Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Holo

Diver do 4-5k

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, i witam wszystkich. Po dzisiejszym dniu przymiarek czas podjąć decyzję zakupową dlatego zwracam się tutaj o pomoc.

Szukam raczej divera do ceny podanej w tytule. Od dawna marzył mi się vostok energia na bransolecie, jednak po dzisiejszych przymiarkach mam mieszane uczucia głównie ze względu na jakość wykonania (może to tylko moje odczucie) ale klik bezela i samo jego obracanie sprawiało wrażenie zegarka za parę stówek a nie ponad 3 tysięcy. Po tym przeszedłem jeszcze kilka sklepów i w oko wpadł mi seiko save the ocean, urzekła mnie jego tarcza i ogólna jakość wykonania. Co jeszcze w tych pieniądzach byście mi polecili? W seiko kupiła mnie głównie ta niebieska mieniącą się tarcza, za vostokiem przemawia tryt i słuszny rozmiar. W załączniku dodam zdjęcia jak zegarki prezentowały się na żywo. Z góry dzięki, i pozdrawiam.

20220804_144146.jpg

20220804_131711.jpg

20220804_131659.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym dystansem do nurków Seiko tu nie zastanawiałbym się ani chwili. Tylko Seiko. Vostok Europe taki trochę kontrowersyjny. Mnie nieodłącznie się kojarzy z wielgaśnymi Invictami. Weź Seiko, nie sądzę by ktoś na naszym Forum był innego zdania. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszedł w Squale, albo Certine DS action... Seiko też spoko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko po całości. Vostok europe to syf dobry do wystawiania w galerii w Aparcie.

Edytowane przez Funky_Koval

quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, petruss napisał(-a):

Ja bym poszedł w Squale, albo Certine DS action... Seiko też spoko...

Squale są super, ale jak dla początkującego Seiko będzie chyba lepsze, bo to jednak marka powszechnie znana a ta pierwsze jednak nie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście też nie leży stylistyka Vostocka ( ani tym bardziej Invicty). To takie zegarki krzyczące z nadgarstka- „Patrz ale jestem bajerancki!”  Tu moj głos zdecydowanie na Seiko. Sam ostatnio kupiłem SRPE09K1 ze zdjęcia poniżej i jestem z niego bardzo zadowolony. To najczęściej noszony przeze mnie zegarek. Jedyna wada to hardlex. Ale Twój wybór to już szafir i tego bym się trzymał

5ECFB614-E6D4-4E93-8416-A7434E3191C0.jpeg

Edytowane przez TomekSadowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym się zbytnio pastwić na Vostokiem, ale mnie jego łączenie kopert z paskiem kojarzy się nieodłącznie z tym panem. ;) 

 

 

1390446683000-KARLOFF-FRANKENSTEIN-TIGHT-2851305.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paulus57z vostoka pasek od razu by został wywalony i zamówiona bransoleta, no ale widzę że większość osób też nie jest za vostokiem i podzielają moje zdanie o słabej jakości i odpustowości tego zegarka. Squale na pierwszy rzut oka taki sobie ale może musiałbym dłużej pooglądać i znalazłbym jakiś model dla siebie certina ds action nawet fajna. Ktoś poleci coś jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kwotą 4-5 K masz już spory wybór, interesują Cię tylko nowe zegarki? Ktoś wspomniał o Squale,  myślę że to dobry wybór.  Ostatnio przez moj nadgarstek przewinęło się kilka szt. To naprawdę świetne zegarki. 

20220722_144213.jpg

20220709_100851.jpg

20220714_203009.jpg

20220616_082516.jpg

Edytowane przez Rikimaru75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Holo napisał(-a):

@Paulus57z vostoka pasek od razu by został wywalony i zamówiona bransoleta, no ale widzę że większość osób też nie jest za vostokiem i podzielają moje zdanie o słabej jakości i odpustowości tego zegarka. Squale na pierwszy rzut oka taki sobie ale może musiałbym dłużej pooglądać i znalazłbym jakiś model dla siebie certina ds action nawet fajna. Ktoś poleci coś jeszcze?

Jeżeli nie masz ciśnienia na wykorzystanie budżetu na maxa i nie razi Cię „plebejski” rodowód marki to pomyślałbym nad Orientem Kamasu w czerwieni. Ewentualnie edycje limitowaną z czerwonym bezelem i innymi indeksami. Sam na niego choruje i chyba się skuszę. W zasadzie bezkonkurencyjny stosunek jakości do ceny- za 1 tys masz mechanizm który jest inhousowym niezawodnym wołem roboczym, WR200 i szafir. Słabym punktem tego produktu jest podobno gwint koronki. 
 

A co do marki. Osobiście wole plebejskiego Orienta dla mas który niczego nie udaje, niż jakiegoś quasi luksusowego Tissota który stał się trochę symbolem aspirującej polskiej klasy średniej-niższej. 

0B53AA4B-2DD0-456E-B537-D75A1E7EDEFD.jpeg

F17BEFAF-8650-4B56-B5D2-28CF9D62FC9A.jpeg

Edytowane przez TomekSadowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, TomekSadowski napisał(-a):

Jeżeli nie masz ciśnienia na wykorzystanie budżetu na maxa i nie razi Cię „plebejski” rodowód marki to pomyślałbym nad Orientem Kamasu w czerwieni. Ewentualnie edycje limitowaną z czerwonym bezelem i innymi indeksami. Sam na niego choruje i chyba się skuszę. W zasadzie bezkonkurencyjny stosunek jakości do ceny- za 1 tys masz mechanizm który jest inhousowym niezawodnym wołem roboczym, WR200 i szafir. Słabym punktem tego produktu jest podobno gwint koronki. 
 

A co do marki. Osobiście wole plebejskiego Orienta dla mas który niczego nie udaje, niż jakiegoś quasi luksusowego Tissota który stał się trochę symbolem aspirującej polskiej klasy średniej-niższej. 

0B53AA4B-2DD0-456E-B537-D75A1E7EDEFD.jpeg

F17BEFAF-8650-4B56-B5D2-28CF9D62FC9A.jpeg

Mam tego pierwszego czerwonego i jego tarcza jest piękna. Jak komuś przeszkadza średniej jakości bransoleta, to można za parę stówek kupić lepszą. Druga (limitka) jest o połowę droższa, wg mnie nie warta takiej dopłaty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

Mam tego pierwszego czerwonego i jego tarcza jest piękna. Jak komuś przeszkadza średniej jakości bransoleta, to można za parę stówek kupić lepszą. Druga (limitka) jest o połowę droższa, wg mnie nie warta takiej dopłaty. 

 W Norwegii gdzie aktualnie przebywam znalazłem limitke nówkę sztukę za 2450 koron czyli ok 1200 zł na branoslecie . To już jest opcja do rozważenia. Zastanawia mnie natomiast tarcza- w limitce wydaje się ona jakby bardziej matowa i chropowata- co mi się już mniej podoba, jednak nie wiem czy faktycznie ona się różni od standardowej. Może to tylko złudzenie na zdjęciach i fimach bo na żywo ich nie widziałem.

 

17 minut temu, tofiks_th napisał(-a):

Na bazarku masz podobnego Seiko za 1450 zl

 

Swojego czasu na timetred były po 1439. Ale fakt- już nie są dostępne w tej cenie nigdzie. Ja bym sobie przy diverze darował hardlex. Sam mam i lupka już zgarnęła ryske.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, TomekSadowski napisał(-a):

 W Norwegii gdzie aktualnie przebywam znalazłem limitke nówkę sztukę za 2450 koron czyli ok 1200 zł na branoslecie . To już jest opcja do rozważenia. Zastanawia mnie natomiast tarcza- w limitce wydaje się ona jakby bardziej matowa i chropowata- co mi się już mniej podoba, jednak nie wiem czy faktycznie ona się różni od standardowej. Może to tylko złudzenie na zdjęciach i fimach bo na żywo ich nie widziałem.

 

Swojego czasu na timetred były po 1439. Ale fakt- już nie są dostępne w tej cenie nigdzie. Ja bym sobie przy diverze darował hardlex. Sam mam i lupka już zgarnęła ryske.

Limitka ma tarczę ciemniejszą i mniej błyszcząca a zwykła mieni się zjawiskowo. :) 

Tu masz filmik z limitką. Za 1200 zł warta uwagi, tylko pamiętaj, że koperta ma trochę dziwny kolor, nie każdemu się spodoba. 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kamasu, nawet z aftermaketową bransą. Niestety nie do przejścia jest logo i nazwa samej firmy. Trafnie na forum określane jako "rykowisko".


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Funky_Koval napisał(-a):

Miałem kamasu, nawet z aftermaketową bransą. Niestety nie do przejścia jest logo i nazwa samej firmy. Trafnie na forum określane jako "rykowisko".

Cóż o gustach się nie powinno podobno dyskutować, ale mnie ono nie przeszkadza, jak zapewne większości zegarkomaniaków. Przyznaję, że i ja początkowo nie byłem nim zachwycony, ale żeby skreślać taki udany model z powodu logo? Przesada. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryt, tic, nowy w budżecie. 

 

Zegarek Ball Fireman NECC DM3090A-P5J-BK 

 

zegarek-ball-fireman-necc.jpg.1ce50b6787156b230123158f783cd776.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Cóż o gustach się nie powinno podobno dyskutować, ale mnie ono nie przeszkadza, jak zapewne większości zegarkomaniaków. Przyznaję, że i ja początkowo nie byłem nim zachwycony, ale żeby skreślać taki udany model z powodu logo? Przesada. ;) 

Mnie osobiście razi bardziej ten śledź na squalach niż lwiątka na Oriencie😅 A i sama marka mi się dobrze kojarzy, bo ja nie z pokolenia gdzie patelnia była szczytem marzeń każdego stoczniowca😅 i uprzedzeń nie mam

 

dzięki za film. Mam zagwozdkę ale chyba pójdę w stronę standardu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, TomekSadowski napisał(-a):

Mnie osobiście razi bardziej ten śledź na squalach niż lwiątka na Oriencie😅 A i sama marka mi się dobrze kojarzy, bo ja nie z pokolenia gdzie patelnia była szczytem marzeń każdego stoczniowca😅 i uprzedzeń nie mam

 

dzięki za film. Mam zagwozdkę ale chyba pójdę w stronę standardu.

Mnie Squale się podobają. Logo też akceptuję. :) 

Dobry wybór, bo ta koperta w limitce w dziwnym kolorze. 

 

 

IMG_20220203_095942.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze Orient Star Diver, ten ma już inne logo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, petruss napisał(-a):

Jest jeszcze Orient Star Diver, ten ma już inne logo.

Idealne rozwiązanie dla uprzedzonych, w tym @Funky_Koval :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Idealne rozwiązanie dla uprzedzonych, w tym @Funky_Koval :) 

Nie za tą kasę ten OS,  plus kajdan jaki w nim jest to porażka i w jego cenie już lepiej brać ceramikę a nie alu 😜 

 

Od siebie dodam eposa w tej kasie lub niebieski 

 

 

923343325_20220724_125131_HDR3.thumb.jpg.d1ca8c7fa5dd320d39637f8cfb444e79.jpg

 

Lub hc 

hydroconquest-l3-841-4-96-6-detailed-view-2000x2000-102.thumb.jpg.7ecf043a2eec6041af61add9fdec53cc.jpg

 

Lub lumis z trytem 

 

images.thumb.jpeg.853fa5487f7444e08e7e7a55c034706d.jpeg

 

Lub bg 

 

zegarek-davosa-161_522.40-1.thumb.jpg.68bef76fe09fe08e6014c6c9f5171554.jpg

Edytowane przez eddi87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

Idealne rozwiązanie dla uprzedzonych, w tym @Funky_Koval :) 

Mnie oszukasz, mamusię oszukasz, przyjaciela oszukasz - ale życia nie oszukasz! Sama nazwa "Orient" jest fuj ;) 


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Funky_Koval napisał(-a):

Mnie oszukasz, mamusię oszukasz, przyjaciela oszukasz - ale życia nie oszukasz! Sama nazwa "Orient" jest fuj ;) 

Słowo orient niekoniecznie musi Ci się kojarzyć z Chinami. ;) A poza tym lwów w OS-ie już nie ma. 

44 minuty temu, eddi87 napisał(-a):

Nie za tą kasę ten OS,  plus kajdan jaki w nim jest to porażka i w jego cenie już lepiej brać ceramikę a nie alu 😜 

 

 

 

 

 

OS-y niestety droższe są, potrafią boleśnie użądlić portfel. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.