Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kuba1991

Ceny zegarków w Polsce w latach 90 tych

Rekomendowane odpowiedzi

A pułkownik który poszedł na emeryturę w 96 roku z 13 grupy? Ile ma emerytury cwaniaku? Ja nikogo nie obrażam, więc nie obrażaj mnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Darecki napisał(-a):

Tak, ale wyliczana jest z 13 pensji. Do tego ciężko jednoznacznie określić wysokość uposażenia pułkownika, gdyż dużo zależy od wysługi i grupy zaszeregowania etatu.

Tak poza tym wydaje mi się, że kolega ma wiedzę w temacie mając odniesienie do sytuacji zarobkowej w wojsku sprzed ładnych kilku lat.

Są strony w internecie gdzie żołnierze mogą wyliczyć sobie emeryturę :) 

Podaje przykład: pułkownik około 35 lat wysługi, grupa zaszeregowania nie najwyższa - pobory 11800 zł netto, emerytura 9060 zł netto. 

Kwota którą podajesz to pobory majora z 30 letnim stażem.

 

..."pułkownik około 35 lat wysługi, grupa zaszeregowania nie najwyższa - pobory 11800 zł netto, emerytura 9060 zł netto."

Moja koleżanka była bardzo dobrze wyedukowaną nauczycielką matematyki w szkłach średnich i w tym roku przeszła na emeryturę. 

Nauczyciel matematyki lat 60, 35 lat pracy w szkolnictwie, nauczyciel dyplomowany po politechnice z przygotowaniem pedagogicznym  pobory 4224 zł brutto plus około 20% różne dodatki, emerytura 3420 zł netto. 

 

Czy jest tu ktoś na "sali" kto dostrzega jakąkolwiek sprawiedliwość społeczną?:wacko:

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojskowy pułkownik a nauczycielka matematyki - ja zauważam różnicę! 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Wojskowy pułkownik a nauczycielka matematyki - ja zauważam różnicę! 

Ja też zauważam różnicę. :)

Jeden się opierdala całe życie, a drugi wykonuje najgorszą robotę ucząc obce dzieci. 

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dziadek napisał(-a):

No ja też widzę różnicę. :)

Jeden się opierdala całe życie, a drugi wykonuje najgorszą robotę ucząc obce dzieci. 

Jedni tak to będą postrzegać, pozostali zgoła inaczej. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, dziadek napisał(-a):

Ja też zauważam różnicę. :)

Jeden się opierdala całe życie, a drugi wykonuje najgorszą robotę ucząc obce dzieci. 

 

Zobaczymy gdzie Ci, wykonujacy "najgorsza robote swiata", beda podczas wojny 🙈

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weźcie tylko pod uwagę także taką rzecz, że (jak mojemu dobremu znajomemu) wojsko pozwala wykupić za grosze mieszkania dane wojskowym na czas pracy w danej jednostce. Najpierw wojsko mu dało na czas pracy w stolicy mieszkanie, a potem je wykupił za grosze i … sprzedał za bardzo dobre pieniądze. Ja też bym chciał żeby, jak się wyprowadzę z Mediolanu, moja żona dostała mieszkanie od firmy (za które płacimy kosmiczne pieniądze) i bym je sobie kupił za grosze albo wynajął).

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, beniowski napisał(-a):

Weźcie tylko pod uwagę także taką rzecz, że (jak mojemu dobremu znajomemu) wojsko pozwala wykupić za grosze mieszkania dane wojskowym na czas pracy w danej jednostce. Najpierw wojsko mu dało na czas pracy w stolicy mieszkanie, a potem je wykupił za grosze i … sprzedał za bardzo dobre pieniądze. Ja też bym chciał żeby, jak się wyprowadzę z Mediolanu, moja żona dostała mieszkanie od firmy (za które płacimy kosmiczne pieniądze) i bym je sobie kupił za grosze albo wynajął).

Każdy jest kowalem swojego losu...😁


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Każdy jest kowalem swojego losu...😁

Co racja to racja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Rebrov napisał(-a):

Trza było do armii iść a nie po Mediolanach się bujać :D

Masz rację - byłbym już na emeryturze i mógłbym sobie spokojnie dorabiać a państwo by mi płaciło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, dziadek napisał(-a):

..."pułkownik około 35 lat wysługi, grupa zaszeregowania nie najwyższa - pobory 11800 zł netto, emerytura 9060 zł netto."

Moja koleżanka była bardzo dobrze wyedukowaną nauczycielką matematyki w szkłach średnich i w tym roku przeszła na emeryturę. 

Nauczyciel matematyki lat 60, 35 lat pracy w szkolnictwie, nauczyciel dyplomowany po politechnice z przygotowaniem pedagogicznym  pobory 4224 zł brutto plus około 20% różne dodatki, emerytura 3420 zł netto. 

 

Czy jest tu ktoś na "sali" kto dostrzega jakąkolwiek sprawiedliwość społeczną?:wacko:

Kolega Dziadek wierzy w sprawiedliwość?  A nawiasem nauczyciel bardziej się opierdala niż żołnierz zawodowy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, beniowski napisał(-a):

Weźcie tylko pod uwagę także taką rzecz, że (jak mojemu dobremu znajomemu) wojsko pozwala wykupić za grosze mieszkania dane wojskowym na czas pracy w danej jednostce. Najpierw wojsko mu dało na czas pracy w stolicy mieszkanie, a potem je wykupił za grosze i … sprzedał za bardzo dobre pieniądze. Ja też bym chciał żeby, jak się wyprowadzę z Mediolanu, moja żona dostała mieszkanie od firmy (za które płacimy kosmiczne pieniądze) i bym je sobie kupił za grosze albo wynajął).

 

Ok to napiszmy o przywilejach nauczycieli... aby bylo sprawiedliwie:

- Urlopy dla poratowania zdrowia - po przepracowaniu 7 lat, nauczyciel ma prawo do 3 urlopow trwajacych rok, aby podratowac sobie zdrowie. Zawiadczenie jest wystawiane przez rodzinnego. 

- Czas pracy - 18 godzin zajec dydaktycznych tygodniowo (dla pelnego etatu), reszta powinna 😅 byc uzyta na przygotowania, zajecia dyd ponad liczone sa jako godziny ponadwymiarowe

- Dodatki (za Gazeta Prawna):

--- za wysługę lat - jego wysokość zależy od przepracowanych lat
--- motywacyjnego - jego wysokość dodatku zależy od osiągnięć w pracy, wykonywania dodatkowych zadań lub zajęć,
--- funkcyjnego - przysługuje z racji zajmowanego stanowiska lub pełnionej funkcji,
--- za warunki pracy - przysługuje nauczycielom wykonującym pracę w trudnych, uciążliwych lub szkodliwych dla zdrowia warunkach
--- dodatkowego wynagrodzenia za pracę w porze nocnej,
--- nagród jubileuszowych,
--- zasiłku na zagospodarowanie,
--- odprawy (emerytalnej, rentowej, z tytułu rozwiązania stosunku pracy),
--- nagród ze specjalnego funduszu nagród

--- mieszkaniowy i wiejski

--- wczasy pod grusza

- Trzynasta i dla wielu Czternasta pensja

- Gwarantowana pensja i mozliwosc jest zwiekszenia poprzez awans

- Wolne, platne wakacje, ferie

- Gwarancja corocznej waloryzacji pensji

- W przypadku pracy w kilku szkolach dodatki sa wyplacane przez kazda 

 

Nie, nie wierze w sprawiedliwosc spoleczna 😂 szczegolnie, gdy zerkne sobie na wyplaty lekarzy-rezydentow, policjantow (ktorzy przez ostatnie lata stracili w moich oczach wiele), zolnierzy

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, goral_ napisał(-a):

Kolega Dziadek wierzy w sprawiedliwość?  A nawiasem nauczyciel bardziej się opierdala niż żołnierz zawodowy....

 

Przykre, że aż tak bardzo bredzisz na naszym forum. Nie masz człowieku pojęcia na czym polega praca nauczyciela, ale uważam, że nawet nie warto Ci tego tłumaczyć. 

3 godziny temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Ok to napiszmy o przywilejach nauczycieli... aby bylo sprawiedliwie:

- Urlopy dla poratowania zdrowia - po przepracowaniu 7 lat, nauczyciel ma prawo do 3 urlopow trwajacych rok, aby podratowac sobie zdrowie. Zawiadczenie jest wystawiane przez rodzinnego. 

- Czas pracy - 18 godzin zajec dydaktycznych tygodniowo (dla pelnego etatu), reszta powinna 😅 byc uzyta na przygotowania, zajecia dyd ponad liczone sa jako godziny ponadwymiarowe

- Dodatki (za Gazeta Prawna):

--- za wysługę lat - jego wysokość zależy od przepracowanych lat
--- motywacyjnego - jego wysokość dodatku zależy od osiągnięć w pracy, wykonywania dodatkowych zadań lub zajęć,
--- funkcyjnego - przysługuje z racji zajmowanego stanowiska lub pełnionej funkcji,
--- za warunki pracy - przysługuje nauczycielom wykonującym pracę w trudnych, uciążliwych lub szkodliwych dla zdrowia warunkach
--- dodatkowego wynagrodzenia za pracę w porze nocnej,
--- nagród jubileuszowych,
--- zasiłku na zagospodarowanie,
--- odprawy (emerytalnej, rentowej, z tytułu rozwiązania stosunku pracy),
--- nagród ze specjalnego funduszu nagród

--- mieszkaniowy i wiejski

--- wczasy pod grusza

- Trzynasta i dla wielu Czternasta pensja

- Gwarantowana pensja i mozliwosc jest zwiekszenia poprzez awans

- Wolne, platne wakacje, ferie

- Gwarancja corocznej waloryzacji pensji

- W przypadku pracy w kilku szkolach dodatki sa wyplacane przez kazda 

 

Nie, nie wierze w sprawiedliwosc spoleczna 😂 szczegolnie, gdy zerkne sobie na wyplaty lekarzy-rezydentow, policjantow (ktorzy przez ostatnie lata stracili w moich oczach wiele), zolnierzy

 

 

 

Nie masz zielonego pojęcia na czym polega praca nauczyciela i ile w Polsce nauczyciel zarabia.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Panowie, a jakie znaczenie ma licytacja, kto ma więcej w socjalizmie, a nawet w etatyzmie? Ludzie od lat wybierają socjalistów pobożnych lub bezbożnych.

Szkoły prywatne też odstawiały by podatek, może ludziom by zaczęło zależeć, aby ich dzieci uczyły się jakiś podstaw. Ostatnio spytałem córkę sąsiada, kim był Hitler. Nie potrafiła odpowiedzieć; ma 12 - 13 lat. Chodzi do "dobrej" szkoły.

Dodatkowa kasa z podatków oświaty zasiliła by służbę wojskową, policyjną i nie byłoby żadnych kłótni, o to co kto ma, a czego nie ma lub czego nie otrzymuje. W takim ustroju jak nasz idąc do armii, do oświaty, do służby zdrowia większość kapitału przeżerana jest przez panel administracyjny. Zarówno jedni jak i drudzy dokonują świadomego wyboru. Partie jadą na tym bo polityka to przede wszystkim władza, a ona zniewala i zrobią wszystko, obiecają nawet dwutygodniowe wczasy dla wszystkich w Polinezji Francuskiej, byle tylko tą władzę utrzymać.

A kto ich wybiera? My.

A jeżeli nie ma wyboru, to nie ma sensu się kłócić, bo jedna frakcja będzie chciała zyskać elektorat związany ze służbą wojskową, policyjną, a inna ze służbą zdrowia i będą się wzajemnie licytować. Jak widać działa to świetnie.

A co do słów @SzefSzefowprzede wszystkim nie można wierzyć w demokrację, a już na pewno nie w demokrację parlamentarną.

 

 

 

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, mylof napisał(-a):

Nie masz zielonego pojęcia na czym polega praca nauczyciela i ile w Polsce nauczyciel zarabia.

 

 

Biorac pod uwage, ze pol mojej rodziny w szkolach pracuje, a dziadek byl przez 40 lat dyrektorem szkoly to... zabawne jest to co piszesz 😂 🙈

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

 

Biorac pod uwage, ze pol mojej rodziny w szkolach pracuje, a dziadek byl przez 40 lat dyrektorem szkoly to... zabawne jest to co piszesz 😂 🙈

 

OK, to w takim razie zakładam, że masz świadomość, co w praktyce oznaczają "przywileje", które wymieniłeś.  Moja żona jest nauczycielem z długim stażem i też bardzo dobrze znam temat.

A jak ktoś pisze - jak niejaki goral_ z Białegostoku, że nauczyciele się "opiedalają" to mnie krew zalewa. 

 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mylof napisał(-a):

 

OK, to w takim razie zakładam, że masz świadomość, co w praktyce oznaczają "przywileje", które wymieniłeś.  Moja żona jest nauczycielem z długim stażem i też bardzo dobrze znam temat.

A jak ktoś pisze - jak niejaki goral_ z Białegostoku, że nauczyciele się "opiedalają" to mnie krew zalewa. 

 

 

 

WIem, ze sa nauczyciele, Nauczyciele i "nauczyciele". Wiem, jak malo jest tych w powolania, ktorzy nawet sami z siebie wakacje spedzaja z dzieciakami organizujac polkolonie i dedykujac im swoje zycie. Wiem tez, jak wielu jest "nauczycieli", ktorzy wykorzystuja KN do tego, zeby robic malo, zarobic duzo.

 

Malo tego, wiem tez jak wyglada praca lekarza rezydenta i to, ze jeszcze do niedawna zarabial mniej niz nauczyciel poczatkujacy. 

 

Latwo porownac zarobki, trudniej swiadczenia dodatkowe i socjalne... Od zawsze bylem za podwyzszeniem zarobkow nauczcieli i zlikwidowaniem KN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pażdzierniku 1996 kupiłem Seiko 5 automat (mam go do tej pory), kosztował 230 złotych, przypuszczam że to było 2/3 najniższej krajowej. Kwarcową Delbanę na pasku można było kupić za 280-300zł. Mam również Omegę De Ville kupioną w warszawskim oddziale Pewexu w październiku 1991. Kwota na rachunku to 5.280.000 złotych, czyli dwie bardzo dobre pensje, licząc medianę ówczesnych zarobków. Nowy pegueot 405 diesel z salonu kosztowł wtedy 220.000.000 złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, wristwatch napisał(-a):

W pażdzierniku 1996 kupiłem Seiko 5 automat (mam go do tej pory), kosztował 230 złotych, przypuszczam że to było 2/3 najniższej krajowej. Kwarcową Delbanę na pasku można było kupić za 280-300zł. Mam również Omegę De Ville kupioną w warszawskim oddziale Pewexu w październiku 1991. Kwota na rachunku to 5.280.000 złotych, czyli dwie bardzo dobre pensje, licząc medianę ówczesnych zarobków. Nowy pegueot 405 diesel z salonu kosztowł wtedy 220.000.000 złotych.

 W 1991 roku pensja nauczyciela zaczynały się od 1 000 000. Czyli omega de ville to było 5 pensji. Czyli mniej więcej podobnie jak obecnie. 

Seiko 5 kupiłem w 1998 i to było chyba jeśli dobrze pamiętam, ok 50 brytyjskich funtów, które były wtedy w ok. 6 zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.09.2022 o 23:56, dziadek napisał(-a):

Ja też zauważam różnicę. :)

Jeden się opierdala całe życie, a drugi wykonuje najgorszą robotę ucząc obce dzieci. 

Jestem żołnierzem, a moja żona nauczycielką... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Darecki napisał(-a):

Jestem żołnierzem, a moja żona nauczycielką... 

 

 

 

Odnosząc się do posta który powyżej był cytowany.

Przychodzą mi do głowy takie powiedzenia:


Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.
Generalizowanie utrudnia komunikowanie. 

Edytowane przez Remy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Darecki napisał(-a):

Jestem żołnierzem, a moja żona nauczycielką... 

 

Ale się @dziadekwstrzelił idealnie :D

Gratuluję Tobie, a zaraz się dowiesz dlaczego :)

Zauważyłem jedną przypadłość w związkach z nauczycielkami.

Moich 5 kolegów i jeden znajomy wszyscy związali się z nauczycielkami.

Żadna para nie przetrwała do dnia dzisiejszego. Rekordzista 15 lat wytrzymał.

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Autor1984 napisał(-a):

Ale się @dziadekwstrzelił idealnie :D

Gratuluję Tobie, a zaraz się dowiesz dlaczego :)

Zauważyłem jedną przypadłość w związkach z nauczycielkami.

Moich 5 kolegów i jeden znajomy wszyscy związali się z nauczycielkami.

Żadna para nie przetrwała do dnia dzisiejszego. Rekordzista 15 lat wytrzymał.

U mnie 11 i zegar tyka... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, szuwi napisał(-a):

U mnie 11 i zegar tyka... 

Życzę powodzenia bez grama ironii.

Moja po pedagogice, ale nie poszła w zawód, żyjemy razem długo :)

 

 


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.