę tylko te 5 marki. Kusi mnie Citizen ze względu na technologie Radio Controled (którego sam noszę) i wieczny kalendarz. Ale z drugiej strony podobają mi się wspomniane Seiko. Jakie macie zdanie o zegarkach Seiko Divers solarnych?
    • Przez Fraktale
      Na sprzedaż używany zegarek Orient Star RE-AV0005L00B automat.
      Stan asekuracyjnie oceniam na 8 w skali formowej, głównie z uwagi delikatne ryski od zmiany pasków. Szkło czyste. Oryginalny pasek założony raz, zapięcie motylkowe Orient.
      Zegarek na zdjęciach jest na bransolecie Casio, która to życzenie może być częścią sprzedaży. Poza tym papierki, pudełko.
      Średnica 41mm, grubość 13mm, pasek 21mm 10ATM (czyli idealnie)
      Cena 2100 zł w tym inpost
       
      edit. Bransoleta gratis jeśli ktoś będzie chciał. Posiadam wszystkie ogniwa. Mogę też dołożyć nowy skórzany pasek Tekla 21mm (taki jak na zdjęciu.
      Zapraszam do rozmowy na PW
      ____________________________________________________________
       
       









       
       






    • Przez Jaga92
      Szanowni!
      Niespodziewanie dla mnie (zakup zupełnie nieplanowany) nabyłam dziwaczny zegar ścienny FMS. Brakująca korona i kolumienki... Czy macie może pomysł, jak mógł wyglądać pierwotnie?
      Zabrałam się niedawno za przywracanie blasku innemu zegarowi i niejako przy okazji postanowiłam uratować tego półtrupka - nie mam jednak pojęcia, jak powinna wyglądać korona i kolumienki... Pomożecie? 🥺
      Zdjęcia słabej jakości, ale jedynie takie obecnie mam (od sprzedającego). Swoje zrobię jak nieborak do mnie przyjedzie. Wolałabym jednak już teraz mieć jakiś obraz, czego szukać należy.
      Czy na podstawie jego dość charakterystycznej brody da się określić lata produkcji?
      Zdjęcia samego werku też zamieszczam.
      Z góry dziękuję za wszystkie wskazówki, bo nie mogę znaleźć nigdzie podobnego (różnią się zazwyczaj właśnie brodą).




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.