Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kejwus

Który z tych trzech?

Rekomendowane odpowiedzi

Zwrócił się do mnie znajomych z pytaniem "który wybrać" a ze marny ze mnie fachowiec 😭 i nie chcę źle doradzić,chciałbym was szanowni forumowicze prosić o pomoc.

Który z tych trzech zegarków byście polecili?

Zegarek ma być kupiony "nowy" i służyć długo a więc trzeba się liczyć za kilka lat z jakimś przeglądem/serwisem.

Oto zegarki:

1.Tag Heuer Carrera Calibre Heuer 02

2.Tag Heuer Carrera Calibre 36 Flyback

3.Tag Heuer Carrera Calibre 16.

Mniejsza o wygląd bo to kwestia gustu,chodzi o mechanizmy.Który z nich sprawi najmniej kłopotu,odwdzięczy się niezawodnością i w razie "W" będzie go można na miejscu i w rozsądnej cenie serwisować?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

 

 

Screenshot_2022-07-23-20-34-55-54_2ea4d3671f4532c923308bfb91ca6a64.jpg

Screenshot_2022-07-23-20-35-06-73_2ea4d3671f4532c923308bfb91ca6a64.jpg

Screenshot_2022-07-23-20-39-01-66_2ea4d3671f4532c923308bfb91ca6a64.jpg

Edytowane przez kejwus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calibre 16, czyli valjoux 7750 to wół roboczy, żadnych fajerwerków, kół kolumnowych itp. za to za 3 lata serwis będzie zdecydowanie najtańszy. Calibre 36 to świetny mechanizm z Zenitha el primero, imo zdecydowanie najlepszy z mechanizmów, które montuje Tag, niestety za 5 lat serwis będzie kosztował z 3 razy drożej niż przy 16.

Tag 02 przegrywa pod wieloma względami z 36,do tego serwis może być nawet droższy, generalnie też z 5 lat bez problemu podziała, ale czy warty on jest tych pieniędzy (i sprzedaż i serwis) to już mocno dyskusyjne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega @tolor dobrze opisał różnice w mechanizmach (chociaż dla mnie najciekawszy mechanizm z tych trzech to Heuer 02).

 

Ja jeszcze dodam, że w tej chwili wszystkie Tag Heuer'y na gwarancji serwisowane są w Niemczech, a nie jak to było do tej pory w Krakowie (Trufey stracił autoryzacje i dystrybucję TH w Polsce). 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.07.2022 o 18:43, evilym napisał(-a):

Kolega @tolor dobrze opisał różnice w mechanizmach (chociaż dla mnie najciekawszy mechanizm z tych trzech to Heuer 02).

 

Ja jeszcze dodam, że w tej chwili wszystkie Tag Heuer'y na gwarancji serwisowane są w Niemczech, a nie jak to było do tej pory w Krakowie (Trufey stracił autoryzacje i dystrybucję TH w Polsce). 

 

 

Co to znaczy"najciekawszy"?

 

Edytowane przez kejwus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, kejwus napisał(-a):

 

Co to znaczy"najciekawszy"?

 

Calibre 16 oraz 36 to mechanizmy od zewnętrznych dostawców. Tag je tylko montuje w swoich zegarkach. 

 

Heuer 02 to mechanizm robiony przez TH. Masz więc 100% Heuera w Heuerze 😉

 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie też heuer 02 jest najciekawszy i najlepiej pasuje do drogiego tag heuera. Jeśli nie ten, bo koszty odstraszają, a musi być logo TH to szedlbym w valjoux - najlepiej używkę w super stanie, po dużej utracie wartości.

 

W gąszczu różnych debat , warto zacytować post kolegi @TeJot - jednego z guru na forum jeśli chodzi o wiedzę techniczną. Wypowiedź dotyczyła porównania z heuer 01...

 

 

W dniu 11.11.2019 o 15:09, TeJot napisał(-a):

W mojej ocenie Heuer-02 jest lepszą konstrukcją. 

Rezerwa chodu na poziomie 80 godz., autorska konstrukcja bazująca na podobieństwie do cal. 4130 Rolexa Daytona (ten sam układ tarcz, grubość mechanizmu jedynie 6,5 mm) pozwala przypuszczać, że jest bardziej atrakcyjnym mechanizmem. 

A na deser recenzja z rozbiórki tego mechanizmu, z dobrym opisem i foto:

https://www.thenakedwatchmaker.com/deconstruction-tag-heuer-actavia

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.