Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Kieszonkowe

Jarmark Dominikański anno Domini 2022

Rekomendowane odpowiedzi

W sobotę moja kochana żona przegoniła mnie po rozpoczynającym się Jarmarku

(zrobiłem 18000 kroków - i całą niedzielę umierałem - starość jest kiepsko wymyślona ;) )

 

straszna drożyzna jedyne co w znośnej cenie udało mi się kupić

 

20220725_065018.thumb.jpg.c392071fc5361910573c9c4e2b997915.jpg

 

nie wiem tylko po co. Powiększam masę spadkową (a budzików będzie 2 metry sześcienne + 3 :D )

 

Miłego kupowania na Jarmarku Dominikańskim

 

Roman

 

p.s. Pochwalcie się co udało Wam się kupić na JD 2022

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna ta skrzyneczka miniaturowa, pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajna... 😉 na budzik... na kieszonkę za duża😉


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, graver napisał(-a):

Fajna ta skrzyneczka miniaturowa, pzdr.

 

Jak mi znajdziesz taki werk miniaturowy to chętnie kupię (i wreszcie na stare lata zacznę kolekcjonować prawdziwe zegary :) )

 

5 godzin temu, LESKOS napisał(-a):

No fajna...              ... na kieszonkę za duża😉

 

Na kieszonkę za mała ;) ;) ;)

 

20220725_141939.thumb.jpg.ba825c8b0f638ed680a7687f2d2b93de.jpg

 

5 godzin temu, LESKOS napisał(-a):

No fajna... 😉 na budzik... na kieszonkę za duża😉

 

Na budziki  za duża - zmieszczą się dwa :D :D :D

 

 20220725_142414.thumb.jpg.c78d0bcf41e3d68a1761a26ec2218d64.jpg

 

Miłego popołudnia 

Roman

Edytowane przez Kieszonkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romanie , takie skrzyneczki są produkowane pod kieszonki do powieszenia... oczywiście współczesne wytworzy nauki stolarskiej . Sam byłem nimi zauroczony 😉😁 i zastanawiałem się czy nie kupić (chyba na giełdzie w Bytomiu były oferowane za 100-150 zł... ) ale jakoś nie kupiłem 😉.


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wrażenie, że Roman sobie nieco dworuje. Nie pomieścił mega kieszonek, za to upchnąl tam mikro budziki. ;)


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, LESKOS napisał(-a):

Romanie , takie skrzyneczki są produkowane pod kieszonki do powieszenia... oczywiście współczesne wytworzy nauki stolarskiej . Sam byłem nimi zauroczony 😉😁 i zastanawiałem się czy nie kupić (chyba na giełdzie w Bytomiu były oferowane za 100-150 zł... ) ale jakoś nie kupiłem 😉.

 

Oj @LESKOS, LESKOS   :) tyle mnie znasz żeby nie wiedzieć że jestem stary, złośliwy dziadek ;)

 

To już nasz Kolega @kiniol  jakiś czas temu przyrównał nas z Januszem do Statlera i Waldorfa z Muppetów :D 

 

13 godzin temu, Anansi napisał(-a):

A ja mam wrażenie, że Roman sobie nieco dworuje. Nie pomieścił mega kieszonek, za to upchnąl tam mikro budziki. ;)

 

Oczywiście ma rację Kol. @Anansi że sobie "nieco dworuję" oczywiście że jest to skrzyneczka na kieszonki/ kieszonkę

 

20220726_062624.thumb.jpg.6cff52006521958dbe8e8f4cc23d6df6.jpg

 

tu akurat duplex z zawieszką wykonaną z włosia - dość ładnie się wpasowuje :) 

a nie chciało mi się wczoraj przewracać to na szybko znalazłem kilka 'goliatów"

i dwa (wcale nie najmniejsze) budziki z dzwonkiem.

 

Z tym że skrzynka wygląda na oryginalną starą z XX wieku (ale tu nie jestem specjalistą}

nie znam się na stolarce i snycerce. Ale na koniec życia udało mi się podobnie jak kilku

naszym kolegom z forum  :) kupić coś za przysłowiowe "piwo" (a więc kilkakrotnie mniej

niż w Bytomiu). Ale to może dlatego że pomogłem sprzedać sprzedawcy który się na tym nie znał

(handluje militariami) Świta, Metrona i Majaka klientowi z Kanady.

 

Miłego dnia 

Roman

 

p.s. Miałem nadzieję że inni Koledzy podzielą się swoimi zdobyczami z Dominika. Jest tam trochę szpindlaków , repetierów i zegarów.

I choć ceny światowe to można coś znaleźć.

   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

23 minuty temu, Kieszonkowe napisał(-a):

 sprzedać sprzedawcy który się na tym nie znał

(handluje militariami) Świta, ....

... klientowi z Kanady.

   

 

Ooo noł! Świt odleciał do Kanady?? 🙄

Nasz "narodowy skarb, dziedzictwo historyczne i kulturowe w obce ręce" i na wygnanie?

 O żesz-ki! 🤗

Szkoda, ze nie wiedziałam ☺️🤭

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na całe szczęście nie w obce to był polak z Kanady.

Starszy pan w moim wieku który pomieszkuje i tam i tu :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzień minął i jak tam nikt poza "Panem z Kanady" i mną nic nie kupił na Dominiku :) 

 

Czyli nie warto przyjeżdżać  :D :D ???

 

Miłego i udanego Dominika

Roman

 

p.s. Zostały jeszcze dwa tygodnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem, oglądałem, nic nie kupiłem. Z linkowych, takich na które zwróciłem uwagę to były 2 egzemplarze w stylu serpentyn. Według sprzedawcy jeden to niesygnowana Germania - cena 2,700 pln (wskazówki typowe dla Germanii, ale mogły być przełozone, werku nie oglądałem "od środka"), a drugi to także niesygnowana Concordia - cena 2,300 pln. Poza tym widziałem dosłownie 3 albo 4 linkowce w eklektycznych obudowach, ale mało ciekawe. W ogóle zegarów jak na lekarstwo. Meble głównie to Holandia, masa porcelany, kilkanaście kufli (ale oryginalnego pułkowego nie zauważyłem), trochę lamp naftowych - składaków. Totalna dominacja płyt winylowych i militariów.

To co rzuciło mi się w oczy, to olbrzymich gabarytów różnego rodzaju fontanny (oczywiście współczesne) z jakiejś blach w kształcie, lwów, słoni, małp, a nawet żab. Kicz niebywały, a ceny z kosmosu. Lew kosztował 35,000 pln (cena wywoławcza)....

Zyczę udanych wycieczek do Gdańska. Proszę, napiszcie swoje wrażenia i odczucia. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Witold 56 napisał(-a):

Byłem, oglądałem, nic nie kupiłem. Z linkowych, takich na które zwróciłem uwagę to były 2 egzemplarze w stylu serpentyn. Według sprzedawcy jeden to niesygnowana Germania - cena 2,700 pln (wskazówki typowe dla Germanii, ale mogły być przełozone, werku nie oglądałem "od środka"), a drugi to także niesygnowana Concordia - cena 2,300 pln. Poza tym widziałem dosłownie 3 albo 4 linkowce w eklektycznych obudowach, ale mało ciekawe. W ogóle zegarów jak na lekarstwo. Meble głównie to Holandia, masa porcelany, kilkanaście kufli (ale oryginalnego pułkowego nie zauważyłem), trochę lamp naftowych - składaków. Totalna dominacja płyt winylowych i militariów.

To co rzuciło mi się w oczy, to olbrzymich gabarytów różnego rodzaju fontanny (oczywiście współczesne) z jakiejś blach w kształcie, lwów, słoni, małp, a nawet żab. Kicz niebywały, a ceny z kosmosu. Lew kosztował 35,000 pln (cena wywoławcza)....

Zyczę udanych wycieczek do Gdańska. Proszę, napiszcie swoje wrażenia i odczucia. Pozdrawiam

Szkoda, że nie masz żadnego zdjęcia tych,, serpentyn "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety zapomniałem zabrać telefon (ostatnio zdarza mi sie to coraz częściej) ifotek nie zrobiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Tak jak Koledzy pisali: ceny z kosmosu, wybór niewielki. Pozdrawiam

IMG-20220728-WA0029.jpg

IMG-20220728-WA0032.jpg

IMG-20220728-WA0033.jpg

IMG-20220728-WA0034.jpg

IMG-20220728-WA0036.jpg

IMG-20220728-WA0046.jpg

IMG-20220728-WA0047.jpg

IMG-20220728-WA0050.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak pisałem - ceny światowe :D :D :D 

 

Ale trudno się dziwić Targi Gdańskie sprzedając stoiska propagują duże firmy handlarzy

(nawet jak oni nazywają się kolekcjonerami) nikt z drobnych i mieszkańców nie wyda kilkuset złotych

za stoisko jednodniowe żeby tyle samo po dniu stania zarobić :) .

 

IMG-20220728-WA0046.jpg.f29d93d87486a67b2efaf29d4ab674af.jpg

 

To n.p. stoisko Pana z Pruszcza Gdańskiego który od lat handluje zegarami (trochę tego jest) z tego co dobrze pamiętam to kilkanaście lat temu siedział na nim kątem 

jak jeszcze był młody i piękny (bo teraz jest już tylko piękny :D ) nasz kolega Maciej Miśnik więc chyba może poświadczyć. Teraz z ojcem handluje już syn i taką reklamę

z jego ust kątem ucha usłyszałem  -  " Jako jedyni dajemy na sprzedany zegar roczną gwarancję - bo mój ojciec jest stolarzem i zegarmistrzem" !!!!

-  i UWAGA bo to jest ciekawe i świadczy o długowieczności rodu albo jarmarku "Dajemy też DOŻYWOTNI serwis" !!!! :D :D :D .

 

Tak więc nie tylko zegarmistrze ale i Jarmark będzie trwał WIECZNIE :D 

 

Miłego dnia

Roman 

Edytowane przez Kieszonkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.08.2022 o 07:24, Kieszonkowe napisał(-a):

Czyli tak jak pisałem - ceny światowe :D :D :D 

 

Ale trudno się dziwić Targi Gdańskie sprzedając stoiska propagują duże firmy handlarzy

(nawet jak oni nazywają się kolekcjonerami) nikt z drobnych i mieszkańców nie wyda kilkuset złotych

za stoisko jednodniowe żeby tyle samo po dniu stania zarobić :) .

 

IMG-20220728-WA0046.jpg.f29d93d87486a67b2efaf29d4ab674af.jpg

 

To n.p. stoisko Pana z Pruszcza Gdańskiego który od lat handluje zegarami (trochę tego jest) z tego co dobrze pamiętam to kilkanaście lat temu siedział na nim kątem 

jak jeszcze był młody i piękny (bo teraz jest już tylko piękny :D ) nasz kolega Maciej Miśnik więc chyba może poświadczyć. Teraz z ojcem handluje już syn i taką reklamę

z jego ust kątem ucha usłyszałem  -  " Jako jedyni dajemy na sprzedany zegar roczną gwarancję - bo mój ojciec jest stolarzem i zegarmistrzem" !!!!

-  i UWAGA bo to jest ciekawe i świadczy o długowieczności rodu albo jarmarku "Dajemy też DOŻYWOTNI serwis" !!!! :D :D :D .

 

Tak więc nie tylko zegarmistrze ale i Jarmark będzie trwał WIECZNIE :D 

 

Miłego dnia

Roman 

Ten pan powiedział że wszystkie zegary po konserwacji.to dobrze bo wiem że kupie sprawny po przeglądzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Miłosz Pakulski napisał(-a):

to dobrze bo wiem że kupie sprawny po przeglądzie.

Tiaaa Pan wziął otworzył "przeglądnął" czy wszystko jest i zamknął  :)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, mkl1 napisał(-a):

Tiaaa Pan wziął otworzył "przeglądnął" czy wszystko jest i zamknął  :)

No, chyba tak nie jest, bo kolega zaświadczył za niego. A pozatym, jak już tak się reklamuje i co roku jest to stoisko , to chyba nie bajeruje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pisze o tzw. "przeglądzie" - tak ogólnie.... Często przecież w opisie np. aukcji jest napisane:

"Po przeglądzie zegarmistrzowskim"  :) :)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.