Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
robol1

Zegarek dla młodego pilota

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc moi mili

 

Pisze z prosbą o porade i naprowadzenie w kwestii doboru zegarka.

 

Mój chrześniak dostał sie do szkoły w Dęblinie,a ja mu obiecałem że jeśli sie dostanie to otrzyma w prezencie zegarek.

 

W związku z tym muszę wypełnic obietnice.

 

Proszę Was o pomoc co najlepiej zakupić dla młodej osoby żeby był zadowolony ale jednocześnie żeby miał taki prezent na długi okres.

 

Budżet max do 1500 zł

 

Dziekuje

 

Jakies sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, robol1 napisał(-a):

Czesc moi mili

 

Pisze z prosbą o porade i naprowadzenie w kwestii doboru zegarka.

 

Mój chrześniak dostał sie do szkoły w Dęblinie,a ja mu obiecałem że jeśli sie dostanie to otrzyma w prezencie zegarek.

 

W związku z tym muszę wypełnic obietnice.

 

Proszę Was o pomoc co najlepiej zakupić dla młodej osoby żeby był zadowolony ale jednocześnie żeby miał taki prezent na długi okres.

 

Budżet max do 1500 zł

 

Dziekuje

 

Jakies sugestie?

Xicorr Spark 

Citizen Nighthawk

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla młodego lotnika u progu kariery zdecydowanie Blue Angels. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laco, bo niczego nie udaje... Z tym, że do 1,5 to raczej używka,bo kosztuje jakoś stówkę więcej ponad budżet.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

budżet jest ruchomy.jak trzeba bedzie to wujek dołoży ale nie chce przeginać.1500 dla ludzi którzy nie kochają zegarków to i tak jest chora kwota wydawać tyle na zegarek.

Ten Gerlach świetny

http://gerlach.org.pl/30,.html

 

Mam taki u Siebie nowy,nie nosiłem,czy nadaje sie taki czy jednak za duży na młodą osobę?

https://zegarki-japonskie.pl/product-zul-55373-Zegarek-Meski-Seiko-Presage-Zen-Garden-SRPD42J1.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. e9b9ba12ff523a6f1b702eb105b26705.jpg59b81f3ba58454f33da79b097f4d0977.jpg4c2027b3e9240035a320eb60690127c3.jpg

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla młodego lotnika to chyba ten Citizen Nighthawk będzie najlepszy 🙂

 

A jak nie to może Alpina Startimer? Jest kilka modeli. 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jest miłośnikiem zegarków, to kup mu bezobsługowego kwarca. Citizen Nighthawk jest niezłym pomysłem. Na zegarki mechaniczne przyjdzie czas w razie większego zainteresowania zegarkami.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, czy B-Uhr, czyli klasyczny, niemiecki (a w zasadzie hitlerowski)  projekt z czasów II WŚ na ręce kadeta w szkole lotniczej w Dęblinie to dobry pomysł. 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

No nie wiem, czy B-Uhr, czyli klasyczny, niemiecki (a w zasadzie hitlerowski)  projekt z czasów II WŚ na ręce kadeta w szkole lotniczej w Dęblinie to dobry pomysł. 🤔


 

nie opowiadaj pierdoł  Co ma hitler do zegarka. 
 

tak samo co ma swastyka do hitlera


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

39 minut temu, Lawnowerman napisał(-a):

Co ma hitler do zegarka

 

Nie tyle sam Hitler, co hitlerowskie Niemcy. Przecież wszyscy tutaj doskonale wiemy, że te zegarki zostały zamówione i zaprojektowane w ramach programu rozwoju niemieckiego lotnictwa wojskowego przed i w trakcie II WŚ. To w zasadzie zegarkowe ikony niemieckiego lotnictwa z czasów hitlerowskich.

Sam mam B-Uhra i to na dodatek od Stowy, więc od jednego z oryginalnych producentów (abstrahując od losów tej marki) i bardzo sobie cenię ten prosty, funkcjonalny design. W codziennym użytkowaniu te wojenne konotacje mi osobiście nie przeszkadzają. Natomiast jestem sobie w stanie wyobrazić, że akurat w takim miejscu jak szkoła lotnicza w Dęblinie taki zegarek może budzić złe skojarzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wspomniany wyżej Citizen będzie wyborem w sam raz (też oddaję swój głos na ten model). Nie znam gustu adepta ale Laco wydaje mi się "zbyt dorosły". Może później.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, o.m.e.g.a napisał(-a):

Garmin D2 Air X10. Młodzież lubi smartłocze ... 

Ale jesteśmy na forum zegarkowym, a nie komputerowym 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym nieśmiało zauważyć, że to nie Koledze ma się podobać zegarek a adeptowi lotnictwa. Nie wiemy jaki ma gust ale Citizen wygląda na młodzieżowca.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, robol1 napisał(-a):

citizen niezły.

Jednak nie moj gust.Ale zastanawiam sie własnie nad nim.

 

a co sądzicie o tym?

https://baltic-watches.com/en/products/hms-002-blue-gilt

lub

https://baltic-watches.com/en/products/hms-002-black

 

 

 

Chyba jednak szukasz zegarka dla siebie 😀 

Zegarki z tarczą sector dial nie są raczej dla młodych, co nie znaczy, że się nie spodoba. 

Cena sporo ponad budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie racje.

Chyba pójde w citka

 

Dziekuje za pomoc w doborze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
 
Nie tyle sam Hitler, co hitlerowskie Niemcy. Przecież wszyscy tutaj doskonale wiemy, że te zegarki zostały zamówione i zaprojektowane w ramach programu rozwoju niemieckiego lotnictwa wojskowego przed i w trakcie II WŚ. To w zasadzie zegarkowe ikony niemieckiego lotnictwa z czasów hitlerowskich.
Sam mam B-Uhra i to na dodatek od Stowy, więc od jednego z oryginalnych producentów (abstrahując od losów tej marki) i bardzo sobie cenię ten prosty, funkcjonalny design. W codziennym użytkowaniu te wojenne konotacje mi osobiście nie przeszkadzają. Natomiast jestem sobie w stanie wyobrazić, że akurat w takim miejscu jak szkoła lotnicza w Dęblinie taki zegarek może budzić złe skojarzenia.

Pomijając że połowa jak nie więcej tych matołów nie będzie kojarzyła co to II WŚ to rozumiem że przelecisz się po szkole i wywalisz przez okno wszystkie pralki Boscha, klime Siemensa itp.


:-)))


Ja sam ide wyrzucić zmywarkę Miele przez balkon. Aha i ikre z lodówki też. Je… Pvtin

:-))))

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

5 godzin temu, Lawnowerman napisał(-a):


Pomijając że połowa jak nie więcej tych matołów nie będzie kojarzyła co to II WŚ to rozumiem że przelecisz się po szkole i wywalisz przez okno wszystkie pralki Boscha, klime Siemensa itp.


:-)))


Ja sam ide wyrzucić zmywarkę Miele przez balkon. Aha i ikre z lodówki też. Je… Pvtin

:-))))

Może połowa nie będzie kojarzyła, ale może się zdarzyć prawdziwy pasjonata wśród wykładowców lub instruktorów, który zada niewygodne pytanie albo zrobi niemiłą uwagę na temat pochodzenia designu zegarka młodego adepta:)

Ja bym fliegera nie nosił. Tak samo nic z czerwoną gwiazdą na tarczy. Mam tribusa, który upamiętnia dywizjon 303 i noszę z wielką przyjemnością. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre miejsce, żeby zadać pytanie, które zawsze mnie frapowało. Jak mechaniczne zegarki radzą sobie z wysokim przeciążeniem? Czy może mieć wpływ punktualność lub na mechanizm? Może ktoś wie i się podzieli wiedzą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.