Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Anansi

Ekoskóra - przekleństwo naszych czasów :( ?

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego niby miałby nie dobrać? Co ma jedno z drugim wspólnego  (akcja serwisowa z profesjonalną usługą)?


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, souls_hunter napisał(-a):

Dlaczego niby miałby nie dobrać? Co ma jedno z drugim wspólnego  (akcja serwisowa z profesjonalną usługą)?

 

Ciekawe, jak tapicer przeprowadzi obliczenia a następnie praktyczne testy odpalania takiej poduszki. :)

 

Edytowane przez Anansi

Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wiesz lepiej, dalsza dyskusja nie ma nsjmniejszego sensu. 


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, widziałem tylko co ten kretynski filmik ma udowodnić? 


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, souls_hunter napisał(-a):

Tak, widziałem tylko co ten kretynski filmik ma udowodnić? 

 

To Twój fotel po obiciu skórą przez tapicera. :)


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygrałeś!

W nagrodę dostajesz zdjęcie Roleta do samodzielnego ściągnięcia z darmowych stron internetowych.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dyskusja zeszła trochę na bardziej motoryzacyjny kierunek.

zupełnie niepotrzebnie roztrząsacie to czy poduszka wystrzeli, czy nie..

Nie o to chodziło.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przynajmniej doszliśmy do wniosku, że ekoskora to zło.

Edytowane przez souls_hunter
Ort. Nd

Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym więcej. Nie ma czegoś takiego jak ekoskóra. To tylko twór marketingowy.

Pod tym określeniem  kryje się syntetyczna podróbka skóry i nic poza tym.

Skóra jest jedna. Naturalna. Jak ma być "ekologiczna" -  to wygarbowana naturalnymi, roślinnymi składnikami, a nie czystą chemią.

Wg mnie, nazywanie plastikowego czegoś ekoskórą to tak samo, jak nazywanie podróbki zegarka repliką.

Dokładnie to samo. Ale to tylko takie moje dyrdymały...:(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca tak. Jest też skóra naturalna ale tzw. mielona. Nie wiem na czym dokładnie polega proces jej produkcji (może Filip będzie wiedział i nam wyjaśni), w każdym razie jest to coś pomiędzy skóra licowa a tą eko. 


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy skórą licową a tą mieloną jest jeszcze dość powszechnie używana dwoina. 

Dwoiny są bardzo często malowane i lakierowane i te malowane mają wytłaczany wzór naturalnej skóry licowej. Na dwoinę nakłada się również sztuczne lico, czyli dwoinę się laminuje i jako taka jest już dość często używana i obecnie dla laika jest już w zasadzie nie do odróżnienia od prawdziwej licowej. 

Dwoiny występują głównie w dwóch odmianach.

Jedna odmiana, to odpad ze ścinania (rozcinania) skóry w celu uzyskania skóry licowej o określonej grubości.

Druga odmiana, to dwoina którą się uzyskuje ścinając tylko ze skóry same lico i to jest prawdziwa dwoina używana np. w przemyśle obuwniczym. 

Natomiast mielonka jest używana głównie jako dość mocny i trwały wypełniacz i wzmocnienie, używana głównie w kaletnictwie. Bardzo łatwo się obrabia. 

 

Edit. Tzw. ekoskóra nie ma nic wspólnego ze skórą naturalną, oprócz oczywiście idealnie wytłoczonego wzorku naśladującego wzór naturalnej skóry licowej. :)

Tzw. "ekoskóra" jest produkowana na różnych podkładach. Produkowana na cienkich poliestrowych podkładach nazywa się skają, dermą, itd.  Produkowana na grubym (grubością zbliżoną do grubości skóry naturalnej) syntetycznym podkładzie, nazywa się ekoskórą.  

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pacz Pan czego to się można dowiedzieć na forum o zegarkach...😁

Edytowane przez souls_hunter
Gupi podpowiadacz

Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie ostatnie doświadczenie.

Kupiłem niby skórzany pasek z naturalnej skóry, jak złoty napis na nim dumnie głosił. Cena też była odpowiednia.

Nosiłem go może ze 2 razy do garnituru, ale ostatnio założyłem do pospolitych portek, żeby nie zardzewiał.

Efekt po kilku użyciach jak poniżej.  Jak to ma być "naturalna skóra"....  to dziękuję serdecznie.

Oszustwo jak w pysk strzelił.

Pasek1.jpg

Pasek2.jpg

Pasek3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie jak tak :)

image.png.ead3d2b4b6deea7bf9fe4e8a9a1c9a8c.png


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ewidentnie nie jest skóra naturalna. 

 

Ja mam taki pasek, z naturalnej skóry, który jedt używany często i ma już ponad 20 lat i cały czas nieźle wygląda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.