Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
time to relax

Wybór pomiedzy Breitling VS Omega

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Potrzebuje pomocy , swoje poszukiwania jedynego zegarka zwęziłem do tych dwóch, teraz mam dylemat który , nadgarstek 18-18,5 cm , mam seiko Skx 007 , pytanie czy ktoś miał jeden lub drugi zegarek , jakieś opinie ? będę wdzięczny za pomoc

44543_zegarek-meski-omega-seamaster-diver-300m-automatyczny-42-mm-210-30-42-20-03-001.jpg

dc3572c0ecc53caccbbb755df74ff422.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że omega. Zegarek ikona, pełny in house. Wygląda dobrze teraz i będzie też dobrze wyglądał za 10 lat. Breitling na tym meshu dla mnie odpustowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omegi szybko się nudzą, wiem coś na ten temat. A omegowa bransoleta to prawdziwy dramat. Z tych dwóch nosiłbym Breitlinga, bo jeszcze go nie miałem, a przymiarka wersji bicolor na gumie była całkiem sympatyczna. 

20220621_154822-01.jpeg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja poradzę inaczej. Weź ten, który bardziej ci się podoba, lepiej leży na ręce. Kupujesz dla siebie nie dla innych.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie daj się zwieść fanom Rolexa ;) Omega wcale nie jest nudna, a kwestia bransolety jest kwestią subiektywną - mnie się podoba i uważam ją za wygodną. Ja noszę swoją 300m już półtora roku jako jedyny zegarek i wcale mi się nie nudzi, tarcza ma tyle odcieni i tak gra światłem że każdego dnia czuję jakbym miał nowy zegarek. Ale prawda jest taka, że musisz założyć jeden i drugi na rękę i wziąć ten, przy którym mocniej zabije serce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brajtek. Niezwężana bransoleta Omegi jest dla mnie nie do przełknięcia.

A w ogóle zerknij na Union Glashütte Noramis Sport Date :)


EC99D45E-8F93-42B1-83E9-DAA90FCB75E3.thumb.jpeg.72334977d0d83493607b462a9c11560b.jpeg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, cordi7 napisał(-a):

Brajtek. Niezwężana bransoleta Omegi jest dla mnie nie do przełknięcia.

 

Najprawdziwsza prawda. 👍


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie imo Breitling, jednak jeżeli chodzi o zachowanie ceny i mechanizm to niestety Omega. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem obydwa zegarki w tym samym czasie (Omega z białą tarczą i Brajtek z czarną) i Brajtek nadal jest u mnie a Omega poszła do ludzi. Ale SMP to świetny zegarek więc wybierz ten, który wizualnie bardziej Ci się podoba.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega jest super wygodna, a sama koperta jest pięknie wyprofilowana. Też miałem dylemat Omega czy Braitek. Długo mierzyłem i wygrała Omega :) Zresztą do dziś, a to już 4 lata nie żałuję wyboru. Poza tym nie przemawiał do mnie sposób zakupu Braitka (tylko zegarki z wystawy sklepowej, wymacane i z wielokrotnie odkręcaną koronką co nie robi za dobrze gwintowi)  i jego serwis w Polsce (nie do końca rozumiałem gdzie i jak je serwisują). W przypadku Omegi kulturka - zegarek w foliach i w pudełku transportowym prosto z fabryki i serwis SG w Polsce (opinie o nim są z d...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo tego, że u mnie w pracy ok 50% zegarków to Omegi SMP to i tak wybrałbym z tych dwóch Omegę. Oczywiście mówię o osobach, które kupią zegarki świadomie i je stać na zabawkę za 20-40k.

Edytowane przez Reborn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Reborn napisał(-a):

Pomimo tego, że u mnie w pracy ok 50% zegarków to Omegi SMP to i tak wybrałbym z tych dwóch Omegę. Oczywiście mówię o osobach, które kupią zegarki świadomie i je stać na zabawkę za 20-40k.

Gdzie pracujesz? W MI6? 🤣


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli ludzi świadomie kupujących zegarki z wyżej półki. Omega SMP to najczęstszy wybór. W biurowcu na 15 zegarków powyżej 15k 7 to Omegi :)

w firmie gdzie pracuje: 2XSMPC, 1xvintage i 1xPO. Do tego masz 2 Longinesy (z czego 1 stary kwarc) i 1 Seiko :) reszta ludzi nosi cokolwiek :)

Edytowane przez Reborn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Reborn napisał(-a):

Mam na myśli ludzi świadomie kupujących zegarki z wyżej półki. Omega SMP to najczęstszy wybór. W biurowcu na 15 zegarków powyżej 15k 7 to Omegi :)

w firmie gdzie pracuje: 2XSMPC, 1xvintage i 1xPO. Do tego masz 2 Longinesy (z czego 1 stary kwarc) i 1 Seiko :) reszta ludzi nosi cokolwiek :)

Muszę przyznać, że przynajmniej jak dla mnie ma to pewne znaczenie. Oglądając marki i konkretne modele zwracam też uwagę na oryginalność. Jakoś tak sprawia mi fun, gdy na nadgarstku jest coś mniej sztampowego. Choć nie wiem, czy można użyć tego słowa na omegi 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Reborn napisał(-a):

Mam na myśli ludzi świadomie kupujących zegarki z wyżej półki. Omega SMP to najczęstszy wybór. W biurowcu na 15 zegarków powyżej 15k 7 to Omegi :)

w firmie gdzie pracuje: 2XSMPC, 1xvintage i 1xPO. Do tego masz 2 Longinesy (z czego 1 stary kwarc) i 1 Seiko :) reszta ludzi nosi cokolwiek :)

Bo Omega to bardzo dobry wybór. Znana marka, premium, rozpoznawalna, świetna jakość, in house, piękne drewniane pudełko itd. A do tego dostępne od ręki i AD nie robi z Ciebie pajaca kazać się zapisać na jakąś listę jak za komuny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.08.2022 o 08:40, Reborn napisał(-a):

Mam na myśli ludzi świadomie kupujących zegarki z wyżej półki. Omega SMP to najczęstszy wybór. W biurowcu na 15 zegarków powyżej 15k 7 to Omegi :)

w firmie gdzie pracuje: 2XSMPC, 1xvintage i 1xPO. Do tego masz 2 Longinesy (z czego 1 stary kwarc) i 1 Seiko :) reszta ludzi nosi cokolwiek :)

Moim zdaniem Breitling nie jest ani trochę bardziej oryginalny od Omegi.  Nawet częściej je widzę u ludzi niż Omegi. Ja bym się ani chwili nie zastanawiał i wybrał Omegę, lecz to moje subiektywne podejście. Bardzo lubię firmę Omega, natomiast nie znoszę zegarków Breitling. Nie podoba mi się ich dizajn i nic mnie do tej marki nie przyciąga - ani historia, ani jakieś ciekawe rozwiązania techniczne - zupełnie nic.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć globalnie lepiej wypada marka Omega ( lepsza rozpoznawalność i pozycjonowanie jako luksusowa wśród klientów ) co ma przełożenie na trzymanie ceny na rynku wtórnym, to jednak warto rozpatrywać konkretne zegarki pod kątem swoich preferencji.  Na przykład Breitling ma w wyższym segmencie cenowym także zegarki z własnymi mechanizmami. Także stylistycznie mocno się ostatnio podciągnął, zwłaszcza w obszarze reedycji. 
O tych dwóch się nie wypowiem bo estetycznie nie wybrałbym żadnego z nich. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.