Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
WMT

Chronograf w "oszczędnym" stylu do 700-800 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy. Rozglądam się za chronografem w oszczędnym stylu, coś jak ten Orient. Jednak chciałbym aby miał dużą wskazówkę stopera. Budżet to ok. 800. Kwarc ofkors. Kolor bez znaczenia. Macie jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dan Henry 1962: https://danhenrywatches.com/collections/vintage-watches/products/1962-racing-chronograph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zbliżonym budżecie da się znaleźć chińczyka na Seagullu 1901 (Venus). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za podpowiedzi.

Stylistycznie vratislavia to jest to co szukam ale jednak poza budżetem, a mam zasadę, że raz wyznaczony fundusz nie może być przekroczony ani o złotówkę. Dan Henry to nie to. Venus ostatecznie mógłby być, szczególnie że mechaniczny, ale też poza budżetem. Szukam dalej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, WMT napisał(-a):

Dzięki Panowie za podpowiedzi.

Stylistycznie vratislavia to jest to co szukam ale jednak poza budżetem, a mam zasadę, że raz wyznaczony fundusz nie może być przekroczony ani o złotówkę. Dan Henry to nie to. Venus ostatecznie mógłby być, szczególnie że mechaniczny, ale też poza budżetem. Szukam dalej. 

W promocji Venus z Chin da się złapać za jakieś 600-700 zł, nawet przy obecnym wysokim kursie dolara. Nie śpiesz się, to w listopadzie będzie w zasięgu. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

Nie śpiesz się, to w listopadzie będzie w zasięgu. :) 

Myślisz, że złotówka się umocni? 😉 A jak Chiny uderzą na Tajwan?... Dobra, nawet to nie temat do żartów. Co do zegarka to nie spieszy mi się. Kiedyś myślałem o mechanicznym chrono od seagull, ale cały czas brakuje mi jednak chrono w takim "garniturowym", skromnym stylu, cienkie wskazówki, bez tachygrafu itd., ale koniecznie z dużą wskazowką stopera. Może jakieś kwarcowe chińczyki można znaleźć w tym budżecie? Muszę spokojnie pogrzebać... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, WMT napisał(-a):

Myślisz, że złotówka się umocni? 😉 A jak Chiny uderzą na Tajwan?... Dobra, nawet to nie temat do żartów. Co do zegarka to nie spieszy mi się. Kiedyś myślałem o mechanicznym chrono od seagull, ale cały czas brakuje mi jednak chrono w takim "garniturowym", skromnym stylu, cienkie wskazówki, bez tachygrafu itd., ale koniecznie z dużą wskazowką stopera. Może jakieś kwarcowe chińczyki można znaleźć w tym budżecie? Muszę spokojnie pogrzebać... 

Takiego sobie kup. Do listopada odłożysz brakującą stówkę. ;) 

Ładny jest. 

 

 

H160994b9696049af99d13f236f1deda5R.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też polecam którąś wersję 1963 na ST1901. Może być w wersji HKED jak mój (foto poniżej), albo jakiś Sugess. To bardzo wdzięczne zegarki.

Nowy 1963 od HKED przy obecnych kursach walut i opłatach importowych to już sporo powyżej 800 PLN, ale można czasem trafić na używkę. No i jeszcze inni producenci z Ali.

 

DSC01191_1504_1000.thumb.JPG.c97bbbcaf629067e1a400f53c5db79bb.JPG

 

DSC01237_3000_2000.thumb.JPG.162d6aa213681ebfc8760fdf69fbd1b1.JPG

 

DSC01181_3000_2000.thumb.JPG.f1bac4370477e2872942fe499ce9afd7.JPG

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie poszukałem Seiko na mechakwarcu popularnym wśród microbrandów i jestem bardzo zadowolony. Choć pewnie design nie dla każdego, no i w sumie mały nie jest. Seiko SSB295. Ale z pięć dych dodatkowo dla Bezosa na Amazonie byś musiał rzucić.

IMG_1250.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

9 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

Takiego sobie kup. Do listopada odłożysz brakującą stówkę

 

8 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Też polecam którąś wersję 1963 na ST1901.

Te zegary są super. Jednak to nie jest kwestia, że teraz mi brakuje funduszy. Po prostu jak założę budżet to bardzo nie lubię go zwiększać. Tak już mam i koniec. Element zabawy 😉 

 

@Perpetuum Mobile Widziałem to seiko, i np. taki  citizen fajny, ale trochę za dużo się na tarczy dzieje.

@Admof - to jest dobry trop! Jakby nie miał dużych indeksów byłby idealny. Może się trafi nieco taniej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, WMT napisał(-a):

 

 

Te zegary są super. Jednak to nie jest kwestia, że teraz mi brakuje funduszy. Po prostu jak założę budżet to bardzo nie lubię go zwiększać. Tak już mam i koniec. Element zabawy 😉 

 

@Perpetuum Mobile Widziałem to seiko, i np. taki  citizen fajny, ale trochę za dużo się na tarczy dzieje.

@Admof - to jest dobry trop! Jakby nie miał dużych indeksów byłby idealny. Może się trafi nieco taniej....

Bardzo rozsądnie. Postawiłeś jednak przed sobą trudne zadanie liczę więc że dotrwasz w swoich poszukiwaniach do listopadowych promocji i kupisz mechanika na Seagullu 1901. ;) To będzie optymalne zakończenie Twojej zabawy! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WMT

Jak przebolejesz "tacho", to zerknij na Vratislavię S.12. Bardzo fajny zegarek i od czasu do czasu da się wyrwać używkę w idealnym stanie na OLX w okolicach 800 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Bardzo rozsądnie. Postawiłeś jednak przed sobą trudne zadanie liczę więc że dotrwasz w swoich poszukiwaniach do listopadowych promocji i kupisz mechanika na Seagullu 1901. ;) To będzie optymalne zakończenie Twojej zabawy! 

Hehe. Tego, że trudne to nie wiedziałem. Cóż, jak się nie uda to po prostu nie kupię. Zwykle po miesiącu mój aktualny pomysł na nowy zegarek "wygasa" i szukam innego lub w ogóle odpuszczam na chwilę zegarki. Pewnie też tak macie 🙃 

@tofiks_th Ładny, szkoda że nie ma realnych zdjęć bo cena dość niska i jeszcze outlet (?). Trochę bojno.

@clusca

S. 12 - Nie, nie o taką stylistykę chodzi. 

Edytowane przez WMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym? 

Citizen

Niestety 5zeta poza budżet... Hehehe

Ale to jest chyba to. Branzoleta do zmiany i bedzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, WMT napisał(-a):

Co sądzicie o tym? 

Citizen

Niestety 5zeta poza budżet... Hehehe

Ale to jest chyba to. Branzoleta do zmiany i bedzie. 

 

Fajny. Rzeczywiście nie ma "zaśmieconej" tarczy, co się chronografom często zdarza. Eco-drive to duży plus. Szkoda, że szkiełko nie szafirowe, ale w tej cenie to raczej rzadkość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, WMT napisał(-a):

Co sądzicie o tym? 

Citizen

Niestety 5zeta poza budżet... Hehehe

Ale to jest chyba to. Branzoleta do zmiany i bedzie. 

A miałeś nie przekraczać... ;) 

Ważne, żeby się Tobie podobał. 

12 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

Fajny. Rzeczywiście nie ma "zaśmieconej" tarczy, co się chronografom często zdarza. Eco-drive to duży plus. Szkoda, że szkiełko nie szafirowe, ale w tej cenie to raczej rzadkość.

Szafir da się znaleźć. Wiesz gdzie. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy. Namieszaliście mi w głowie. Citizen chociaż jest bardzo ładny i znalazłem go za 590 zł (jakby ktoś był zainteresowany jest teraz promo w Kruku) to ten 1963 mi z głowy nie chce wyjść. Już kiedyś o nim myślałem i znowu wrócił 🙂 Czekam na jakie promo czy inny bargain. 

Tylko podpowiedzcie pod jaka nazwą szukać aby nie było czerwonej gwiazdy? Wygląda dobrze ale źle mi się kojarzy.... 

Czy są jakieś innego mechaniczne chrono w podobnej cenie w ogóle? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, WMT napisał(-a):

 

Czy są jakieś innego mechaniczne chrono w podobnej cenie w ogóle? 

Ni-Ma. ;) Oczywiście na tym poziomie cenowym tylko z mechanizmem ST 1901. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, WMT napisał(-a):

Tylko podpowiedzcie pod jaka nazwą szukać aby nie było czerwonej gwiazdy? Wygląda dobrze ale źle mi się kojarzy.... 

 

Tak jak pisałem, wersja HKED (Hong Kong Ed) z logo Star Trek 😉 zamiast gwiazdy :

https://www.hkedwatches.com/

 

albo tutaj (ja swój kupiłem tutaj):

https://www.good-stuffs.com/D304-reissue-the-1st-aviation-chronograph-of-China-airforce-yellow_p_468.html

UWAGA - właściciel marki HKED, który tę wersję 1963 stworzył, na WUSie pisał, że zegarki z tej strony to nie są jego zegarki i nie wie skąd sprzedawca je ma i jakim sposobem je oferuje. Ja kupiłem zanim to doczytałem. Z zakupu jestem jestem zadowolony.

 

Sugess

https://sugesswatch.com/collections/chrono

 

Wszystko to będzie niestety z opłatami importowymi. Dlatego warto poszukać w Europie:

https://www.hagglezon.com/en/s/SUGESS

 

Na przykład na polskim/włoskim/niemieckim Amazonie:

https://www.amazon.pl/mechaniczny-chronograf-oficjalny-krysztal-wojskowy/dp/B07R4VQTWV/ref=d_pd_sbs_sccl_1_1/258-3585982-2595453?pd_rd_w=KyAkR&content-id=amzn1.sym.7d92e6ba-0f8d-4821-a2df-6700d7d8f696&pf_rd_p=7d92e6ba-0f8d-4821-a2df-6700d7d8f696&pf_rd_r=5AK3NCBW0WQDCEYX57V1&pd_rd_wg=zZ3dW&pd_rd_r=1094c3a7-ba7c-40a3-bc43-f17eef816c68&pd_rd_i=B07R4VQTWV&psc=1

 

obraz.thumb.png.62c09d2ca2991c30b78a88872515bcb4.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

Tak jak pisałem, wersja HKED (Hong Kong Ed) z logo Star Trek 😉 zamiast gwiazdy :)

Ło to to! Beam me up, Scotty! I found nice watch here. 😉

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było. Logo Star Trek to oczywiście żart. To logo HKED nie wziął sobie tak z głowy ani z telewizji. Ono ma mocne podstawy. To jest historyczne logo, jakie było stosowane w prototypach zegarka Seagull 1963 (aka Projekt D304).

 

obraz.png.7b861463ca6c11e00619148c096ac749.png

 

obraz.png.4fce8fb57705f41040d570f84e068425.png

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.