Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
polimerek

BAYARD - DUVERDREY & BLOQUEL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam pytanie taka ciekawostka. Na mechanizmie przekreślone siedem (seven) i wybite 9 kamyczków, czyli dodatkowe 2 , gdzie mogą być ? 🙄

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez polimerek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Policz wszystkie kamyki w przystawce balansowej

 Może być 7, lub 9...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znam się na mechanizmie zegarka, widzę tylko że ma wychwyt szwajcarski, od czego zależy czy jest 7 lub 9 kamieni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od konstrukcji przystawki balansowej. Ciekawe tylko, czy to powstało w fabryce (wierzyć się nie chce, to porządny producent), czy naprawiający zegarmistrz wymienił przystawkę i "uwiarygodnił" opis na płycie.

3496bb02-55c9-4d07-92d2-f0e09950b53b.jpg


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, nie jest to świeże, 7 przebita też na 9, w sumie zegarek nie kosztował mnie dużo, tak więc chyba nikt dla zysku tego nie zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ja sugerowałem że to jest świeża robota i że zrobiono to celem zysku czy oszustwa? Jak widać ze zdjęcia, D&B miał też dziewięciokamyczkowe.


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie piszę że Pan coś sugeruje, staram się tylko napisać więcej informacji, żeby rozwiązać tą zagadkę,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, polimerek napisał(-a):

Niestety nie znam się na mechanizmie zegarka, widzę tylko że ma wychwyt szwajcarski, od czego zależy czy jest 7 lub 9 kamieni ?

 Liczysz ilośc kamyków:

 to co widzę:

image.png.01b256f42feec4377b2dd5f6af59ebcf.png

 to  kamyk nakrywkowy oraz pewnie łożyskowy =oś balansu

dwa kamyki - kotwica+ 2 kamyki na osi kotwicy

palec w plato = 1 kamyk itd..

 Nie widać czy koło wychwytu na kamykach, czy dolne łożysko osi balansu to kamyk i czy jest też nakrywka???

Można się spodziewać, że tak...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dziękuję za informację, przy okazji zaniosę zegarek do zegarmistrza, jak coś się dowiem więcej to napiszę. Pozdrawiam Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Chciałbym jeszcze zapytać, czy zegar wiszący który bije dodatkowo co kwadrans, ale jest nakręcany tylko do chodu i do bicia, warto taki zegar kupić ? Czy mechanizm takiego zegara wyróżnia się czymś szczególnym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto, to już od Ciebie zależy.

To, jak sądzę, zegar z tz. wymuszonym kwadransem. 

No, nie wiemy, co to za jeden, więc ciężko coś mówić. Jak zauważyłem, to rzadko się trafiają. Są fabryczne, ale zdarza się, że ktoś sam sobie przerabiał, bo pragnął mieć zegar kwadransowy. 

Ja mam jeden , taki piękny mechanizm Mauthe , a jego gong ( na dwa młotki ) , to istne cudo ! 

Noo, sama ciekawość, jak to jest rozwiązane , już kusi. 

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są takie, np. Becker miał taki patent. Pokaż jakieś zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, podjadę w najbliższym czasie na antyki, zobaczę na mechanizm takiego zegara, bo tylko widziałem go tylko z zewnątrz, to może kupię, lub zrobię zdjęcia, jak jeszcze będzie dostępny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, to ten zegar,  jest sprawny, wybija pięknie kwadrans "bim bom", pełne godziny "bim" napiszcie proszę jakiej jest firmy i coś od strony technicznej, nr. wybity z lewej strony na płycie na dole 42/104, i na środku na dole 3084.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez polimerek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FMS 

Mechanizm podobny do mojego . Sanki te same , ale wieszak już inny i gong także  (  widać wyraźnie sygnaturę na gongu )  No, ale chyba to , wynika już zastosowania innego gongu , któremu bardziej taki wieszak odpowiada . Inna kotwica .

Jak działa i chodzi , to dobrze , ale jak widać na zdjęciach , koniecznie wymaga czyszczenia . Jeśli jeszcze przy zegarach tego nie robiłeś , to lepiej oddać go do prawdziwego zegarmistrza.  Po brudzie sądzę , że dawno nic w nim nie robiono . Na jednym bębnie widzę ślady po punktaku przy osadzonym haczyku sprężyny , więc kiedyś był tu problem . Zardzewiała , czy zaklejona starym smarem sprężyna , czyli źle pracująca , może być tykającą bombą zegarową.

Mój , czeka na swoją kolej i chyba na jesieni za niego się zabiorę . Wówczas sam poznam szczegóły tego mechanizmu - czyli wymuszonego kwadransa.   

Ps..... nigdy nie nakręcaj do końca , bo tak się zrywa sprężyny .

     Na forum jest dużo o FMS , ale o wymuszonych kwadransach , to chyba nic .

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PM1122 bardzo dziękuję za informację i cenne rady, na razie zbyt często nie będę uruchamiał zegara ( albo wcale ) na pewno oddam go do prawdziwego zegarmistrza, warto przyłożyć się do konserwacji, zegar zachwyca mnie swoją urodą i biciem🙂  Pozdrawiam.

Edytowane przez polimerek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak !  .... bo te wyeksponowane gongi , dodają uroku , a dobrze ustawione młoteczki , dają piękny dźwięk i to co kwadrans !

Można chyba tak powiedzieć , że to zegary wyjątkowe - unikatowe , gdyż mało ich .

W moim , gong jest taki .

IMG_8041 (Copy).JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, PM1122 napisał(-a):

A tak !  .... bo te wyeksponowane gongi , dodają uroku , a dobrze ustawione młoteczki , dają piękny dźwięk i to co kwadrans !

Można chyba tak powiedzieć , że to zegary wyjątkowe - unikatowe , gdyż mało ich .

W moim , gong jest taki .

IMG_8041 (Copy).JPG

 

Coś pięknego taki gong 🤩

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny, a myślałem, że mój ładniejszy☹️ można więcej zdjęć zobaczyć tego zegara ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ! :(  Ale to Twój jest ładniejszy , bo w oryginalnej skrzyni .  Mój we wtórnej , dużo młodszej i zupełnie nie z tej beczki :(. Więc potrzebuję skrzyni.  A w moim przypadku , powinna być taka jakiej zdjęcie pokazał kolega (  miał w swoim archiwum. )  Nie moich zdjęć , nie mogę umieszczać , ale możesz zerknąć w temat : 
https://zegarkiclub.pl/forum/topic/195992-prośba-o-identyfikację-producenta-zegara/?tab=comments#comment-2960712 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zegar tak działa i myślę że prawidłowo. Pełne godziny wybija zawsze jeden młoteczek ( wewnętrzny , ten od strony mechanizmu) Drugi młoteczek  ( ten zewnętrzny od strony pleców ) znajduje się wówczas u góry i tym sposobem jest wyłączony.  Gdy wskazówka przesuwa się na 15 minutę młoteczek zewnętrzny  powoli opada w dół, mniej więcej wyrównując się z drugim młotkiem i jest gotowy do pracy. Na 15, 30, 45 minucie zawsze wybijają dwa młoteczki BIM BAM przy czym unoszą się oba na raz, po czym pierwszy uderza zewnętrzny, następnie ten wewnętrzny. Gdy już zegar wybije 3 kwadrans, to młoteczek zewnętrzny unosi się z powrotem do góry i  pozostaje tam dopóki zegar nie wybije pełnej godziny znów jest wyłączony i tak co godzinę. Oczywiście wybijanie jest adekwatne do wskazania  np. na 45 minucie 3 razy BIM BAM 

Edytowane przez polimerek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PM1122   Twój zegar też jest świetny i może udać się trafić taką skrzynię, tego właśnie życzę, napisałem jak działa taki zegar, mam nadzieję że pomogłem. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - myślę, że działanie chyba podobne. Ale dopiero na jesieni, będzie czas by się za niego zabrać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.