Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here
Sign in to follow this  
zigi555

Identyfikacja tokarki

Recommended Posts

Kupiłem tokarkę 8 tulejki z gwintem calowym . tokarka jest przyzwoicie wyposażona .Problem mój polega na tym że dołączony osprzęt jest częściowo niekompletny lub ktoś dołożył elementy z innej tokarki i nie wiem jak je użyć ? Zestaw nie zawierał uchwytu trójszczękowego lecz zawiera widoczne na zdjęciach dwa dobrej klasy futra wiertarskie.   Przedstawione na zdjęciach 3 narzędzia to latarka centrownicza  kieł składany z wymiennymi końcówkami do bardzo małych czopów uchwyt do małych narzędzi wierteł itp. ostatni przyrząd można w nim osadzić mosiężne walce (coś jak uchwyty lakowe) .Wszystkie te narzędzia mają 7,5 milimetra średnicy więc powstaje pytanie jak je mocować (nie od tej tokarki czy brak części umożliwiającej mocowanie). Cechą charakterystyczną jest konik , wysów konika realizowany jest dźwignia za pomocą przełożenia zębatego  (widoczne na zdjęciu).Może ktoś identyfikuje tokarkę co umożliwiło by sprawdzenie co tam powinno być wdzięczny też będę za sugestię jak powinna być mocowana latarka centrownicza  ( na końcu niema  żadnego  gwintu tak jak by miała  być w czymś zaciśnięta  (ale te 7,5mm w tokarce 8mm) W przyrząd pokazany na ostatnim zdjęciu pasują końcówki z skrzynki kła składanego większych rozmiarów.

 

Pozdrawiam kolegów. 

 

20220720_124400.jpg

20220720_124334.jpg

20220720_133535.jpg

20220720_133653.jpg

20220720_133701.jpg

20220720_133836.jpg

Edited by zigi555

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki Arek za odpowiedź  jesteś jak zwykle nie oceniony. Widzę że mi sporo brakuję do kompletu ,przede wszystkim drugiego i trzeciego konia i to w nim zapewne mocuje się te narzędzia 7,5mm tak przypuszczam .  Jeżeli się mylę to prosił bym byś mnie wyprostował w moim poglądzie . w innej innej tokarce  latarkę mocuję w tulejce zaciskowej ale to taka moja koncepcja by można było to używać.

jeszcze raz dziękuję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.