Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Wulfgar

Agregat prądotwórczy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i pytam tutaj, jeśli narusza to regulamin to proszę usunąć. Szukam opinii ludzi co się na tym znają, aby mi doradzili jaki agregat prądotwórczy kupić do domu , chodzi o taki lepszy ,że stabilizacją. Chciałbym, aby piec z podajnikiem na nim działał. Myślę na czymś do 3 do 5 tys, wiadomo , że jak będzie jakiś super kombajn to mogę coś dołożyć. Z góry dziękuję za porady

 

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym pomyślał nad jakimś UPS -em z prawdziwym sinusem a do tego akumulator wyliczony na odpowiedni okres czasu.

wyjdzie pewnie poniżej 2000zł i nie wymaga paliwa, nie generuje smrodu i hałasu ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I gdzieś tu na forum już był taki temat odnośnie UPS'a.

Wysłane z mojego RMX1993 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w zeszłym roku w grudniu fogo fh6001tr. Na szczęście nie musiałem z niego korzystać, dostępność była znikoma, teraz ponoć jeszcze gorzej. Silnik hondy, zbiornik na kilka ładnych godzin. Ciężki jak diabli. Ale uciągnie mi cały dom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.07.2022 o 12:17, Wulfgar napisał(-a):

 

Witam i pytam tutaj, jeśli narusza to regulamin to proszę usunąć. Szukam opinii ludzi co się na tym znają, aby mi doradzili jaki agregat prądotwórczy kupić do domu , chodzi o taki lepszy ,że stabilizacją. Chciałbym, aby piec z podajnikiem na nim działał. Myślę na czymś do 3 do 5 tys, wiadomo , że jak będzie jakiś super kombajn to mogę coś dołożyć. Z góry dziękuję za porady

 

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

Hej, dosyć ogólnie opisałeś wymagania. Tak naprawdę jest wiele opcji do rozważenia.

Jeżeli agregat miałby zasilać tylko piec, to spokojnie możesz kupić agregat 1-fazowy inwerterowy lub z AVR. Budżet na taki agregat akurat masz. Musiałbyś tylko zwrócić uwagę na czas pracy na zbiorniku - im większy zbiornik paliwa tym lepiej. Będziesz go sobie wyciągał (np. z garażu) i pod gniazdo w agregacie (pewnie przez przedłużacz) podłączał piec. Agregat musi stać na zewnątrz lub w pomieszczeniu dobrze wentylowanym (spaliny).

Jeżeli chciałbyś zasilić więcej odbiorów lub cały dom, musisz zaopatrzyć się w agregat 3-fazowy (lub 1-fazowy większej mocy jeżeli to Wielka Brytania, bo tam zazwyczaj budynki są zasilane 1-fazowo). Nie wiem jak jest u Ciebie. I tu sprawa się komplikuje, bo musiałbyś do tego dostosować instalację elektryczną, zastosować przełącznik ręczny 1-0-2 (Sieć - Agregat), lub SZR (przełącznik automatyczny). Jeżeli będziesz miał wątpliwości, pisz na priw - postaram się wyjaśnić jakie są opcje i jakie urządzenie będzie najbardziej odpowiednie dla Ciebie.

Nie handluję urządzeniami i nie mam w tym interesu, zwykła koleżeńska przysługa.

UPS nie rozwiązuje sprawy, bo ma ograniczony czas pracy autonomicznej, do agregatu dolewasz paliwo i dalej działa. Zaletą UPS jest tylko to, że nie ma przerwy w zasilaniu.

Idealnym i często praktykowanym rozwiązaniem jest praca w kaskadzie - odbiory-UPS-Agregat - nie ma przerwy w zasilaniu bo UPS podtrzymuje napięcie na czas przełączenia z sieci na agregat.

 

Edytowane przez facecik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

planujecie brak w dostawie prądu dłuższy niż 24h?

Jeśli tak by się stało, to musicie mieć przygotowany wcześniej zbiornik z paliwem, bo po stacja paliw również zasilana jest z sieci i po zaniku napięcia może okazać się, że nie kupicie już paliwa... 

 

Okres przechowywania paliwa jest określony - tzn, paliwo należy wykorzystywać i uzupełniać aby nie stało dłużej niż... (6 m-cy ?  to trzeba sprawdzić) bo może być z użytkowaniem starego paliwa kłopot.. 

 

Kwestia zasilania pieca C.O.  w określonym czasie (np 24h) przy braku zasilania jest do ogarnięcia z UPS .. 

Nie generuje hałasu, nie śmierdzi, nie trzeba specjalnie o to dbać pomijając podstawowe kwestie związane z akumulatorem.. 

Prosto, czysto i dość tanio.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej, dosyć ogólnie opisałeś wymagania. Tak naprawdę jest wiele opcji do rozważenia.
Jeżeli agregat miałby zasilać tylko piec, to spokojnie możesz kupić agregat 1-fazowy inwerterowy lub z AVR. Budżet na taki agregat akurat masz. Musiałbyś tylko zwrócić uwagę na czas pracy na zbiorniku - im większy zbiornik paliwa tym lepiej. Będziesz go sobie wyciągał (np. z garażu) i pod gniazdo w agregacie (pewnie przez przedłużacz) podłączał piec. Agregat musi stać na zewnątrz lub w pomieszczeniu dobrze wentylowanym (spaliny).
Jeżeli chciałbyś zasilić więcej odbiorów lub cały dom, musisz zaopatrzyć się w agregat 3-fazowy (lub 1-fazowy większej mocy jeżeli to Wielka Brytania, bo tam zazwyczaj budynki są zasilane 1-fazowo). Nie wiem jak jest u Ciebie. I tu sprawa się komplikuje, bo musiałbyś do tego dostosować instalację elektryczną, zastosować przełącznik ręczny 1-0-2 (Sieć - Agregat), lub SZR (przełącznik automatyczny). Jeżeli będziesz miał wątpliwości, pisz na priw - postaram się wyjaśnić jakie są opcje i jakie urządzenie będzie najbardziej odpowiednie dla Ciebie.
Nie handluję urządzeniami i nie mam w tym interesu, zwykła koleżeńska przysługa.
UPS nie rozwiązuje sprawy, bo ma ograniczony czas pracy autonomicznej, do agregatu dolewasz paliwo i dalej działa. Zaletą UPS jest tylko to, że nie ma przerwy w zasilaniu.
Idealnym i często praktykowanym rozwiązaniem jest praca w kaskadzie - odbiory-UPS-Agregat - nie ma przerwy w zasilaniu bo UPS podtrzymuje napięcie na czas przełączenia z sieci na agregat.
 
A ci myślisz o tym z Castorama za 2600, ja nie chcę go wpinać do instalacji tylko mieć awaryjnie. Przeznaczenie to pięć ewentualnie zamrażarka lub do zagotowania wody w czajniku 87dc9bcce87e47e2c05192deb2e3f698.jpg

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoje potrzeby powinien wystarczyć. Moc ciągła tego urządzenia to 2,8kW, więc tym czajnikiem, lodówką i piecem dociążysz go praktycznie na max (jeżeli wszystko podłączysz jednocześnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, zadra napisał(-a):

planujecie brak w dostawie prądu dłuższy niż 24h?

Jeśli tak by się stało, to musicie mieć przygotowany wcześniej zbiornik z paliwem, bo po stacja paliw również zasilana jest z sieci i po zaniku napięcia może okazać się, że nie kupicie już paliwa... 

 

Okres przechowywania paliwa jest określony - tzn, paliwo należy wykorzystywać i uzupełniać aby nie stało dłużej niż... (6 m-cy ?  to trzeba sprawdzić) bo może być z użytkowaniem starego paliwa kłopot.. 

 

Kwestia zasilania pieca C.O.  w określonym czasie (np 24h) przy braku zasilania jest do ogarnięcia z UPS .. 

Nie generuje hałasu, nie śmierdzi, nie trzeba specjalnie o to dbać pomijając podstawowe kwestie związane z akumulatorem.. 

Prosto, czysto i dość tanio.. 

 

 

Czyli jednak przygotowania trwają??

Dobrze że choć tego cukru man w zapasie,  zawsze można będzie na coś wymienić.

Strzeżonego Pan Bóg strzeże 🤭

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie. Agregat który ma służyć długie lata i ma być używany tylko sporadycznie powinien być kupiony dobry i dobrej firmy która gwarantuje długotrwałą dostępność do fabrycznego lub autoryzowanego serwisu.

Urządzenia kupowane w marketach są na ogół urządzeniami jednorazowymi a ich serwis jest uznaniowy i w razie większej usterki w okresie gwarancji sprzęt wymieniany jest na nowy. Oczywiście to działa tylko w czasie trwania gwarancji, po gwarancji market umywa ręce i mówi, kliencie bujaj się sam. 

Na 100 procent np. za 5 czy 10 lat jak się ten agregat zepsuje to wyrzucisz go na śmietnik.:)

Zaproponowana wyżej Honda EU22I gwarantuje w Polsce  długotrwały autoryzowany serwis, poza tym agregat Hondy ma możliwość podłączenia dedykowanego do niego reduktora gazowego i zasilania go z butli gazowej propan-butanem, co zdecydowanie zmniejsza koszty jego eksploatacji.  

 

 

 

 

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dziadek napisał(-a):

Moje zdanie jest takie. Agregat który ma służyć długie lata i ma być używany tylko sporadycznie powinien być kupiony dobry i dobrej firmy która gwarantuje długotrwałą dostępność do fabrycznego lub autoryzowanego serwisu.

Urządzenia kupowane w marketach są na ogół urządzeniami jednorazowymi a ich serwis jest uznaniowy i w razie większej usterki w okresie gwarancji sprzęt wymieniany jest na nowy. Oczywiście to działa tylko w czasie trwania gwarancji, po gwarancji market umywa ręce i mówi, kliencie bujaj się sam. 

Na 100 procent np. za 5 czy 10 lat jak się ten agregat zepsuje to wyrzucisz go na śmietnik.:)

Zaproponowana wyżej Honda EU22I gwarantuje w Polsce  długotrwały autoryzowany serwis, poza tym agregat Hondy ma możliwość podłączenia dedykowanego do niego reduktora gazowego i zasilania go z butli gazowej propan-butanem, co zdecydowanie zmniejsza koszty jego eksploatacji.  

 

 

:)

Paweł, ja to wszystko co się teraz dzieje przewidziałem już w ubiegłym roku i jak nigdy wcześniej kupiłem 7 palet grabiny do kominka za którą płaciłem w lipcu ubiegłego roku 240 zł za 1 paletę czyli metr sześcienny. Teraz u nas jedna paleta kosztuje 700 zł.:)

Paląc w kominku nazwijmy to relaksacyjnie, czyli sobota i niedziela zużywam w ciągu zimy około 1,5 metra sześciennego.

Mój kominek jest w stanie samodzielnie dobrze ogrzać cały dom w największe mrozy. 

 

Halo, Dziadku, tu ziemia. Wypowiesz się merytorycznie, czy będziesz bredził o kominkach i o tym jaki jesteś zaradny?

Kolega wybrał sobie agregat w przystępnej cenie, z rozrusznikiem, na kółkach. Wystarczający dla jego potrzeb. Każdy agregat szlag trafi jak nie będzie regularnie uruchamiany, najlepiej pod obciążeniem, czy to z silnikiem Hondy czy z innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo tu Ziemia. :) Moim zdaniem jest to agregat typowo marketowy przeznaczony do prac budowlanych i warsztatowych i ewentualnie do podłączenia niektórych urządzeń domowych bez możliwości podłączenia elektroniki bo ma kiepską sinusoidę. Ponadto zużywa prawie 2 litry benzyny na godzinę i waży powyżej 43 kg. Ponadto po co kupować z akumulatorem skoro będzie odpalany może kilka razy w roku. 

Osobiście wolałbym kupić Hondę EU22I. Oczywiście ma mniejszą moc i odpalana jest ręcznie, ale za to mogę podłączyć do niej wszystko i pali 1 litr na godzinę i waży 23 kg więc mogę ją przewozić w każde miejsce gdzie jest mi potrzebny prąd, jest estetycznie wykonana i model 22 I ma nowoczesny i bardzo zaawansowany tryb pracy ekonomicznej.  Poza tym dodatkowo i bezproblemowo można podłączyć go do gazu propan-butan. 

Osobiście namawiam Kolegę na zakup Hondy EU22I.

 

Edit." Każdy agregat szlag trafi jak nie będzie regularnie uruchamiany, najlepiej pod obciążeniem, czy to z silnikiem Hondy czy z innym"

 

To akurat nie jest prawdą. Agregat może mieć długie i bardzo długie przerwy w pracy jeżeli wypalimy wszystkie paliwo z gażnika i gażnik będzie pusty i Honda ma takie możliwości. 

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Halo tu Ziemia.  Moim zdaniem jest to agregat typowo marketowy przeznaczony do prac budowlanych i warsztatowych i ewentualnie do podłączenia niektórych urządzeń domowych bez możliwości podłączenia elektroniki bo ma kiepską sinusoidę. Ponadto zużywa prawie 2 litry benzyny na godzinę i waży powyżej 43 kg. Ponadto po co kupować z akumulatorem skoro będzie odpalany może kilka razy w roku. 
Osobiście wolałbym kupić Hondę EU22I. Oczywiście ma mniejszą moc i odpalana jest ręcznie, ale za to mogę podłączyć do niej wszystko i pali 1 litr na godzinę i waży 23 kg więc mogę ją przewozić w każde miejsce gdzie jest mi potrzebny prąd, jest estetycznie wykonana i model 22 I ma nowoczesny i bardzo zaawansowany tryb pracy ekonomicznej.  Poza tym dodatkowo i bezproblemowo można podłączyć go do gazu propan-butan. 
Osobiście namawiam Kolegę na zakup Hondy EU22I.
 
Edit." Każdy agregat szlag trafi jak nie będzie regularnie uruchamiany, najlepiej pod obciążeniem, czy to z silnikiem Hondy czy z innym"
 
To akurat nie jest prawdą. Agregat może mieć długie i bardzo długie przerwy w pracy jeżeli wypalimy wszystkie paliwo z gażnika i gażnik będzie pusty i Honda ma takie możliwości. 
Ten agregat ma AVR ale słyszałem że dodatkowo są dostępne stabilizatory wpinane do wtyczki , aby była pewność. Tak jak pisałem mam budżet około 3 tys, a honda to koszt z tego co patrzyłem to 7 tys, więc to zdecydowanie za dużo. A wiecie może jaki inny model będzie dobry, nie koniecznie musi byc odpalanie na kluczyk.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że w Media expert jest też sporą oferta, może jeszcze tam sprawdzę.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, dziadek napisał(-a):

bez możliwości podłączenia elektroniki bo ma kiepską sinusoidę

😆Jak to sprawdziłeś? Podłączyłeś oscyloskop i sprawdziłeś przebieg napięcia na wyjściu tego urządzenia? A skrót AVR znasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AVR to jedynie automatyczna regulacja/stabilizacja napięcia wyjściowego i taki układ najczęściej nie ma nic wspólnego z tym czy przebieg wyjściowy napięcia jest czystym sinusem czy jakąś przybliżoną krzywą.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Lemax napisał(-a):

AVR to jedynie automatyczna regulacja/stabilizacja napięcia wyjściowego i taki układ najczęściej nie ma nic wspólnego z tym czy przebieg wyjściowy napięcia jest czystym sinusem czy jakąś przybliżoną krzywą.

 

Przeczytaj dobrze do czego się odniosłem. Kolega @Dziadek napisał że sprzęt nie nadaje się do zasilenia elektroniki. Agregaty wyposażone w AVR (co widać na zdjęciu urządzenia), co najmniej teoretycznie mają taką możliwość. 

To mój ostatni wpis w tym wątku. Chyba wszystko jest jasne. Kolego @Wulfgar, powodzenia w zakupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Himoinsa/ Atlas Copco

AVR o SZR; dodatkowy zbiornik ale piwiekszony w ramie.

Marketowe to szrot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.