Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MDCPP

Seamaster vs Superocean

Rekomendowane odpowiedzi

Omega seamaster 300 to zegarek, na który od jakiegos czasu 'polowalem', jednak tak z tym polowaniem wyszło, że opatrzył się a za rogiem wyłonił się bardziej przykuwajacy moją uwagę Breitling Superocean Heritage II 42mm, jak odnosicie sie do bezpośredniego starcia tych 2 zwierzyn łownych ? 

5d10da1181ae0c5f126d167ccfa5880c.jpg

breitling-superocean-heritage-b20-automatic-42-ab2010121b1a1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu , fakt mala różnica w cenie jest ale nie o to chodzi .dla mnie bezapelacyjnie omega ,bo mi się podoba .ale to tobie musi się podobać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok mamy 2:0 czy pojawi sie jakis adwokat brajtka 

👨‍⚖️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch Omega. Jeśli celujesz w taką rozmiarówkę, to do rozważenia jest jeszcze Tudor Black Bay w rozmiarze 41mm.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Breitling, choć niekoniecznie ten model. Omega to świetny zegarek, ale mam takie wrażenie, że już za bardzo popularny.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, alex_k napisał(-a):

Dla mnie Breitling, choć niekoniecznie ten model. Omega to świetny zegarek, ale mam takie wrażenie, że już za bardzo popularny.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
 

Ale tu chodzi o ten model .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos SOH II. 

 

Niezależnie co wybierzesz to i tak będzie to dobry wybór. Obydwa zegarki są super. 

 

ps. miałem trzy Omegi SMP i poszły do ludzi a SOH jest u mnie jako EDC.

 

 

Edytowane przez rmickey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch mój głos na omegę, a @mario1971 pewnie zagłosuje na brajtka, bo nie lubi tego kajdana. 😉

 

48 minut temu, alex_k napisał(-a):

 Omega to świetny zegarek, ale mam takie wrażenie, że już za bardzo popularny.
 

Ilu znasz ludzi noszacych tę omegę spoza forum? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko to jednak dwa różne zegarki. Najlepiej mieć oba, ale jeśli miałbym wybierać typowego divera, to mój głos na 300-kę.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem tego Breitlinga, efekt - bez szału. Za to czarny Seamaster Diver zrobił na mnie w sklepie piorunujące wrażenie, no i teraz jestem zadowolonym właścicielem SMP :) Reasumując, dobrze byłoby przymierzyć oba zegarki i wtedy zdecydować, a mój głos oddaję oczywiście na Omegę.

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanika czy jakość wykonania to zegarki porównywalne, wizualnie dla mnie bezapelacyjnie wygrywa Brajtek.

Tak na marginesie każdy kto dłużej śledzi to forum raczej wie że każda omega wygra z każdym brajtkiem. Poprostu taki mamy klimat 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega. Seamastery miałem, mam i bedę miał różniste. Breitlinga przymierzałem niebieskiego, bo swego czasu myślałem o nim. Ucha za długie i niewygodnie wyprofilowane, bransoleta bez maskowanic wyglada na ręce fatalnie, jak nie od tego zegarka. Do tego ta data na białym tle prezentuje się po prostu źle. Na plus wskazówki, zwłaszcza minutowa. No ale to za mało, by mnie przekonać.


Omega Planet Ocean XL  |  Omega Railmaster XXL  |  Tag Heuer Carrera Drive Timer  |  Ticino Big Pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za ten wazny glos. Z pewnością sprawdze to potencjalnie nienaturalne spasowanie bransolety

Ps. Jak sie przyznaje te zielone plusy przy nicku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Dirty Harry napisał(-a):

Omega. Seamastery miałem, mam i bedę miał różniste. Breitlinga przymierzałem niebieskiego, bo swego czasu myślałem o nim. Ucha za długie i niewygodnie wyprofilowane, bransoleta bez maskowanic wyglada na ręce fatalnie, jak nie od tego zegarka. Do tego ta data na białym tle prezentuje się po prostu źle. Na plus wskazówki, zwłaszcza minutowa. No ale to za mało, by mnie przekonać.

Biała data jest naturalnym indeksem. Moim zdaniem wygląda to dobrze. 

Co do bransolety to się zgodzę. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, Breitling bez chronionej koronki to chybiony projekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model Superocean  nawiązuje do pierwszego divera Breitlinga z lat 50. Zarówno on jak i pionierzy czyli Submariner oraz Fifty Fathoms nie miały wtedy jeszcze osłony koronki. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze kojarzę, kolega pepepatryk ma oba modele, napewno warto zasięgnąć jego opinii.
Mój głos na 300. Ja zdecydowałem się na niebieską

Z tych dwóch mój głos na omegę, a [mention=105984]mario1971[/mention] pewnie zagłosuje na brajtka, bo nie lubi tego kajdana.
 
Ilu znasz ludzi noszacych tę omegę spoza forum? 

Mariuszowi nie po drodze z omegami

"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.08.2022 o 10:34, Dirty Harry napisał(-a):

Omega. Seamastery miałem, mam i bedę miał różniste. Breitlinga przymierzałem niebieskiego, bo swego czasu myślałem o nim. Ucha za długie i niewygodnie wyprofilowane, bransoleta bez maskowanic wyglada na ręce fatalnie, jak nie od tego zegarka. Do tego ta data na białym tle prezentuje się po prostu źle. Na plus wskazówki, zwłaszcza minutowa. No ale to za mało, by mnie przekonać.

 

Akurat ucha wyprofilowane są wygodnie. Moim zdaniem wygodą noszenia SOH nie ustępuje obecnej 300. I nie piszę tego na podstawie przymiarki 🙂 

Mesh bardzo dobrej jakości, a estetyka to kwestia gustu :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba fajne, ale dla mnie Seamaster ma lepsze parametry, bardziej nowoczesny styl.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem oba na ręce. Breitling ma świetnego mesha, dużo lepsza bransoleta od Omegowej, ale poza tym Omega ma wiecej zalet. Wizualna strona to wiadomo subiektywna kwestia, ale mechanizm,  ułożenie na ręce, wykonanie to dla mnie Omega na czele. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lepsze parametry techniczne czy wymiary ?

Miałem na myśli, parametry techniczne. Ceramiczny bezel i tarcza, lepszy mechanizm i branzoleta z regulacją.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Slimturtle napisał(-a):


Miałem na myśli, parametry techniczne. Ceramiczny bezel i tarcza, lepszy mechanizm i branzoleta z regulacją.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Napisz proszę na podstawie jakiś parametrów uważasz, że Omega ma lepszy mechanizm -  Omega caliber 8800 vs. Breitling caliber B20 (Tudor MT5612).

 

ps. Brajtek też ma ceramiczny bezel :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.